Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg létezik olyan, hogy...

Tényleg létezik olyan, hogy valaki genetikailag kövér? Az hogyan tud lefogyni?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést az ihletette, hogy van egy lány. Akinek eléggé szép az arca (20 éves). De a teste szó szerint kiábrándító. Azt még elfogadom, hogy valakin van egy kis felesleg, de ő, már súrolja az extrém kövér kategóriát. Azt mondta mindig ilyen volt, sőt, még kövérebb.


Megsajnáltam, mert szép lány, meg rendes is, azért írom ki ezt a kérdést.


Hallottam olyanról, hogy valaki genetikailag kövér, vagyis hízásra hajlamos. Tehát ez azt jelenti, hogy egy kb. 170 cm-es, 150 kilós nő nem tudna lefogyni mondjuk első körben 80 kg-ra?


Meg vannak olyan cikkek, hogy valaki nagyon kövér volt, de lefogyott. Lásd itt:


[link]


Tehát akkor, aki hízásra hajlamos, akkor mit tud tenni, meddig tud fogyni?


2021. dec. 28. 14:54
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
66%

Létezhet szerintem. Vannak genetikailag vékony emberek is, úgyhogy kövér miért ne lehetne? Hogy tud lefogyni.. nehezen. ahogy a vékony meghízni.

De megfelelő diétával és mozgással minden lehetséges.

2021. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De a lényeg az, hogy a genetikailag kövér ember is le tud fogyni, ugye?


Tehát nem kell elfogadni a kövérséget.

2021. dec. 28. 15:01
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Van ilyen genetikai betegség, de az ritka és nem nagyon hinném, hogy ő egy ilyenbe szenvedne.

Egyébként az örökölhető, hogy az adott ember hízásra hajlamos legyen.

De ettől még nem szabad elfogadni a kövérséget.

2021. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Nem létezik ilyen
2021. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#3


Mármint olyan genetikai betegség, hogy valaki nagyon kövér, és nem tud lefogyni? Mi ennek a neve, és hogyan lehet megállapítani, hogy valakinek az van-e?

2021. dec. 28. 15:33
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Olyan van, hogy valakinek lassabb az anyagcseréje. Olyan is van, hogy mondjuk alulműködik a pajzsmirigye, és ezért hízékonyabb. Olyan is van, hogy valakimár szétcseszte a szemétkajával a bélflóráját, és nem megy úgy az ételek feldolgozása, ahogy kellene.


De az nagyon ritka, hogy ha valaki változtat, normálisan eszik és sportol, akkor annak nincs eredménye.


Ez a No. 1 kifpgás a kövéreknél, hogynekikilyen a genstikájuk. Lóphaszt. Minden kilót felzabáltak magukra. Ők, és nem a felmenőik. (110ről fogytam 70re, szóval tapasztalatbólmondom).

2021. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem létezik ilyen. Olyan létezik, hogy genetikailag hajlamosabb az elhízásra.
2021. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Genetikailag nem lehet senki kövér, csak kifejezett betegség miatt.

Ahogy genetikailag senki sem gonosz, senki nem is kövér.

2021. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
75%

Olyan nincs, hogy valaki nem tud lefogyni.

Biztos van, aki könnyebben hízik, más nehezebben, de mindneki le tud fogyni, ha akar.


Rengeteg kövér embertől hallottam azt, hogy őneki ilyen a genetikája, nem eszik sokat. A valóság az volt, hogy alig mozogtak. Ebéd, vacsora nem sok, de azt leszámítva egésznap ettek valamit. (Egy kis lángos, kolbász a piacon, egy kis süti az Évikével, most névnap, szülinap, szomszédasszony hozta...)

Volt annó a TLC-én egy sorozat, ahol kövér embereket kérdeztek meg, majd megfigyelték őket egész nap, és a bevallott kalória fogyasztás és a tényleges között 2-3x-os eltérés is volt.

2021. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha valaki megeszik 2.000 kalóriát, eléget 2.500-at, és hízik, akkor azonnal jár neki a Nobel díj.


Matematikai paradoxon! Kalória nem termelődik a semmiből.

2021. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!