Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges táplálkozás. Avagy...

Egészséges táplálkozás. Avagy mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

155 cm-es 43 kg-os lány vagyok (23 éves) . Sajnálatosan hajlamos vagyok mindenféle étkezési zavarokat összeszedni és halmozni. Ezt bár leírni könnyű, megélni nem és érzem, hogy nem járok a helyes úton, ami kihat a mindennapjaimra. Régebben sikeresen kigyógyultam az anorexiából és évekig tartottam egy egészséges súlyt (47-48 kg), de elkezdtem edzeni és eleinte fogytam, ami elvitt a 43-44 kg-hoz, ezzel tulajdonképpen nem volna gond, ha nem lennék ennyire görcsös az élet ezen területén. Nem tudom napi 1,5 óra erősítés mellett mennyit kellene ennem és ez hosszabb távon binge étkezési zavart okozott, ami meg a bulimiát. Irtózatosan hülyének érzem magam ezek miatt, de nem tudok leállni. Lényegében vannak hetek amikor viszonylag normálisan étkezek és nincs baj, de van, hogy össze vissza eszek és utána bűntudatom lesz és hányok.

Elegem van magamból és az életvitelemből, kérlek valaki segítsen miket kellene ennem, mennyi kcal (súlytartáshoz) és milyen makrókkal. Illetve tippek is jöhetnek, hogyan éljek normálisabban. Kérlek ne legyetek gonoszak, akik nem voltak benne nem tudják milyen nehéz folyamat.

Köszönöm! És várom a válaszokat.



2022. jún. 1. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Muszáj minden nap edzened? Ez is egy betegseg...
2022. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Az étkezési zavar mentális probléma, úgyhogy neked elsősorban nem a tökéletes makróarányokra, hanem egy pszichológusra van szükséged. Most is tudod, hogy rossz, amit csinálsz, mégis hánysz... Ha itt elkezdenénk leírni, ki mennyit eszik és milyen arányokkal, csak még jobban összezavarodnál, mert nem lenne közte két ugyanolyan. Evészavarosként mondom neked, hogy pszichológus fog tudni segíteni.
2022. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1, lehet rosszul fogalmaztam, nem edzek minden nap egy héten 4-5-6 alkalommal. De ha kimarad egy héten az se gond, ezt próbálom nem annyira komolyan venni, mert tudok, hogy erre is képes lennék rákattanni.


2, Tudom, hogy el kellene mennem, de sajnos anyagilag nem áll módomban jelen helyzetben. Elsősorban meg akarom próbálni szakember nélkül segíteni magamon, ha ez nem megy jöhet aminek jönnie kell…

2022. jún. 1. 21:29
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Hiába van ingyenes pszichológus is, az valahogy soha senkinek nem jó.
2022. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fejedben van a probléma, amit végső soron te tudsz rendbetenni. Pszichológus sem tud segíteni, ha ilyen marad a hozzáállásod. Enni nem bűn, az életünk része, ezzel maradunk életben, és ezt el kell fogadni.

Rendszeresen edzel ami nagyon helyes. Egyél is rendesen, lehetőleg egészségesen. Ha mindenképp konkrét számokat akarsz, keress egy kalóriaigény kalkulátort, kor, nem, magasság, testsúly alapján , közepes aktivitással, nagyjából ki tudja számolni mennyi kaja kell súlytartáshoz.

De szerény véleményem szerint görcsösen számolgatni is beteges dolog. Az elején viszont talán segíthet az életmódváltásban, idővel viszont ki kellene alakítanod egy rendszert ami neked jó, számolgatás nélkül, mert ez sem túl optimális megoldás.

2022. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
A magyar dietetikusok szövetsége összerakott egy nagyon jó anyagot, az a neve hogy okostányér. Általános, érthető, pont eléggé részletes és szabadon hozzáférhető. Segít megérteni az egészséges táplálkozást, nekem sokat segitett. A tudat is megnyugtat hogy szakemberek alapján ez jó lesz a testednek
2022. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tbre is beutalnak pszichiátriai kezelésre
2022. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!