Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az hogy keveset...

Miért van az hogy keveset eszem, még sem fogyok? A stressz miatt lenne?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet az hogy én rengeteget tudtam enni régen (4. Környékén). Aztán valamiért szerettem volna a normális testalkat helyett vékony lenni, kevesebbet ettem és le is fogytam. De nem koplaltam, meg semmi csak valahogy úgy éreztem úgy jobb a bőrömbe. Ez után megmaradt ugyanaz a kajamennyisegem, és valahogy elkezdtem visszahízni, és mostmár túlsúlyos vagyok. Mozogni ugyanannyit mozgok, mint eddig szóval az sem lehet a gond. Ti mire tippeltek, mi a gond? (17 éves vagyok). Egy átlagos napi étkezésem ebből áll:

Reggeli: 2 szendvics, zöldséggel néha az egyiket suliba eszem meg, mikor hogy van kedvem

Ebéd: 1 adag főtt étel, többségük zöldséges hús, de azért van amikor tészta félét eszem, nagyjából fele fele arányban, és eszek valami desszertet 2 szelet sütit.

Vacsora: max 1 szendvics de néha azt is elfelejtem, mert nem vagyok éhes.

Nem tudok mértékegységet mondani, de az biztos hogy számomra ez nagyon kevés, mégse fogyok mellé. Mit tippeltek mi lehet a gond?

Mozgásról annyit, hogy én elég lusta dög vagyok ezért leginkább sétálni szoktam, így rendben jön a lelkiállapotom de abból 1 órát nagyjából egy nap, álltalába ha erre nincs időm akkor vacsorázni sincs.

Nem vagyok vészes kategória ismétlem, de az a véleményem most kell rendbe tennem az életem. Jövő nyáron szetetnèk edzőterembe is járni, de sajnos olyan szinten "jó" iskolát sikerült kifognom, hogy egyedül otthon végezhető tevékenységek maradtak, külön órák sokasága miatt. Elkezdtem edzeni otthon valamilyen szinten, de az abbamaradt műtét miatt, és lusta voltam újra elkezdeni ezért csak sétáltam.

Összesen durván 10 kg jött fel az utóbbi 4 évben, úgy hogy nem nőttem semmit sem. A többire azt mondom jó fejlődő szervezet vagyok vegyük úgy hogy normális.

Szerintetek hol lehet a gond? Lehet a stressz hizlal önmagában?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. márc. 6. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy most? Illetve hány cm és hány kg?


Szerintem 4.-ben az ember teste még fejlődésben van és a növés miatt nem úgy hízik egy gyermek, mint egy felnőtt. Ehhez az is hozzájárul, hogy azért akkor többet mozog az ember, kisebb adagot eszik…stb


Ami a jelenlegi helyzetet illeti, szerintem nem eszel keveset. Egy szendvics ha fehér kenyérből van és nem sajnálod bele a vajat, sajtot, esetleg szalámit akkor 350-400 kcal is lehet. Te ebből kettőt eszel ami 800, egy átlagos főétel kcal tartalma 500-1000 kcal ig terjed, mellé két süti szeletenként átlagba 300 kcal, szóval 600. Ez azt jelenti, hogy egy durvább napon, ha tésztát eszel és kihagyod a vacsit már 2400 kcal nál jársz, arról nem is beszélve, hogy csupa szénhidrát…

2022. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! 178cm, és 80kg vagyok. Lehetséges, simán lehet hogy csak nem ismerem hogy mi mennyi kalóriát tartalmaz. Ebbe nem gondoltam bele. De amúgy azért a mozgásom nem volt eddig ennyire durván kevés, azért mindig jártam el völgyes környékén biciklizni, vagy ha olyan kedvem volt akkor épp futottam egyet, durván átlag 400-500kcal mínusz bőven meg volt, 1,5 2 órát mentem nem kis sebességel. Igaz az utóbbi 2 hónapban pont nem, de nem is csak arról van szó, nyilván ha műtve vagyok nem lepődök meg, ha nem mozgok és hízok.
2022. márc. 6. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

A két szelet süti kb harnada a teljes napi bevitelnek.

Pl egy szeket csokitorta lehet 450 kcal. Nekem annyi egy ebédem és az a nap folyamán a legnagyobb étkezésme.


Sajnis amig nem számolsz kalóriát tényleg nem mondhatod higy keveset eszel. Mert fogalmad sincs mennyit eszel.

A

Egy szendvics is lehet 870 és 210 kcal is a pékárutol, belevalóktól függően.


Szóval első körben szerintem a desszertet kéne felezned. Vagy negyedelned. Tapasztalatajm alapján abban van a elgtöbb, meglepo kaloria

2022. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Hogy lenne már ez neked nagyon kevés? Naponta 3 szendvics, tésztás főtt étel, 2 szelet süti??

Gondolom mellé üdítő, energiaital, stb, amiket bele sem számolsz...

Ettől persze, hogy hízol.

2022. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Életmód váltás kéne. Ha iszol alkoholt, azt csökkenteni kell nullára, pékárukat szinte teljesen kizárni, főleg a fornettiket. Cukros üdítők elhagyása, ha van valami hús ebédre, akkor kis részben a sima köret (pl rizs) nagyobb részben saláta. Nassolásnak gyümölcs, cukormentes dolgok pl keksz.. Ja meg én a hozzáadott cukrot szinte teljesen kizártam. Kvhoz fél kanál és ennyi.. A mozgás is kell. A séta is teljesen jó, v bicikli, otthoni torna. Válts életmódot valahogy így.. Meghálálja a szervezet.
2022. márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy nem keveset eszel. Tessék tisztába kerülni a dolgok kalória értékével. Egy napig írd fel hogy mit ettel es nap vegen taplald be egy kaloriaszamlaloba. Meg fogsz lepodni
2022. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok utána nézni jobban a dolgoknak. Köszönöm hogy felhívtátok rá a figyelmem. Az itallal nincs gond, ugyan tudom hogy egészségtelen de csak cukormentes kólát iszom amikor már nagyon fáradt vagyok szóval az nem jelentős heti 1-2 csúszik be. De simán lehet, most ahogy nagyjából összeszámoltam, hogy elég sok kalória. Nem is nagyon értem hogy nem tűnt fel. Köszönöm a válaszokat!
2022. márc. 6. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Tészta-szendvics......csodálkozol?


Cseréld le ezeket és nem hízol.

2022. márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet enni keves magaskaloria tartalmu eteleket vagy sok alacsony kaloria tartalmu eteleket. Minosegi megvalogatott eteleket egyel, annyi minden van mar neten.


Azt hittem a tortanal hogy rosszul olvastam… csak a torta egy teljes ebed/etkezes kaloriakban.

2022. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a süti a ludas. Én sokat sütök, átlagban 100 grammban szokott lenni kb. 300 kcal, és 100 gramm az látszatra nem olyan sok.. szóval ha nem mérném le, amit eszek, hogy még is hány gramm, akkor én két szelet sütivel simán betudnék tolni 900 kalóriát is, ami nyilván nagyon sok, viszont látszatra nem sok. Szóval a sütivel nagyon könnyen lehet hízni, én ha eszek egy nap sütit, akkor is max. 100 grammot, mert nagyon sok kalória, és nem annyira lakok jól vele. Napi 2 szelet süti az már számomra luxusnak hangzik. :D Napi 2 szelet süti simán elég ahhoz, hogy az ember hízzon. Szóval igen, érdemes kalóriát számolni, mert nem eszel te olyan keveset, mint hiszed.
2022. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!