Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Magas kokeszterinszinttel...

Magas kokeszterinszinttel kezdhetek Regenor diétát?

Figyelt kérdés
Kevés zsírosat eszek, mégis magas a koleszterinszintem, mióta az eszemet tudom. Szeretném elkezdeni a regenor kúrát, viszont ott sok zsírt kell enni... Elkezdhetem vagy mégjobban emelni fogja?

2022. júl. 10. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy is jó nagy kamu az egész, olvass utána kicsit…
2022. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A regenor senkinek nem ajánlott.
2022. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy a harmadik írja. A koleszterin lehet magas a túl sok transzzsírsavtól is. Tehát nem a húsok stb a fő gond, hanem napolyi, keksz egyéb készételek

És nem, nem kezdhetsz regenort. Ugyanaz kell neked mint mindenkinek. Kiegyensúlyozott változatos étrend kalóriadeficittwl, sok rosttal és sok folyadékkal fogadok hogy 3 hónap alatt a koleszterined is rendbe jón

2022. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először próbálj ki minden hivatalosan is ajánlott megoldást, szakembert. Ha ezek egyike sem válik be, csak akkor fordulj az alternatív módszerek irányába. Rosszabb nem lesz.
2022. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. júl. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Férjemnek zsírmájjal, magas GGT vel, 8,5 koleszterinnel (HDL is magas, triglicerid is, de ezeket fejből nem tudom) az orvosa sztatint írt föl. Sajnos annak lehet egy izomgyulladást okozó mellékhatása, férjemnek pedig izomsorvadása van, így nem kezdte el szedni. Helyette nagyon komolyan életmódot váltott. Előtte sem evett sok zsírosat, de pl tejföl, trappista, májkrémek, sonka, kolbász az ha nem is mindennapos, de rendszeres volt. Az életmódváltás alatt ezeket teljesen elhagyta, napi max 200 mg koleszterin bevitelre figyelt, omega3, oliva olaj, nagyon kevés kókusz és napraforgó felváltva, hogy se a telített se az omega6 ne legyen túltolva, disznó csak sovány és ritkán, tojásból csak a fehérje, heti egyszer teljes tojás a napi maxba beillesztve, inkább pulyka, de azok is mértékkel. Sajtokból sovány sajtok, mozzarella, néha parmezán, és rengeteg rengeteg rost: zöldségek, heti szinten avokádó, köretet is változatosan, tészták durum vagy teljes kiőrlésű és sok zöldség mindenhez a rostok miatt. Talán ez a legfontosabb. Finomított cukrok semmi, ahogy cukros üdítő sem. Emellett q10-et és c vitamint szed antioxidánsként az izomzat miatt és szilimarint a májára. Fél éve tartja a diétát, hétfőn volt vérvétele: GGT teljesen jó, koleszterin 6,2-re csökkent (évek óta sosem volt ilyen alacsony), ahogy a triglicerid és a HDL is épp picivel van a felső határ felett. Hihetetlen. Plusz a CK neki mindig kB 200 helyett 1200 körüli az izomzat miatt, most "csak" 700. Hihetetlen. Biztos, higy sokat segített, hogy a szlimarint szedi a májára, így a koleszterin is jobb, de annyira látványos a változás a vérképben, hogy ezt nem tudom összességében másra fogni. Koleszterin csökkentő gyógyszer nélkül.

Szóval 2 tanulság: néha igenis sok az, amit kevésnek érzel és egyénileg különbözőek vagyunk ebből a szempontból, másrészt a regenor nem kell egy jó életmódváltáshoz. Sőt.... Férjem nem volt túlsúlyos, mégis fogyott 5 kg-ot úgy, hogy a testzsírja csökkent, az izomarány nőtt, mondjuk edzett közben heti 3x közepesen intenzíven. Szerintem az élő példa, hogy igenis működik az életmódváltás, de tudatosan kell csinálni és elengedni az ilyen Lenkei és társai, keto meg hasonló baromságokat, amilyen a regenor is.

2022. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
* mármint inkább pulyka és csirkehús, de az is mértékkel. Jah! És heti min. 1x hal.
2022. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!