Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnám hogy a csípőm...

Hogy tudnám hogy a csípőm kicsit keskenyebb legyen vagy a fenekem? ezt nem tudom megállapítani hogy melyikkel kell jobban foglalkoznom de báromi széles a fenekem és ezen szeretnék változtatni. alapvetően mindennap szoktam másfél órát tornázni:

Figyelt kérdés

erősítő edzéseket csinálok meg kardiozom. illetve heti 4-5x szoktam futni. alapvetően néha lépcsőzöm is. az étkezésre alapvetően figyelek a mennyiségre és hogy ne szar kajákat egyek lehetőleg. szerintetek mit kellene még megpróbálnom hogy egy kicsit csinosodjak?

165cm/78kg

16/l

kb 2 éve csinálom már. az elején leadtam 15kgot de mostmar lassan 1eve stagnálok úgy hogy a belemet is kidolgozom miatta


2021. dec. 31. 22:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

próbálj otthon reggelizni, lehetőleg reggelit. előző este be tudod készíteni a zabkását, vagy smoothiet zabpehellyel (beleturmixolva), natúr joghurtra zabpelyhet gyümölcsöket és/vagy magvakat rakni semeddig sem tart, mégis jó reggeli. de a főtt tojás is startra kész ha reggelire szánod, csak ne robbantsd fel a mikróban (tapasztalat😆). emellett jó lehet a tk. kenyér/abonett csirkemellsonkával, zöldségekkel, esetleg cottage cheese-el, ezzel megkenheted a kenyeret is akár vaj helyett.

a csirke+rizs+saláta/zöldség jó kombó, de inkább ebédre, vagy vacsorára. reggelire kevés a joghurt+méz, szénhidrát sem ártana mellé ez lehetne a zabpehely és vagy a gyümölcsök. a virsli becsapós, mert magas a zsírtartalma, szóval ritkán oké, gyakran már kevésbé, ha diétázol.

sima rizs helyett a barnarizs, köles, bulgur is jó alternatívák.

amire figyelj, azok a rejtett cukrok, pl az üdítők, a bolti gyümölcsös joghurtok, stb (ezek tele vannak cukorral).

a szendvicsnél pl. nem mindegy, hogy teljes kiőrlésű kenyér/zsemle, vagy fehér kenyér, és az sem, hogy szalámi, kolbász van benne vagy csirkemellsonka. előbbiek sokkal zsírosabbak, de a rántott húsos szendvics se tartozik a jó ételek közé.

az ebéd oké hogy főtt étel, de itt sem mindegy, hogy egy kolbászos paprikáskrumplit eszel, vagy egy zöldséges bulguros csirkemelles egytálételt.

a nasi is ugyanez. egy zacskó chips felérhet az ebéd kalóriamennyiségével.. és milyen gyorsan éhes is tőle az ember😅 ha nasi, próbálj étcsokit, magvakat (dio, mogyoro, mandula stb) enni, de figyelj oda mert egyébként ezekben is van kalória bőven. qz aszalt gyümölcsök (hozzáadott cukor mentes!), gyümölcsök is jó nasi, de mértéket itt is kell figyelni, mert cukrosak, csak a jó cukor van bennük. házi krémtúrót se tart semeddig se csinálni, sovány túró+ egy kis natúr joghurt vagy tejföl kikeverve mézzel, gyümölcsökkel (a mézzel is óvatosan azért).


ami egy jó irányt tud adni: kalóriabázis app/weblap, beregisztralsz, megadod az adataidat és szorgalmasan vezeted a napi kajáidat, mindent. jó képet fog adni róla, hogy jól csinálod e vagy sem, min kell változtatni. az adagokat eleinte mértem én is, mostanra kb tudom hogy az én adagjaim mennyik a tányéromban, bár már nem vezetem.

2022. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. miért otthon reggelizzem?
2022. jan. 2. 23:32
 13/14 anonim ***** válasza:
mert nyugodtabb körülmények között tudsz reggelizni, csak az evésre odafigyelve, azaz annyit fogsz enni, amennyire szükséged van, nem annyit, amennyit viszel magaddal. gondolom suliban evés közben beszélgetsz a többiekkel, erre arra figyelsz stb., mellékes lesz a kaja. plusz sietni kell, hogy befejezd a szünetben az evést
2022. jan. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2022. jan. 3. 05:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!