Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A stressz hizlal? Mit lehet...

A stressz hizlal? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Szó szerint ugyanannyit eszem, mint máskor és híztam stressz időszakban.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Ugyanannyit mozogtam egyébként.



2022. jún. 17. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem így működik a biológia. Lehet, hogy ugyanazt etted, de nem az a lényeg. A lényeg, hogy hány kalóriát vittél be, és hányat égettél el. Gondolom nem mérted grammra pontosan az étkezéseidet, ergo fogalmad nincs arról, hogy hány kalóriát viszel be naponta. Hiába eszed ugyanazt, ha egyik nap 2000 kalória a napi beviteled, másik nap pedig 3000. Nem ilyen szubjektív az élettan, mint ahogy azt te gondolod. Egyébként sem hiszem, hogy ugyanazt eszed minden nap, szóval ezzel az "ugyanezt ette, mint máskor" típusú dumával nem igazán lehet mit kezdeni szakmailag.

Egyébként a stressz és a kortizol okozhat problémákat anyagcsere szempontjából, ez tény, de pusztán a stresszeléstől te nem fogsz kilókat felszedni, az is tény. Ahhoz tartós kalóriatöbblet kell, sajnálom.

2022. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Rendben, én ezt megértem nyilván. De azért durva a dolog, mert ez egy hét alatt történt, és jó, vegyük úgy hogy többet ettem, de az sem 5kg... És tényleg, először gondoltam, hogy csak víz, de nem mert mások is megjegyeztèk, hogy annyit híztam az utóbbi két hétben.

2500kcal pluszt, azért csak észrevennèk minden nap, szóval érted.

Nyilván, tenni fogok azért, hogy ilyen ne legyen, de ilyen brutális hízásom sosem volt.

2022. jún. 17. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha csak vizet raktároz a szervezet, az is ugyanúgy hízásnak látszik!

Másrészt melegben könnyebben vizesedik mindenki föleg, ha kevesebbet mozog a meleg miatt.

2022. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Az utóbbi 2 hétben? Ne nevettes, ahhoz hogy látványosan hízz ennyi idő alatt, 2 pofára kell zabálnod.
2022. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezaz, pont ezt mondom. Nem értem hogy mi történt, de tényleg. És ismétlem, mások is mondták nem vagyok testkèpzavaros, meg is kérdeztem hogy szerintük mennyit híztam azt mondták ők is, hogy kb 5öt, én is így látom, mérleg is ezt mondja.
2022. jún. 17. 21:59
 6/10 A kérdező kommentje:

Jaj bocsánat a 3ast nem láttam, igen igazából az lehet, bár elég furcsának hangzik, az max 2kg szokott lenni nálam.

Köszönöm, akkor inkább betudom ennek.

2022. jún. 17. 22:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kortizolszintre jó dolog gondolni, de pont hogy vízvisszatartást okozhat, ezért nem okoz se rövid, se hosszú távon hízást.


És a 3-asnak igaza van, a vízvisszatartás is hízásnak látszik, felpuffad az ember, az kívülről nem látszik, hogy mi van a bőröd alatt. Ezért hiszik sok ödémás emberről, hogy milyen kövér (amíg nem diagnosztizálják őket, addig sokan maguk sem tudják, hogy az víz, és pl. olyan drasztikus módszerekkel igyekeznek lefogyni, amitől csak még rosszabb lesz az ödéma).


Ha még a sófogyasztás is kicsit több volt az utóbbi napokban, akkor ez a három együtt, kortizol, meleg és só simán okozhatott ekkora ideiglenes súlynövekedést, ami tényleg csak víz.

2022. jún. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vízvisszatartás és puffadás, meg egy elromlott mérleg.
2022. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, betudom akkor a víznek, nem tudom mi lehet.
2022. jún. 18. 13:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem allergia miatti vizesedés egy nap alatt 6 kiló pluszt jelentett, úgy néztem ki, mint akit felfújtak!
2022. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!