Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne hízzak?

Mit tegyek hogy ne hízzak?

Figyelt kérdés

Mióta nagyon meleg van egyszerűen nem tudok nekiállni edzeni, és felszedtem egy fölösleges 10kg.

Hogy vegyem rá magam? Valami jó étkezési tippek is érdekelnének, vagy anyagcsere felpörgető.



2022. júl. 2. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyél kevesebbet, kerüld a nehéz ételeket és helyette fogyassz több gyümölcsöt. Fájdalmas kimondani, de nyáron nem hasznosít fel annyi kalóriát a szervezet, mint télen, mivel nem kell melegen tartania azt.


Csalódást fogok okozni, de nincsenek szuper trükkök az anyagcsere gyorsításàra, vagy a kilók leolvasztására. Igyál 2-3 liter vizet, egyél sok rostot és tarts 500 kcal deficitet. Ennyi a titka, persze a mozgással kiegészítve sokkal hatékonyabb :)

2022. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úszás? Ok, drága, de kifejezetten nyári sport.
2022. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt egy hétben szedtél fel egy tizest?


Amúgy kevesebbet kell enni, mint amennyit a szervezeted felhasznál. Vagy ha csak az a cél, hogy ne hízz, akkor pont annyit.

2022. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Amfetamin + valami pörgős zene.

3 naponta rendezel egy veretős partit másnap reggelig, 3 hét alatt ledobsz 10 kilót.

A hidratációra figyelj oda.

2022. júl. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nagyon érdekes kérdést tettél fel.

Táplálkozási szakértőként az lenne az első kérdésem, hogy mennyi idő alatt szedted fel ezt a 10 kg-ot?

Ezzel arra is következtetni lehet, hogy áll-e a háttérben bármiféle betegség.

Ha erre megkapja az ember a választ, akkor én ajánlanék egy olyan tesztet, ami a gyulladást mutatja ki a szervezetben, mivel bármilyen sejt szintű gyulladás problémát okozhat később, így én a kiváltó okokat kezelném.


Arra a kérdésedre, hogy hogy vedd rá magad, én azt kérdezném, mi a célod a fogyással? Mi az, amit el szeretnél érni vele? … Volt-e valaki, aki leértékelt téged a környezetedben? Mennyire fontos számodra az ő véleménye? Mennyire értesz egyet vele? ..

Amikor ezekre meg vannak a saját válaszai az embernek, akkor már egy kicsit tisztábban látja a célját.

És ha nagyobb lesz a célja, mint azok a múltbeli sérelmek, vagy éppen fény derül egy betegségre, amire a diétát is tartja, akkor el fog indulni a megoldás felé, és fogyni fog.

Az anyagcsere gyorsításának pedig a legjobb módja a mozgás. Illetve az, hogyha sok folyadékot iszik az ember és megfelelő forrásból viszi be a rostokat mellé. 1 gramm rost 0,5 dl vizet köt meg. Ha ezt ennek megfelelően fogyasztod, akkor az emésztőrendszered is meg fogja hálálni.

2022. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ebben a melegben valóban nehéz rászánnia magát az embernek bármi féle edzésre. Én azt csinálom, hogy korábban kelek fel és kerékpározom min. 2 órát. 5:30kor indultam ma is és 8:30 körül értem haza. Nagyon jó, felfrissít. Úgy sem tud az ember aludni sem rendesen. Olyan mozgást keress magadnak ami jól esik, a kocogás, futás is jó, nem is kell 2 órát, elég csak órát futni, vagy elmész úszni, vagy kardiózol, szintén korán, amikor nincs rekkenő hőség, ventilátort is bekapcsolhatsz. Keress megoldásokat. Kardió is elég 30 perc, ha intenzív, ha több kiló van rajtad 20+, akkor keres light kardiot az is van :) Sok sikert!
2022. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Egyél mindenből bőségesen. Itt természetesen nem a glutén és tésztafélékre, nem a feldolgozott élelmiszerekre (illetve annak látszó tárgyakra) gondolok, hanem zöldségre, mint szénhidrátforrás, hús, gomba, hüvelyesek, mint fehérje.
2022. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
58%
Igyál nagyon sok vizet.
2022. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért én megnézetném a pajzsmirigyemet is, ha alulműködik, azt egy vérvételből meg tudják állapítani. Attól is lehet hízni, el kellene menni a körzetihez.
2022. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!