Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Volt már, hogy többször...

Volt már, hogy többször belefogtatok diétába, de abbahagytátok?

Figyelt kérdés
Végül hogy jártatok sikerrel?
2022. júl. 6. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, 15 évig csináltam úgy, mint aki le akar fogyni. Aztán egyszer tényleg akartam. Jó étrend és kitartás. Semmi más nem kell hozzá.
2022. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
A hirtelen, radikális diétákkal kb mindenki így jár, mert hosszútávon nem fenntartó egyik sem. Ezért mondja mindenki, hogy nem diétázni kell, hanem életmódot váltani. Nem megvonni mindent, hanem alapvetően egészségesen enni, néha mértékkel "bűnözni", és enyhe kalória feficitet tartani a napi 1000-1200 kcal helyett.
2022. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Abba nem hagytam, de kudarcaim folyamatosan vannak, mert stresszevő vagyok, és még nem sikerült megtalálnom, hogy mivel tudnám a durva szénhidrátlöketet (csoki, krémes süti) helyettesíteni, amikor nagy teher alatt vagyok.
2022. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze. 14 éves koromtól majd 20 évig ez volt. Többnyire azért mert azokra az okoskodókra hallgattam akik szerint egyek keveset, kevés kalóriát és akkor majd lefogyok. Ez mind szép és jó, csak azt felejtették el közölni, hogy ez hosszútávon élhetetlen, hogy szédelegni fogok, soha nem lakom majd jól, folyton éhes leszek, fáradt, és csomókban fog hullani a hajam.

Többféle kcalkeretet is próbáltam az évek alatt, 1000, 1200, 1500, 1800, nem bírtam egyiket sem mert nagyon kevésnek éreztem. Ide oda jojózott a súlyom, aztán idővel már nem is fogytam semmit hiába volt minden. Az anyagcserém és a hormonháztartásom teljesen felborult. Felfele mindig többet és gyorsabban híztam mint ami kínlódva lement. Így lassan de biztosan sokkal több feleslegem lett mint amivel először kezdtem a fogyást. Konkrétan majdnem 20 év jojózás +70kg. És már eleve enyhén elhízott voltam jó +30kgval.

Nekem végül az LCHF diéta segített, igen, diéta, ami nekem életmóddá vált rendszeres mozgással együtt. Alacsony szénhidrát és magasabb zsírbevitel, ennyi a lényege. Ez az étrend abban is segített, hogy ne legyek túl gyakran éhes, a zsír és a fehérje engem sokkal jobban laktat és energikus vagyok mellette.

Kcalt nem számolgattam, de láttam mert az oldal ahol cht számoltam mutatta, ami szerint átlagosan 2500 körül mozgott. Szénhidrátot számolgattam eleinte, 80-90g körül tartom, de a lényeg hogy 100g alatt maradjak, de idővel már beálltam egy étrendre amivel nem kellett már ezt sem számolni. Kb tudom hozzávetőlegesen azon ételek ch tartalmát amiket eszem, és így számolgatás nélkül is tartom amit kell.

Szóval sikerült, 3 év alatt lefogytam 103kgt, 170-ről 67kgra. Pár hónapja vagyok súlytartásban.

2022. júl. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen, bár én "fordított " diétát csináltam, hízni próbáltam, sajnos csont és bőr vagyok, kint van a bordám, de nem tudok hízni. Nincs semmi evés zavarom, csak nagyon gyors az anyagcserém. Próbálkoztam a hízással, de feladtam. Folyton hányingerem volt, rosszul voltam, így feladtam. Egészséges vagyok és ez a lényeg. Nem a legszebb, de egészséges
2022. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!