Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mostanában gyakran hallani,...

Mostanában gyakran hallani, hogy ne féljünk a zsíroktól fogyókúra alatt. Akkor miért vannak kiakadva (itt is) sokan, ha teszem azt teszek a salátámra 20-25 gramm majonézt?

Figyelt kérdés
2022. jún. 25. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmitől nem kell félni, csak az ördögtől, az adóemeléstől és a tartós kalóriatöbblettől. Félni egyetlen makrotápanyagtól sem kell, úgyhogy ez alap.

25 gramm majonéz hány kalória? 150-170 maximum? Ezen szerintem senki nem akad ki, de neked nem mindegy, hogy ki mit gondol? Ha neked 25 gramm majonéz belefér a kalóriakeretedbe, akkor rakd a salátára, tök mindegy.

Amivel dietetikai szempontból gondok vannak, azok a telített zsírok és az úgynevezett transz-zsírok. Ezeket célszerű kerülni, ugyanis rendszeres nagyobb mennyiségű fogyasztásuk számos egészségügyi kockázatot rejt, de ez más téma.

2022. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, egyetértek 100%-ig.

Jó a 25 grammal kicsit túloztam, általában 20, ha nem mérem csak úgy "szemre" akkor nagy néha belecsúszhat a többe is. Egyébként beleférne a 25 is, mert elég zsírszegény a kajám, amit összerakok magamnak, sokszor még külön locsolom a saláttá mogyoróolajjal, vagy olívával, hogy legyen azért elegendő zsír is benne.

23 kg-ot fogytam úgy hogy heti 5-ször eszem olyan salátat, amire majonézes öntetet kutyulok. Van, hogy a lidl light majonézét használom, ott spórolok pár kcal-t, és egy kis zsírt. De valahányszor megkérdezik, hogy miket eszem, és megemlítem a majonézt, hát azonnal megkapom, hogy hát az úgy már nem is fogyókúra. -.- Itt az oldalon is többször kiosztottak ezért. Nem értem miért ez a tévhit.

2022. jún. 25. 15:34
 3/5 anonim válasza:
55%
Mert bedőlnek a hazudós Schobert hazugságainak.
2022. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk a Schobert Norbi pont azt propagálja, hogy zsírból fogyaszthatsz bármennyit, és a szénhidrát az ellenség, közben ez ugyanakkora baromság, mint fordítva. Fogyás szempontjából semmi nem ellenség, amíg kalóriadeficiten belül maradunk. Egészségügyi szempontból természetesen nagyon nem mindegy, hogy milyen élelmiszereket fogyasztunk rendszeresen. A bolti majonéz nem más, mint cukor, étkezési só, módosított keményítő és különböző sűrítőanyagok keveréke, tehát dietetikai értelemben nem tartozik az ajánlott élelmiszerek közé, de fogyókúra tekintetében tök mindegy, ha belefér a napi kalóriakeretbe.

Aki meg szimplán azért képes kiakadni konkrét ételeken, mert a Nők Lapján azt olvasta, hogy az káros, azzal szakmailag nem tudok mit kezdeni. 2022 van, aki még mindig szennylapokból és facebookon megosztogatott kamu cikkekből szerzi az információit, az magára vessen.

2022. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert fogalmuk sincsen semmiről, csak olvassák az aktuális bullsht "trendeket" :D
2022. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!