Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
18/L vagyok és nem értem miért nem fogyok. Naponta 1200-1400kcal-t szoktam enni. Mindennap eszek zöldséget, gyümölcsöt heti 2 szer van úgynevezett "cheat day"-em , de akkor se haladom meg tulsagosan maximum 400 kcal-val. Nemrég kaptam el a covidot esetleg az attól is lehet? Már teljesen kiborulok,mert anno én fogytam 20 kilót és ugyanezzel a módszerrel ment nekem, most meg olyan mintha a súlyom semmit se akarna változni! Se egy dekával kevesebb , se kevesebb sem leszek pedig hetek óta csinálom. Van , hogy este még éhes is vagyok de nem eszek mert félek hogy az is rám jön!

2022. jan. 16. 00:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Azert 3 nap mert 2napba csalsz tehat tobbet viszel be, igy 2 deficites napot kiegyenlit kb.. 7-4=3 tehat mintha 3 napot dietaznal a tobbibe meg stagnalsz
2022. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

És hány cm magas vagy? Kell egyáltalán fogynod?


#6 nem azt írta, hogy heti 3 nap - olvasd újra azt amit írt. De ha csalónapokon csak 400 kalóriával eszel többet, akkor nálad ez nem áll fent.

2022. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

a paramétereink szinte teljesen megegyeznek, én 1350 kcalon fogyok, mondjuk cheat napok nélkül. igazából nekem a súlytartásom 1550 kcal, tehát napi 200 kcal deficitben vgayok. ha ehhez beiktatnék heti +400 kcalt, a munkám nagy része kuka


amik lehetnek

- egyszerűen stagnáláson vagy, ami mindnekinél van, ilyenkor várni lehet, akár 1, akár 6 hetet hogy beinduljon. a másik lehetőség egy nagy kontrollált csalónapot tartani minőségi kajákból, de nagyobb mennyiségben, másnap pedig 18-20 órás böjt. ezzel a t3 t4 pajzsmirigy hormonok újra elkezdenek termelődni


- lehet nem iszol elég folyadékot és rengeteg vizet tartasz vissza mert fél a sezrvezet hogy nem kap eleget


- lehet nem eszel elég rostot és az emésztésedben van a probléma


- van valami homronális pl pajzsmirigy betegséged amiről nem tudsz


- és ami sokaknál valószínű, hogy valamit félreszámolsz. nem írsz fel minden falatot, lecsúszik pár szem dió, két kocka csoki, egy oreo és már 200 kcal amit nem számoltál. ugyanez lehet pl zsiradékokkal, az rengeteg és sokszor csak kilajozzuk a serpenyőt és nem írjuk fel


más oka nem lehet, ezeket kell végigvenned és magadba nézned hogy melyik lehet

2022. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon elrontottál valamit, mert olyan étkezést kéne kialakítanod, ahol változatosan étkezel és nem vonsz meg semmit, hanem úgy alakítod a napi kereted, hogy mérsékelt mennyiségű "csaló kaja" is beleférjen, vagy többet kardiózol.
2022. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Édesanyám pajzsmirigyes lehet örököltem. Mindent számolok plusz le is nérek mindent szóval ez kizárható meg mindennap eszek zöldséget gyümölcsöt is. Ma reggel megint rááltam a mérlegre és megint visszajött 1 kiló . Nem tudom már mit csináljak. Annyira jutottam a kommentekből,hogy heti 1 nap lesz csak a csaló napom.
2022. jan. 16. 11:18
 16/23 anonim ***** válasza:
#15 Akkor irány az orvoshoz kivizsgálásra.
2022. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy mostanában fog megjönni? Az okozhat egy kiló súlyingadozást.


Én is hasonló méretekkel rendelkezem mint te, havi egy "csalónappal", 1200kcl napi fogyasztással, napi 1 óra tornával, és 6 hónap alatt 14 kilót fogytam éhezés nélkül.


Két lehetőség áll fent: vagy rosszul számolod az elfogyasztott kalóriát(sokan pl elfelejtik hozzáadni a zsíradék kalóriáját amiben az étel készül) vagy pajzsmirigy probléma

2022. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%
Menny dokihoz mert lehet folosen szenvedsz.. vagy vigyel be kevesebbet, egess tobbet. Lehet nem eszel eleg rostot, tul sok tejtermek, sok gyors ch, keves a viz, tul sok fuszer es vizesedsz stb. Ha szted minden jo akkor doki
2022. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A körméreteid változnak? Mert lehet izmosodsz

Ha meg nem akkor pörgesd be valahogy az anyagcseréd

Amúgy sokaknál van a fogyásban stagnálás, nekem.pl 2.5 hónap volt

2022. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Menj le terembe. 1 ora sulyzos edzes aztan min felora intenziv kardio. Lenyomod heti 3-4x es pikpakk bomba leszel. A kajaval se kell majd annyit kinlodni mert ehetsz batrabban
2022. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!