Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkeseredett tini várja a...

Elkeseredett tini várja a segítséget?

Figyelt kérdés

Kéne egy kis segítség mert már nagyon el vagyok keseredve. Az a helyzet, hogy a családom majdnem összes tagja túlsúlyos, de most nem jönnék a hülye dumával, hogy alkat meg stb. Egyszerű a helyzet. Anya reggelire soha nem kelt fel hozzánk, nem kaptunk reggelit, és 8-10 évesen a gyerek még nem képes ezt magának megcsinálni. Ez megszokásból így maradt. Későn is ér haza munkából, így a vacsora mindig 9-10 körül van, és a családom odavan a zsíros dolgokért. Én meg azt eszem, ami van, és akkor, ami van. Kiskorom óta ez van, és mint mondtam 9 évesen nem fogok nekiállni főzőcskézni zsírszegényebb kajákat. El is híztam persze már kisebb koromban, csúfoltak érte, stb. Mostmár nagyobb vagyok de a helyzet ugyanez, csak sportolok mellé és tudok magamnak ételt csinálni, amiért utál anyám. Mert hogy nekem nem kell az ő főztje... a kilók ugyanakkor nem mennek le. Nem bírom ki, hogy utoljára 6kor ettem és anya 10kor tálalja a vacsorát a család többi tagjának, és rendszerint ilyenkor én is beszállok.

MIT CSINÁLJAK? Már nagyon el vagyok keseredve. A kishugomnak is szeretnék segíteni, neki még talán van remény, nem akarom, hogy ugyanazt élje át, mint én.

Tanács kéne. Mit mondjak édesanyámnak? Mit csináljak itthon? Hogyan mehetnének le a kilók? A vicc, hogy izmos vagyok, és ezen van egy jó adag zsírréteg amitől undorítóan vastagnak nézek ki. Utálom magam.

Köszi, ha végigolvastad és segítesz.


2010. szept. 21. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Próbáld meg megbeszélni vele, hogy miért kéne egészségesebben élnetek. Én is túlsúlyos vagyok (16 éves) és megbeszéltem ezt anyukámmal és azóta diétázunk és úgy főz, hogy az egészséges legyen. Szóval próbálj meg vele leülni és megbeszélni mindent. :) Hány éves vagy és hány kg?
2010. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok és 65 kg. Kb 160 centivel. Szóval van ott egy tizes rendesen. Próbáltam már beszélni vele, csak nehezebb szót érteni vele mint bárki hinné. És már generációk óta a zsíros kaja a favorit nálunk.. na mondanom sem kell hogy ez nálam megszűnik és száraz csirkemellel fogom tömni a gyerekeimet.. :DD
2010. szept. 21. 21:31
 3/7 anonim válasza:
4%
Szerintem nem túlsúlyos vagy, hanem terhes. Majd elmúlik.
2010. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom,most már megtudod csinálni az uzsonnát,reggelit magadnak.Szerintem egy zsemlét vagy kenyeret megvajazni és rakni bele egy kis sajtot vagy szalámit nem nagy tudomány .Mellé inni valónak egy üveg ásványvízet vagy limonádé,és kész.Ezt reggeli közben is eltudod készíteni magadnak .

Ebéddel kapcsolatban azt tudom tanácsolni,hogy este szedj ki anyud főztjéből magadnak egy adagot és tedd a hűtőbe.Jó lesz másnap ebédre.Ők,ha akarnak vacsorázzanak 10-kor.Te meg 6-kor egyél szintén valami kalóriaszegényebb vacsit.A hugodon úgy tudsz segíteni,hogy elkészíted neki az uzsonnát és neki is teszel el másnapra anyukád főztjéből.,azt megeheti,ha hazajön suliból és nem este 10-kor.

2010. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már az is tök jó lenne, ha meg bírnád állni az este 10kor bekajálást... Esetleg főzhetnél egészséges ételeket kicsit nagyobb mennyiségben és ehetnél együtt a húgoddal. Ha anyukáddal nem lehet beszélni, akkor ne beszélj vele, hanem cselekedj. :)

Nem tudom, mennyit eszel és mit, de én vagy a mediterrán típusú vagy a GI diétát ajánlanám, napi 5-6szor keveset, alacsony glikémiás indexű kajákat, zöldség-gyümölcs, hogy pörögjön az anyagcseréd. És járj futni. (vagy úszni) Nekem ez bevált.

Sok sikert, kitartást!

2010. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Írj privit, és megpróbálok ész érvekt írni. felteteles@citromail.hu
2010. szept. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben voltam. De én már 2 éve elköltöztem a családi házból, anyunál sokat ettem rendszertelenül, egyedül keveset de ugyanúgy rendszertelenül...kilóim megmaradtak...ki érti ezt?! :O
2010. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!