Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 50 kg súlyfelesleg van rajtam....

50 kg súlyfelesleg van rajtam. Le lehet ezt adni és, hogy ne lógjon a bőr kitölteni izommal? Milyen mozgásformát és fogyókúrát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2022. júl. 15. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Kick box/súlyzós edzés. Persze lehetőségekhez képest, fokozatosan.
2022. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
89%

Nekem úgy sikerült leadnom közel 40 kilót, hogy személyi edzőhöz jártam súlyzós edzésekre. Persze volt kardio is, de az inkább bemelegítésnek, vagy levezetésnek.

Az edzőm segített feltérképezni mik a hibák az étkezésemben, mi az, amit bátran lehet fogyasztani és mit kell inkább elkerülni.


Nyilván ez nem olcsó, de, ha már kezded elsajátítani a gyakorlatokat, akkor simán lehet, hogy a heti 3-4 helyett, elég mondjuk 1-2 alkalom edzővel, a többi mehet nélküle.


Az én edzőm nagyon rugalmas volt és segítőkész is, így abban is segített, hogy, amikor nélküle edzettem elmondta kb milyen gyakorlatokat kellene csinálnom, sőt, ha ott volt ő is a teremben és épp nem órát tartott, akkor rám is nézett, hogy jól csinálom-e.


Talán költséghatékonyabb kiscsoportos edzésekre menni, ha privátban nem fér bele, ez még mindig olyan, hogy azért tudnak is rád figyelni.

2022. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

A 0. lépés legyen az, hogy elmész orvoshoz, és rögzítteted az EESZT rendszerbe a súlyod, hogy ha később lógni fog (ilyen feleslegnél biztos, hogy fog, de talán nem lesz olyan vészes), akkor TB alapon meg tudd csináltatni.

Feltételek:

-legalább 35-ös kezdő BMI

-legalább 10 BMI csökkenés

-legalább fél évig tartani kell.

2022. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

50 kilo biztosan logni fog valamennyire de ezen aggodj akkor ha leadtad az elso harmincat.

Ba4milyen edzes jo ami izmit epit aktivan. Tehat pl futas nem annyira,

2022. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

De én semmiféleképpen nem szeretnék elmenni plasztikáztatni magamat.

Nem engedem meg.

De mégse örülnék a lógó bőrnek.

Nagyon vastag a comb, vádli, kar,ujjak és főleg a has. :)


Szeretném izommal helyettesíteni a zsírt.

2022. júl. 15. 13:46
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos így 1:1-ben nem fogod tudni a zsírfelesleget izommal helyettesíteni. Jó lenne tudni azért, hogy férfi vagy vagy nő, hány kg, így könnyebben megállapítható lenne, hogy mi a reális jövőkép e tekintetben.
2022. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
87%

Szia!

Fokozatosságra kell törekedni, ezzel elkerülheted a lógó bőrt.

Fontos, hogy ne próbáld meg azt az 50 kg-ot egy hónap alatt leadni, hagyj időt magadnak.

Étkezés: napi minimum 3x egyél, ne érezted magad, különben nagyon hamar lefogysz, lógni fog a bőr, és ha újra elkezdessz annyit enni, mint előtte, egy pillanat alatt visszaszeded a leadott kilókat. Ez a jojó effektus.

Ha izmosítani akarsz, ahhoz sok fehérje kell és azért szénhidrát.

Sport: A zsírnak és az izomzat közé sincs egymáshoz. Hiába gyúrod ki például a hasad, ha sok rajta a zsír nem fog látszani.

Először fogyj, aztán erősítsd magad.

A legjobb a futás, cardió. Az edzés tartson minimum 30-45 percig, ekkor fog csak a szervezet a raktáraiból energiát felhasználni.

Ha tényleg elszánt vagy elgondolkodhatsz, hogy személyi edzőt fogadsz. (Ez persze nem feltétlenül muszáj.)

2022. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Ekkora súlyfelesleggel tilos futni.

Az úszást ajánlják ilyenkor az ízületek védelme érdekében.

2022. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Logas nelkul kb eselytelen. Nemtudom h nagy ferfi vagy e de annyi izmot valszeg nemtudsz felpakolni. Meghat foleg hason fog logni.. oda milyen izmot akarsz pakolni olyan vastagon? Aki ennyire meghizik az mar sose lesz a regi valszeg. Plasztikaval javithato
2022. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
No vagy ferfi vagy e*
2022. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!