Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell erőltetni a napi...

Miért kell erőltetni a napi háromszori húsfogyasztást?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy szárnyashús, sok fehérje meg milyen jó. Enném is sűrűn, ha lenne rá pénzem. De bármilyen hihetetlen nem mindenki teheti meg, hogy ennyi húst vásároljon, s nem mindenkin attól van felesleg, hogy rengeteg csokit meg nem tudom miket evett össze, így nem kell rávágni, hogyha csokikákra tellik, akkor húsra is kellene. Kicsit felbosszantott, hogy számtalan kérdésnél látom a választ: kevés a hús, egyél reggelire meg uzsonnára meg még persze vacsira is, rá kell szánni a pénzt. De ha nincs miből, akkor nem lehet. Én annak örülök, hogy ebédre meg tudom oldani a húsételt, a többi étkezésre nem, mással próbálok még plusz fehérjét bevinni. Pl. ne egyél csirkemellsonkát, helyette vedd meg a rendes csirkemellet, mert "ugyanannyiba" kerül. Az már más téma ugyebár, hogy 400 Ft-ért kapok 20 dkg csirkemellsonkát, amit 4-5 napra is be tudok osztani a reggeli zsemléhez, míg 20 dkg hús nem fog ennyi napig kitartani. Szerintem nem kellene mindenkibe azt erőltetni, ami adott embernek megoldható. Teljesen másképp hangzana: ha megtehed, egyél többször húst, mint a parancsoló több húst kell enni és kész.
2010. szept. 7. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én reggel eszek egy kis kolbász, azt jól van.
2010. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Figyelj nem kell ebbol akkora problemat csinalni!

En mar nem vagyok fiatal, de valamikor pl. az ebed volt,

zoldseg leves, s melle valamilyen teszta.

Mondhatnam azt, hogy hetente 1-er ettunk hust, es az vasarnap volt.

Hetkozben altalaban leveseket, fozelekeket, amit kenyerrel fogyasztottunk s minden hus nelkul.

Babfozelek, sutoben sult tok, burgonya, kukorica pl. az oszi etelek, a savanyu kaposzta...stb.

Nem volt az divat sosem, hogy ennyi hus eszunk es nem is ettek az emberek es sokkal egeszsegesebbek voltak.

2010. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A sok hústól meg köszvényes leszel. Én mozgás párti vagyok, és a bármit evésé, csak kevesebb mennyiségben.
2010. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Második: nem értelek, pont arról beszélek, hogy én sem eszek éjjel-nappal húst, mert nem tehetem meg. A problémát azok csinálják, akik csak annyit tudnak mindenkinek tanácsolni, hogy minden étkezéshez egyenek húst.
2010. szept. 7. 11:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A túlzott húsfogyasztás anyagcserezavarhoz, köszvényhez meg hasonlókhoz vezet, akkor is, ha csirke.

Senki (vagy nagyon kevesen) nem ír olyat, hogy napont 3-szor egyél csirkét. De az tény, hogy zöldséggel nem lehet jóllakni, a szénhidrát meg hízlal, és ez itt a fogyitopik. Mindezek mellett szerintem normális dolog, ha azt írom, hogy a reggeli szendvics legyen sonkával és sajttal, az ebéd valamilyen hús zöldséggel, a vacsora pedig saláta az ebédmaradékkal (ha fogyózol, nem kell megenni az egész adag csirkét egyszerre, be lehet osztani) VAGY tojással VAGY virslivel VAGY sajttal.

Ez nem a "hogyan költsünk minél kevesebbet a kajára" témakör. Hiába szépítjük, az egészséges táplálkozás pénzbe kerül. Drága a zöldség, még drágább a gyümölcs, főleg olyan mennyiségben, amennyivel jól tudsz lakni. Drága a hús, és jelentősen drágább a jó minőségű szénhidrát (teljes kiörl. kenyér, liszt, barna rizs, bulgur stb.), mint a finomított (fehér kenyér, fehér liszt, hagyományos rizs). Ha előlről nézed, így van, ha hátulról nézed, így van.

Egy valami olcsóbb: a koplalás, de azzal meg nem lehet sem egészségügyi következmények nélkül, sem tartósan lefogyni. Sakk, matt.

2010. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
11:32: nem érted, amit írtam. Nem az a gond, amit te ajánlasz, én pont így étkezem, szerintem így a reális. A bajom azzal van, mikor azt okoskodják, hogy a sonka helyett inkáb vedd meg rendesen a csirkemellet, a reggeli szendvicsre is ezt rakd, aztán ebédre is edd és persze uzsira se árt. Ha figyelmesen elolvasod, amit a kérdés alatt írtam, pont erre céloztam a csirkemellsonka és a csirkemellfilé összehasonlítással. A azért van némi árkülönbség aközött, hogy uzsira eszek 1-2 almát, vagy arra is csirkehúst veszek.
2010. szept. 7. 11:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, de itt még nem olvastam olyat, hogy valaki uzsira is csirkemellet egyen. Az elvetemültebbek tojásfehérjét (mert olyan jól megy nekik, hogy a sárgáját ki lehet dobni) meg túrót ajánlanak egymásnak uzsonnára meg vacsorára.

Aki mégis ezt írja, az nemcsak az anyagiak miatt ad rossz tanácsot, hanem "szakmailag" is, bár ez nem újdonság. Csak az a baj, hogy sokan elhiszik ezt a sok baromságot (nem kimondottan az ötszöri húsevésre gondolok itt, az is baj, de nem annyira, mint a koplalás), így akik rossz tanácsot adnak, voltaképpen mások életével és egészségével játszanak.

2010. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért tanácsolják azt, mert szerintük az a legjobb. DE ezek után a kérdező dönti el, hogy úgy csinálja-e vagy sem. Ennyi erővel hányan írják, hogy egyen napi 1000 kalóriát, mert az elég (közben egyáltalán nem). De ha valaki úgy akar enni, egészségére. Szerintem sem kell ebből nagy ügyet csinálni. Ha te nem teheted meg, nem eszel annyi húst és más kajákat készítesz el. Ennyi.

Én amúgy sosem voltam nagy húsevő, nem azért mert nem tehetem meg, egyszerűen nem szeretem és nem is tartom egészségesnek a túlzott fogyasztását. Hetente kb. 3szor eszek csirkemellet és ez bőven elég is számomra, más húsokat nem eszek. Máshogy is lehet fogyni. Azt meg sok "fehérjemániás" nem tudja, hogy a túlzott fehérjebevitel tönkrevágja a veséket és egyéb problémákat okoz, de azokba nem megyek most bele...

2010. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmiféle tudományos bizonyíték nincs a túlzott fehérje fogyasztásának ártalmairól.Ha valaki vesebeteg az egy másik dolog.Ha meg nincs lóvéd kajára,legalább elhízási gondjaid sincsenek.
2010. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nézz utána, hogy miért nem jó a túlzott fehérjefogyasztás. Google kiad ezer oldalt erről.
2010. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!