Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészségesnek számít ez az...

Egészségesnek számít ez az étrend?

Figyelt kérdés

Reggeli:

-heti 2* tojás főzve vagy olaj nélkül sütve nyers zöldségekkel és extrudált teljes kiőrlésű rozskenyérrel + 2dl tej kevés kávéval

-heti 1* melegszendvics tejes kifliből, margarin, parizer, sajt, ketchup, zöld paprika, bolti kakaó (hagyomány)

-többi napon kása teljes kiőrlésű zabpehelyből joghurttal és nyers gyümölcsökkel + 3dl mézes kamilla tea vagy citromos zöld tea


Ebéd:

-leves sok zöldséggel, kevés tésztával, rizzsel

-főzelék sok zöldséggel kevés liszttel

-csirkecomb vagy sertéskaraj vagy máj párolt zöldséggel, barna rizzsel, főtt krumplival

-zöldséges egytálétel (rakott káposzta, töltött gomba, cukkini fasírt, lecsó, grillezett zöldségek stb)

-ritkán tésztaétel (zöldséges/gombás tészta, tarhonya pörkölttel, rizseshús, bolognai stb)

-havi 1* mirelit rántott hús/sajt sült krumplival vagy pizza (hagyomány)


Vacsora:

-sovány túró/sajt/sonka nyers zöldségekkel

-vegyes saláta joghurtos öntettel, pici olívaolajjal

-fehérjeital


Tízórai/uzsonna:

-szotyi/mogyoró/dió/mandula

-nyers gyümölcs/sárgarépa

-aszalt gyümölcs

-magvas korpovit keksz

-natúr joghurt/kefir


Ha valami nem jó, javítsatok, légyszi.


2022. ápr. 4. 18:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, melegszendvics HAVI 1* van.
2022. ápr. 4. 18:07
 2/6 A kérdező kommentje:

Az még lemaradt, hogy ebédhez 2dl 100%-os narancs/alma/multivitamin lé vagy baracklé, kivéve, ha leves van.

Illetve a hagyomány részhez annyi, hogy havi 1* a vacsora tejberizs.

Egyébként ez a családi hagyomány egy napon van a reggeli, ebéd, vacsora rész.

2022. ápr. 4. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rendben van, a sült krumplit azért sütőben csinálnám, meg mellé a mireitet is. Én az extrudált izéknek se vagyok nagy barátja. Magvakat meg csak keveset eszek, gyümölcs mellé. De amúgy részemről néha beleférnek ilyenek simán. Ez nem sprint hogy minél több dolgot megvonjunk magunktól, hanem hosszútávfutás.


Az igazi kérdés, hogy ehhez az étrendhez a mennyiségek úgy alakulnak-e, hogy deficitben legyél. (Bár nem írtad, hogy fogyni akarsz).

2022. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Jó, én is ilyeneket szoktam, a mennyiségre figyelj.
2022. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok fogyni, 165/50 vagyok, csak itt szoktak lenni ilyen egészség tudósok, vagyis itt lehet jó tippeket kapni, azért ide írtam, bocsánat.

Az van, hogy az utóbbi 4 évben (21 vagyok) szinte csak édességet ettem, nagyon kevés főtt ételt, abból is válogattam, zöldséget nagyon ritkán nagyon keveset, gyümölcsöt se nagyon, csak a nutellás kenyér, nagy táblás csokik, csokis kekszek, muffin, palacsinta, csokis gofri, péksütik, krumplis tészta, pulyka nuggets stb ment és most elhatároztam magam, hogy véget vetek ennek. Hogy csak a havi egy családi napon eszek ilyet, ahogy eredetileg szoktuk, nem viszem át az átlagos hétköznapokba, nem nasizok unalmamban, nem csak kisütök valami gyorskaját meg nem csak rendelek egy pizzát,hambit, hanem odafigyelek és tolom anyuval az egészséges ételeket.

Anyum eddig is sokat mondta, hogy nem jó ez így, kínált mindig, főzött mindent, amiket itt írtam, de nekem nem kellett, mostantól más lesz minden.

Fáj a hasam a sok olajos, tartósítószeres kajától, a péksütik megfekszik a gyomrom, az édességektől ugrál a vércukrom, gyenge vagyok, hullik a hajam a vitaminhiánytól.

Köszönöm, hogy írtatok.

2022. ápr. 4. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

a gyümölcslé totál egészsgételen, azt elhagynám


extrudált kenyeret akkor edd, ha jólesik és eltelít, amúgy nem túl jó összetevő, gyors felszívódású és rost sincs benne



a vacsoráid borzasztó kevesek, főleg egy átlagos egészséges étkezéshez de még fogyáshoz is. este is kell a lassú szénhidrát

vegyes saláta öntettel - ebbe tegyél fehérjeforrást pl húst, vagy gabonát, pl főtt quinoa, vagy valami laktatóbb öntetet pl, mogyoróvaj, de a legjobb, ha az összeset- sima salátával éhen döglesz, se rost, vitamin minimális és éhesen fekszel le

fehérjeital - ha tejben csinálod, akkor ettől refluxod lehet éjszaka, ha csak ennyi van a gyomrodban, de amúgy is csak akkor ajánlom a fehérjeitalt, ha nincs tele mindenféle hülyeséggel az összetevőlistája és kifejezetten szereted, kívánod. akkor is max heti 1x. és akkor is csak azért mert aznap pl nem vittél be elég fehérjét és szeretnéd pótolni. de semmi rost, semmi ch, semmi vitamin és még édes is, ezt se nevezném étkezésnek. ha megeszel mellé 2 korpovitot akkor viszont tökéletes uzsi avgy tízórai lehet


sovány túra, sajt, sonka, zöldségek - ha sonka, akkor menjen mellé sajtrkém vagy humusz vagy valami és bármi is, menjen mellé szénhidrát - gabonaféle, tk kenyér vagy tk lapkenyér vagy wasa kenyér (sima abonett vagy extrudált kenyér azért nem olyan jó, mert hamar megemeli és lesüllyeszti a vércukrot és kevés benne a rost)



tízórai

- aszalt gyümölcs - a helyedben ennék mellé magvakat, akkor a sima cukros ch mellett lesz fehérje és zsír is, és ténylegesen jól is fogsz lakni ebédig

- sima zöldség ugyanez, amellé mehet pl mozzarellagolyó vagy mártogasd sajtrkémbe, humuszba és sokkal jobban fog esni hosszúváon



összességében nagyon ekvés a hüvelyes, heti minimum 1-szer iktass be lencsét, babot, zöldborsót stb, de inkább 3x. lehet humusz formában, lehet borsófőzelék, lehet egy lilahagymás babkrém, sokféle formája van

illetve összességében kicsit kevés a zöldség, legyen napi 4ből 3 étkezés minimum sós és mindegyik mellé egyél valami zöldséget, a magyar ember nagyon ekvés rostot fogyaszt és abból meg tk kenyérből az egyik legkönnyebb bevinni



nyilván rugalmasan kell mindent kezelni, de egy 'tökéletes' egészséges étkezés lehet a napodból, ha a fnetieket betartod

2022. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!