Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megcsinálni?

Hogy tudnám megcsinálni?

Figyelt kérdés
Közel 25 kg-t híztam 2020 óta. Nem sok örömöm volt az elmúlt néhány évben, az evésbe menekültem, cukorfüggő lettem, most sem jobb, sőt rosszabb, mostmár annyi önbizalmam sem volt, ami addig, utálok magamra nézni. Hogy tudnák lefogyni? 72 kg vagyok most.

2022. máj. 27. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A -25 kiló szerintem túlzás lenne, hacsak nem 140-145 cm vagy, szóval szerintem elötte túl sovány lehettél.

Lefogyni csak akkor fogsz tudni, ha tényleg akarod, nem csak szeretnéd, azaz hajlandó vagy komolyan tenni is érte.

A legjobb és tartós módszer a kalóriaszámolás, életmódváltással összekötve.

Ennek az a lényege, hogy egyrészt olyan életmódot választasz, amit életed végéig tartani tudsz anélkül, hogy kínoznád magad (ha csak fogyóKÚTÁT tartasz, az idöleges, ezért utána visszahízod, ami lement), és mindent eszel/ehetsz, amit szeretsz, de megfelelö mennyiségben, ami belefér a kalóriakeretedbe.

Arra fel kell készülni, hogy ilyen nagy túlsúlyt nem lehet gyorsan leadni, mert egyrészt az egészségedet is tönkretennéd vele, másrészt meg a böröd is igencsak megsínylené - szóval kb egy évet mindenképpen rá kell szánni.

Amit még javasolnék, hogy emellett feltétlen sportolj valamit, hogy ne csak könnyebb, hanem formásabb is legyél.

Illetve keress más örömforrást, mint az evés, nassolás, mert ez nagyon nem jó módszer és rengeteg egyéb szépség is van az életben.

Sok sikert kivánok!

2022. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Életmódváltással, mert az tartós. A nevében is benne van. Élethosszig tartani kell, különben újra és újra vissza fogsz hízni.

A drasztikus energiamegvonás egészségtelen és élhetetlen hosszútávon, szóval ilyesmivel nem érdemes próbalkozni. Nagyon visszaüthet.

Normális ételeket kellene enni legnagyobb részben, pl ilyenek a húsok, halak, zöldségek, tojás, olajos magvak, tejtermékek, jó zsírok stb stb. Amire igényed van.

A rosszabb minőséget ( fehér lisztes, cukros, agyonfinomított- feldolgozott stb cuccokat) érdemes hanyagolni, minimálisra csökkenteni, sajnos képesek arra hogy komoly függőséget okozzanak. Minél gyakrabban fogyasztod, annál jobban kívánod, közben pedig semmi hasznos tápanyag nincs benne ami igazi energiát adna, hamar éhes leszel mellettük, és mivel sok esetben ízfokozókat is tartalmaznak, könnyű túl sokat enni belőlük a felfokozott ízviláguk miatt.

Én is voltam a függőjük, évekkel ezelőtt, de most már egész jól vagyok, le is fogytam:)

Kerüld az érzelmi alapú evéseket. Akkor egyél, ha érzed, hogy éhes vagy, normális adagokat, de legalább 3x egy nap. Ha igényled akkor betehetsz 2 kisebb étkezést is, ha nem akkor nem fontos. Nekem pl elég a 3 főétkezés.

Mindezt rendszeres mozgással kombinálva.

Legyél motivált, kitartó, nagyon türelmes, mert időbe fog telni, ( nekem pl 3 év volt a fogyási időszak extrán sok felesleggel), és akkor se ess kétségbe ha úgy érzed olyasmit ettél amit nem kellett volna. Csak folytasd tovább a tudatosabb táplálkozást, és törekedj rá hogy ne gyakran forduljon elő.

Nagyjából ennyi.

2022. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!