Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan praktika, "csodaszer...

Van olyan praktika, "csodaszer", bármi ami ténylegesen elveszi az étvágyat?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar már a túlsúlyom, de egyszerűen állandóan éhes vagy, eszek gyors felszívódású szénhidrátokat is ez tény, de normális kajákat is. Régen a reggeli zabpehellyel simán elvoltam, most 2 óra múlva éhes leszek. 10 kg-t szeretnék fogyni. 160/62 vagyok 30N

Köszönöm ha vki tényleg hasznos tanácsot ad.


2022. febr. 14. 17:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A kalóriaszámolásról annyit, hogy a napi cél 1400 lenne, de sajnos sokszor 1700-2000 lesz belőle, mert egyszerűen nem bírom ki az éhséget. Tudom, hogy ez így gáz. Azért szeretném elevenni az étvágyamat. Fél éve küzdök kb ezzel így konkrétan.

Régebben amikor jobban foglalkoztam vele az 1200 kalórias étrend meg sem kottyant, mondjuk akkor fiatalabb is voltam, és 5 kg-val könnyebb.

2022. febr. 14. 17:26
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Fogyassz több vizet, az csökkenti az étvágyat és egészséges is.


Több zöldség, köretet burgonya, tészta csökkentve vele.


Több fehérje tartalmú étel, pl tojás, sajt, húsok stb akár zabpehely helyett.


Teljes kiőrlésű dolgok, sima pékáru helyett.


Sport, aktivitás.

A kalóriát az aktivitáshoz mérd, lehet hogy 5 éve akkor annyi kellett, most viszont több.


Tíz kilót nem is akarnék fogyni a helyedben, 5-7kg. Talán, de a súlyod még így is oké.

2022. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Milyen egy átlagos napod, mármint étrend szempontjából? Miket eszel, mennyit, hány óra távolság van az étkezések között? Hányszor eszel?
2022. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Humor Herold ***** válasza:
76%

Hát biztosan lehetne még javítani az ételeid hasznosságán.Hogy valóban tápláló ételek kerüljenek beléd.És akkor nem lesz az éhségérzet sem.

Nekem az válik be egy diétánál ha 2-3 óránként eszek.Elosztom az x napi kalóriámat 6-7 étkezésre.És 2-3 óránként eszem.Nyilván odafigyelek mit.De így mire újra megéheznék már jön is a kövi étkezés. Ami lehet ám akár egy sárgarépa is nyersen.Vagy valami gyümölcs.

A chia magot is tudom ajánlani,de ott figyelni kell a napi mennyiségre.

Valahogy úgy tervezd meg az étkezéseidet hogy mindegyik étkezésed tartalmazzon szénhidrátot.Lehetőleg lassan felszívódót.Nyilván a napi keretet nem túllépve.És akkor kizárt hogy falási rohamok jönnének rád.

2022. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem pl a káposzta. Káposzta leves, főzelék, fűszerezve tepsiben stb.
2022. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

A napi 1400 kcal semmire sem elég, ha már nem csak fekszel egy ágyban, már ahhoz több kell.

Állíts be normális kalóriakeretet, akkot nem lesz ilyen gondod.

2022. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Kemény tojás
2022. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt kéne tudni, miket eszel. Ha gyors szénhidrátot, akkor az persze, hogy felcseszi a vércukrod az égbe, majd hirtelen leesik, és a hűtőt is felfalnád az éhségtől.
2022. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rost és vízbevitel

És ahogy te is írtad eszel gyors cht. Azt kéne elhagyni

2022. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olyan termék, szer, tabletta stb smi elveszi az étvágyat nem létezik. Ha ha lenne ilyen, már minden súlyoroblémàval küzdő lefogyott volna.

Szerintem életmód tekintetében mindenkinek más, hogy milyen étrend jó neki, mivel érzi igazán jól magát.

Én pl tök átlagos, hagyományos étrend és rendszeres sport mellett is elhíztam. Semmi mást nem csináltam, csak rendszeresen sportoltam, mellette napi 3 étkezés ( amit a család is evett), nem volt repeta sem csoki sem egyéb édesség, se csipsz, nem volt rà pénze a szüleimnek, mégis elhíztam, és bizony nagyon sokszor voltam éhes így is és sokat szenvedtem.

Sok sok év telt el azóta, sok fogyókúrán, koplaláson , kalóriamegvonásos diétán túl voltam, és persze sok jojóeffektuson, ( mert ezek egyike sem volt megoldás a problémámra) mire rájöttem miért vagyok olyan gyakran éhes. Nos azért, mert az èn szervezetemnek sem a hagyományos, sem a hagyományos egészségesebb étrend nem jó.

Így egy speciálisabb tápanyagarányú és persze jobb minőségű, zsír alapú , szénhidrátszegény étrendre tértem át, amivel az éhségérzetem jelentősen megritkult, nem jönnek rám hirtelen falási rohamok, farkaséhség, kívánósság, semmi. A napi 3 étkezés 6 óránként, tökéletesen elég és közben éhes sem vagyok. Nem mellesleg le is fogytam minden feleslegem, ami azelőtt soha nem sikerült. 3 éve élek így és nem tervezem abbahagyni, mert nagyon szeretek így enni.:)

Kísérletezz, hogy neked személy szerint mi válik be a legjobban.

2022. febr. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!