Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne stagnál...

Mit csináljak, hogy ne stagnáljak? Eddig 14 kiló ment le. Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Január közepén kezdtem diétázni. 80 kilóról indultam. 12 kiló viszonylag gyorsan, 3 hónap alatt egyenletesen lement. Április közepétől június közepéig még 2 kilót sikerült leadni, de nagyon nehezen, lassan.

Azóta 66 kiló vagyok. 1 hónapja futok is minden nap 1 órát, de nem mozdul.

Csináltam csalónapot, de attól csak híztam átmenetileg 2 kilót, majd visszaálltam a 66 kilóra.

160 cm magas vagyok, 58 lenne a cél. Sok folyadékot iszom, nem bűnözöm, betartom a diétám.

Mit csinálhatnék még, hogy lemenjen ez a pár kiló még?


2022. júl. 15. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent a diétád? Számolsz kalóriát?
2022. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem számolom a kalóriát, de kevesebb, mint amit elégetek egy nap.

Reggel tejeskávé, cukormentes müzliszelet. Ebéd 20 dkg csirkemell, saláta, kis reszelt sajt és kevés diétás majonéz.

Du. tejeskávé, 1 zöld alma. Vacsi müzliszelet és pár vékony szelet sajt.

Tudom kevés, de tudom tartani fél éve.

3 liter vizet iszom mellé.

2022. júl. 15. 14:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! Most mondom, hogy jövőre eléred a 100kg-ot is, ha így folytatod.

Kezdj el normálisan enni, valószínűleg szétcseszted a hormonrendszered a tápanyag és vitamin hiánnyal.

2022. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

40-es anyuka vagyok. Minden januárban tartok egy ilyen "kúrát", hogy a télen felszedett pár kilót leadjam.

Idén extra plusszal indultam, mert 2 év Covid miatt 2 gyerekkel itthon, plusz HO miatt kimaradtak ezek a tisztító, fogyasztó hetek.

A mostani 80 kiló kiugróan sok volt. 3 évnyi felrakodott felesleg...

Szóval az elmúlt, lassan 20 évben csinálom így. Midig 5-7 kiló jön vissza 1 év alatt, amit január-februárban le is dobtam.

Tudom, hogy nem egészséges, nem is terveztem ilyen sokáig csinálni. Ha elérem a célom, átállok egy rendes, tartható étrendre.

Egyébként is hízékony vagyok és pajzsmirigy alulműködésem is van (gyógyszert szedek rá.) Ha nem figyelnék oda és nem sanyargatnám magam már 150 kiló lennék.

Ennyi kalória és napi 1 órás futás mellett se mozdul a mérleg.

2022. júl. 15. 15:16
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Kalóriabázison számold össze, hogy ez hány kalória, írd be az adataidat és megmondja, hogy mikorra várható a fogyás.

De sztem te is tudod, h ez nem egy hosszútávon is tartható étrend.

2022. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Hagyd el a glutént, a tejet meg a kávét. Az kritikus a pajzsmirigyeseknél.
2022. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom, de én csupán 1 étkezéssel felülmúltam azt a mennyiséget, amit te egész nap fogyasztottál...

Teljesen tönkreteszed az anyagcseréd az ilyesféle ingadozásokkal.

Vedd az energiát, és számold a kalóriákat egy ideig. 200-300 kcal deficit.

Egy idő után jönni fog magától, hogy mennyit ehetsz. De ez az éhezés kategória...

2022. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt te is tudod, hogy ez egészségtelen. Egy normális étrenddel nem kéne évente ilyen baromságokat csinálnod.

Másrészt, a stagnálás normális. Van, hogy hónapokra megáll a mérleg, és egy idő után ugyanúgy halad a fogyás. Ez soha, de soha nem lineáris. Semmit nem tudsz vele kezdeni, vársz, és majd túllendülsz rajta.

Bár továbbra is tartom, hogy jobban járnál egy normális étrenddel, ami hosszútávon fenntartható, és kiegyensúlyozott.

2022. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen kúrák csak hízékonyabbá tesznek, mert lassítják az anyagcserét.
2022. júl. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tarts egy nagyobb szünetet, ne csak egy csalónapot, semmit nem ér ebben az esetben. Régóta csinálod már, a szervezetet nem lehet állandóan kifacsarni, mert ellenáll (mint most is). Tarts legalább pár hónap (ideális esetben annyi hónap, mint amennyit deficitben voltál) szünetet, tartsd szinten a súlyodat, adj időt a szervezetednek, hogy kipihenje magát, utána újra nekiállhatsz a maradék kilókat leadni. Lassan járj, tovább érsz, itt is érvényes.
2022. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!