Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fehér lisztet lehet teljes...

A fehér lisztet lehet teljes egészében teljeskiörlésűvel helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl kenyér sütésre, palacsinta készítésre,sűrítésre.

Kicsit egészségesebben szeretnék étkezni, ehhez keresek alternatívákat.

És az sem baj ha lemegy pár kg 😅



2022. febr. 6. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne lehetne ? Nyilván nem lesz olyan mint a fehér lisztes, de ez olyan mintha azt várnád hogy az alma legyen eper ízű.
2022. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet helyettesíteni. Én mindent teljes kiőrlésűvel szoktam, akár süti tésztát, akár pizzatésztát, stb. De pár kiló csak akkor fog lemenni, ha kalóriadeficitben vagy, a teljes kiőrlésű lisztben is annyi a kalória, mint a simában, szóval na, a kilók nem a teljes kiőrlésű lisztre váltással fog lemenni, hanem ha számolsz kalóriát.
2022. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem, de mégsem. Egy piskóta pl nagyon kemény lesz tőle

Mi általában a kenyeret felesben sütjük sima es tk lisztből.

Arra kell figyelni hogy a teljes kiőrlésű több folyadekot vesz fel tehát ha ugyanahhoz a recepthez a sima lisztet egy az egyben teljes kiroelsure csereled akkor aej hozza plusz vizet. Vagx hs nem adz hozzá akkor keményebb lesz. Szinten trukkos hogy dagasztás után nagxon lágy a tészta de állásaban magába szívja a folyadékot. Azt sajnis midnenkinek magának kell kikiserletezni hogy mennyit

2022. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

Lehet, de egy csomó tészta nem lesz olyan állagú, mint a fehérlisztes.


Én amúgy zabliszt párti vagyok, abból csinálok mindent, de direkt zablisztes recepteket keresek, nem csak simán helyettesítem a fehéret.

2022. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!