Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra mellett milyen...

Fogyókúra mellett milyen italokat szoktak inni a nők?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ami eredményesebbé teszi az edzéseket.

Nem nagyon értek ehhez, csak láttam már fogyókúrázó nők videóiban, hogy valamibol shake-et készitenek.

Fehérjepor/kollagén?

Mire valók ezek és mennyire hatásosak? ill. Segítik /felgyorsitják a fogyás folyamatát?

Mit ajánlatok? (22/L)


2022. márc. 29. 07:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vizet.

Sok szénsavmentes vizet.

2022. márc. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem segítik és nem gyorsitják fel a fogyást.

Kaját egészítenek ki, ha a fehérjebeviteled kevés a kiszámolt dietádban és nem tudod megoldani kajával.

Ha nincs kiszámolt diétády nem is tudod, mennyi fehérjét fogyasztasz, és ahhoz mennyit kene pótolni, teljesen értelmetlen.

Egy jó étrendet állíts őssze első körben.

2022. márc. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogyáshoz semmi szükség fehérjeporra, önmagában az edzést sem teszi eredményessé. Adagonként ~100 kalória van benne, szóval ha valaki ezekre úgy tekint, hogy korlátlanul lehet inni, mert "fogyaszt", annak lassíthatja is a fogyását.
2022. márc. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Csak vizet.

A fehérjeporra semmi szükséged, ha nem vagy élsportoló.

Kiegyensúlyozott táplálkozás fontos, MINDENT kell enni, és mindenből keveset, ha figyni akarsz.

2022. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Simán beilleszthető fogyásba a fehérjepor, hogyha valaki nem tudja minden nap szilárd ételből bevinni az ajánlott fehérje mennyiséget. Viszont ha egy kicsit odafigyel az ember, akkor simán összejön, mert a napi ajánlott mennyiség 0,8-1g/testsúlykilogramm.

A fehérje testünk fontos építőeleme, a szervezet által előállított és külső forrásból bevitt aminosavak alkotta tápanyagforrás. Megnövekszik a fehérjeigényünk, ha rendszeresen sportolunk, de több fehérjét kell fogyasztanunk akkor is ha fogyni szeretnénk.

Minél nagyobb az izomtömegünk, a szervezetünk annál több zsírt tud elhasználni a tartalékokból, mivel az izomzat fenntartása kalóriaigényes folyamat. Ehhez viszont fehérjét is kell fogyasztani, és rendszeresen mozogni, edzeni, mert ha nem használjuk az izmainkat, a szervezet azt építi le először, és nem a zsírt!

A táplálékkiegészítők, ahogy a nevük is mutatja, nem pótolják a természetes ételeket. Ajánlott számolni a kalóriát, a makrókat, rendszeresen sportolni, edzeni, és sok vizet inni.

2022. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

#5: az egészséges fogyashoz nem kell Atkins diétázni, ahhoz orvosi felügyelet kell, így meg tök felesleges a túlzott fehérjebevitel.

Amint írtad 1g/tskg bőven elég, a mozgás mellé meg szénhidrát kell, ha nem akarod az izmokat leépíteni.

Ha valaki eszik egy normális ebédet, akkor már a 2/3 rész megvan, innentől elég nehéz úgy enni sport mellett, higy ne csússzon még be elég fehérje a kajával.

2022. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6, hol írtam Atkins diétáról?
2022. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor iszom a fehérjeturmixot, ha 1. nagyon rámjön az édességkívánás, 2. gyorsan ennem kéne valamit, de nincs hirtelen mit, vagy időm nincs rá, 3.reggel edzés előtt, mert szilárd kajától rosszul vagyok edzés közben.

Beleszámolom a a kalóriába, természetesen.

Edzéshez egy 7 decis kulacs vízbe egy magnézium pezsgőtablettát szoktam bedobni. Lesz egy kis íze, nekem így jobban csúszik a víz edzés közben.

Ezek a mindenféle izotóniás meg sportitalok, ezt csak akkor szoktam, ha pl. nyáron kerékpározok egy százas túrát, vagy futok 15-20 kilométert, vagy egy 40-60 kilométeres túrán. Amúgy felesleges szerintem.

2022. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És szerintetek az jó, hogy 3 hónap alatt fogytam 10 kg-ot?

2022. márc. 29. 11:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ez kevés info. Mekkora volt a kezdősúlyod, testösszetételed (mekkora volt a testzsír%), és milyen étrenddel, életmóddal érted el?

Nagy túlsúlyból 10 kg fogyás ennyi idő alatt lehet biztonságos, ha normális étrend és rendszeres mozgás az alapja.

2022. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!