Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék egészségesen élni,...

Szeretnék egészségesen élni, vannak tervek de sok még a kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves férfi vagyok, 197 magas és 119 kiló. Egész eddigi életemben semmi sem állt tőlem távolabb, mint az egészséges életmód, viszont szeretnék ezen változtatni.

Először is szeretnék arról mesélni, hogy hogyan élek jelenleg. Sok kávét és energiaitalt ittam mindig is, 14 éves korom óta dohányzom, akkoriban még jóval kevesebbet szívtam, mára már 30-35 szál elmegy egy nap (sodortból), ami mellett e-cigit is szívok (kb. 40 slukk egy nap). Az e-cigivel lecsökkentettem a sima cigi adagom 10-15 szálra egy nap, de teljesen elakarom hagyni. Ez kb. 1,5 éve sikerült 7 hónapra, majd visszaszoktam. Táplálkozás szempontjából is siralmas a helyzet, a gyerek és tinikorom végig gyorskajáztam és nassoltam. Mai napig szendvicsen, tojáson (rántotta vagy tükör, vagy bundáskenyér), krumplin, fagyasztott mireliten élek illetve rendelt gyorskajákon, amire rengeteg pénzem elmegy. Naponta max 2x eszek, dél körül és este 6-7 fele. Valamikor a délit kihagyom, mert nem érzem magam éhesnek.

Gyerekkoromban rengeteget sportoltam, bringáztam, görkoriztam, kosaraztam, de mikor bejött a számítógép az életembe komolyabban akkor ezeket teljesen elhagytam. A hobbiaim tehát a gépem előtt ülve voltak nagyrészt, de erre már ráuntam.

Magamról ennyi elég, viszont a terveim a következők:

1. Busz helyett először gyalog járnék munkába, ez napi 4km és 1 óra sétát jelent. Ezzel készíteném fel az izületeim a kocogásra, futásra.

Illetve egyelőre itthon kezdenék el edzeni, hogy egy kevés erőnlét megszerzése után workout pályára vagy terembe tudjak járni.

2.Változtatnék az étrendemen, de nem gyökeresen. A tojás megmaradna, de csak zsíron sütve vagy főzve. A fehérkenyeret felváltaná a teljes kiörlésű, magvas kenyér vagy zsemle, ami esetleg szénhidrát csökkentett is.

Megpróbálnék főzni magamra.

A zöldségeket szeretem nagyrészt, a salátákat is szóval ezek is bekerülnének.

Gyümölcsöket annyira nem bírom, max alma banán és kiwi, de néha megpróbálnék magamba erőltetni ananászt, epret ilyesmiket.

Leszoknék a tejivásról, és a kávét is csak tejszínhabbal illetve édesítőszerrel innám, és max 2-t egy nap, az energiaitalról pedig lemondanék teljesen.

Jelenleg csak szörpöt szoktam inni, de ezt felváltaná a sima mentes ásványvíz.

Próbálnék egy nap 3x enni, reggel, dél körül, és még este 6 előtt.

A nasikat teljesen elhagynám, vagy csak nagyon keveset.


A kérdésem az lenne, hogy ha jelenleg 170 az albérletem, és 320-350 közt keresek, akkor ezt győzni fogom anyagilag? Ezek mellett van egy kutyám és macskám is, azokra is kell költenem. Magamra nem nagyon szoktam már.



2022. júl. 7. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Jaj bástya, nem olyan bonyolult ez. De ilyen testalkattal jó K1es lehetnél.
2022. júl. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Mert kb akkora vagy mint Alexander Volkov. 😁
2022. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 Nem tudom hogy ő ki, de én akkora vagyok mint egy ház kb.
2022. júl. 7. 12:46
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagiakhoz annyit tudok hozzászólni, hogy ha eddig belefért a napi egy doboz cigi, csomó nasi, kajarendelések, energiaital, szörp, akkor igazából csomó pénzt spórolsz ezeknek az elhagyásával.
2022. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Szörpöt nem ivott.
2022. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A terveid jók! Gyümölcsből a banánt barack féléket csak mértékkel mert ezekben sok a cukor

Olaj helyett a tojáshoz használ oliva vagy kókusz olajat ez sokkal egészségesebb


Szörp nemjó mert nagyon cukros

Igyál vizet vagy ízesitett vizet amiben nincs kalória

Olcsóbb is mint a szörp

Teljes kiörlésü kenyér jó ötlet

A dohányzást próbáld elhagyni

Rágózni ne rágózz! Növeli az étvágyat


Ha a sok cigi és felesleges rendelt kaját elhagyod még + ban is leszel anyagilag

Olcsóbb magadra főzni

Az egészséges életmód nem drága!

2022. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, szerintem is spórolni fogsz vele.
2022. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

6 vagyok ismét!

Én is jelenleg fogyókúrán vagyok!

Próbálok figyelni az étkezésre, biciklizek futok

22/l

7kg akarok fogyni!


Ami nekem bevált:

Aldiban lehet kapni magvas zsömlét

Teszek bele szintén aldis fűszeres ízesitett majonézt zöldségek és ennyi

Finom, és nem is nagyon kalória dús

Reggelire és vacsorára is tökéletes

Ebédre főtt étel

De ne legyen zsíros

Ami a legjobb rizs, natur hús zöldségek

Natur fűszerezés, másféle zöldségek mindig, a változatosság kedvéért


Számold ki a kalóriádat

Kalóriagurun

Ha kérdésed van irj nyugodtan

2022. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek jó. Inkább a tej mint a tejszín.

Teljes kiorlesu kenyer es rojas szuper. Valami sovany husfeleket vvezess be.

A mennyisegre figyelj, sose edd tul magad.

Anyagilag nekem az egészséges életmód ugy hkgy néha akcios lazacot is eszem, 6p-70 ezer ft. De mindig magamra fozok. En alacsony lany vagyok, neked kicsit masok az adagok, de 80 ezer fole nem fog menni. Foleg ha elhagyod a chipseket es edessegeket, azok draga cuccok. Ja es ebben amit irok rengeteg feiss gyumolcs es zoldseg van, minden wtkezeshez minimum 15 deka zoldseget eszem. Es az adja eleg nagy reszwt

Sok sikert.

2022. júl. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

hajrá! menni fog!

-a kávé magában is finom! próbáld meg -(édesítőszer becsapás a szervezetnek,jobb egy kis cukor, ha nem megy üresen)

- főtt tojás! - nagyon jól laktat - nem kell hozzá kenyér sem

2022. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!