Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hallottatok a szelektív...

Hallottatok a szelektív étkezésről? Esetleg próbáltatok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

ha nem hallottatok volna arról szól h: ehetsz bármit csak nem össze vissza. 3 csoportra vannak elosztva a kaják. szénhidrátok semlegesek és a fehérjék.

semlegeset ehetsz szénhidráthoz és fehérjéhez is de fehérjét szénhidráttal sosem ehetsz.

ha minden igaz szép lesz a bőröd fogysz tőle boldog leszel egészséges kedved lesz a sporthoz a betegségeid elmúlnak és megtisztul a szervezeted :)

szerintetek?


u.i.: egy napi étrend kb így néz ki:

reggeli: müzli joghurttal

ebéd: natur csirke zöldségekkel

vacsora: zsemle/kifli vajjal, kalács, kuglóf...gyümölcs


2010. szept. 15. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak ott lóg ki a lóláb,hogy még normál étkezésnél sem ajánlott este a szénhidrát,nemhogy diéta alatt.

De próbáld ki,és diéta előtt-után mérj testzsírt,hogy miből történt a fogyás.

2010. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aha... és a csirke zöldséggel az mi, ha nem fehérje és szénhidrát együtt? :D A joghurtban is van fehérje ennyi erővel... Bár inkább szénhidrát. Főleg ha gyümölcsös, akkor tele van hozzáadott cukorral. Vacsorára meg kifli, vaj, kalács, kuglóf????

Ez megint egy hatezredik ökörség.

Meg mi az, hogy semleges??? A zsír az semleges??? Nagyon jó, csak tudod bizonyított tény, hogy zsírt és szénhidrátot enni egyszerre az igazi marhaság!!! Ennyi erővel egyél egész nap töpörtyűt kenyérrel, vagyis "semlegest" szénhidráttal.

Én szénhidrátot és fehérjét mindig együtt eszem, zsírt meg szinte soha, és a szénhidrátok lassan felszívódóak, tehát nem eszem finomított cukrokat, lisztes dolgokat, tésztát stb. Érdekes módon a bőrömnek nincs baja, a hasam kockás... De biztos nem nekem van igazam.

2010. szept. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ez a Hay féle diéta. akit érdekel nézzen utána légyszíves és ne engem szapuljatok :S
2010. szept. 20. 08:14
 4/4 anonim válasza:

A szervezetben a gyomorsav illetve az epe(sav) végzi a tápanyagbontását, és a két hatás kissé gátolja egymást, normál helyzetben.


A szelektív étrend az ételeket 3 kategóriába sorolja, a kategóriák neve szénhidrát, fehérje, semleges, annak megfelelően, hogy a gyomorsav, az epe vagy mindkettő tudja bontani. A kategóriák neve nem azt jelenti, hogy amiben van fehérje az a fehérje kategóriában van. A név inkább iránymutató, a részleteket meg meg kell tanulni.


Nekem személy szerint refluxom + gyomorsav túltengésem van, gyógyszert szedek, nem vetem meg a modern orvos tudomány vívmányait. :)


De a pörkölt nokedlivel már ennek ellenére sem játszik... És gondolkodok rajta, hogy ha már így alakult tényleg elkezdjek szelektíven étkezni.

2015. ápr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!