Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy mérleg szerint...

Lehetséges hogy mérleg szerint hízok?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék és egy ideje oda figyelek az ételekre és a mozgásra. Persze néha van 1-2 étel amiből többet eszem, de utána ugyanúgy tartom magam. De az lehetséges hogy 80 kg vagyok, és a súlyom ugymond "nő"? Van mikor fél kilóval, vagy 1-2 kgvel, de a centik szerint fogyok? Mielőtt bárki mondaná hogy ez hülyeség és rosszul mérem, mások is mondják hogy szemmel láthatóan "elkezdtem" fogyni. Van valami ötlet hogy ez mitől van?

2022. júl. 21. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szedhetsz fel izmot. Illetve lehet nőknél menstruáció, akár 3 kg is, aztán visszamegy ha vége a vérzésnek. Lehet ideiglenes vízvisszatartás pl ha több szénhidrátot eszünk előzö nap. Meg lehet szimplan a folyadekbevitel fuggvenye.


Az meg alap hogy mindig reggel, evés elott, ec utan merunk sulyt

2022. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
80%
Valószínűleg a mozgás miatt lehet. Ha izmosodsz az is plusz tömeg, de persze attól sokkal szebb lesz a tested.
2022. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit jelent az "egy ideje". Ha pár hét, akkor tuti nem izom. Ha jó pár hónap, de nem végzel súlyzós vagy saját testsúlyos edzéseket, akkor sem izom (és ha végzel, akkor is minimális izom).


Egyébként amit az 1-es is mondott, hogy szénhidrát- és folyadékbevitel függvénye (ezenkívül még sóbevitelé is), meg hogy a ciklusod melyik szakaszában vagy.


A haladás nem mindig a mérlegen mérhető, ha a centik lejjebb mennek, és mások is mondják, hogy fogytál, akkor nagyon jó úton jársz, előbb-utóbb majd a mérlegen is látszani fog.

2022. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A kettes csak mantrázza a diétázók szokásos önbecsapását. Izomépülés és fogyás nincs egyszerre. Az egyikhez deficit kell, a másikhoz meg szufficit. Az egyes viszont jókat írt. Nekem menstruáció előtt féljen 2-3 kg, ovulációkor 1-2. A kettő között van normális súlyom. Heti átlagot szoktam nézni.
2022. júl. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha több szénhidrátot vagy sósabb ételeket eszel akkor tarthat vissza vizet a tested. Nőként mint már a többiek is mondták a menstruáció is befolyásolja. Minden reggel ivás-evés előtt nagywc után menj el mérekezni. A mozgás alatt ha szedsz fel izmot az is befolyásolja a súlyt. Ha pedig a mérleg nyelve pillanatnyilag megáll akkor se add fel. Jó tanács: heti max 2x mérj súlyt, így nem ijedsz meg attól ha egyik nap picit több lesz (akár attól hogy kevesebbet mész wc-re)
2022. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!