Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Adjak hozzá olajat?

Adjak hozzá olajat?

Figyelt kérdés

Sargaborsot és lencsét szoktam főzni, vízben nagyon szépen megfő, só és így nagyon finom +zöldség.

Ez a vacsorám.

Olajat nem szoktam bele tenni, de nem kéne ahhoz, hogy felszivodjon? Vagy van benne pont annyi?

Ha és NEM akarok fogyni, csak egészségesen etkezni

Ja és ehet az ételhez meg rizst vagy kuszkuszt is eszem altalaban



2022. aug. 26. 14:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Olaj téren olivaolajra gondoltam hogy így egészségesebb. Nyilván úgy kisebb adag fér belém
2022. aug. 26. 14:03
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Egy kevés (kb. 1 evökanál) olaj tányéronként inkább hasznos, mert segíti a vitaminok felszívódását.

De ha kalóriákat is figyelsz, azt jó tudni, hogy ennyi olaj kb 100 kcal.

2022. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Erre van valami általánosítás hogy pl. 1kg uborkahoz kell 10g olaj hogy felszivodjon??
2022. aug. 26. 14:47
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, neked kell napi max 1-2 evökanál olaj vagy egyéb zsiradék összesen. De ebben benne van a különbözö élelmiszerekben lévö zsiradék mennyisége is, pl. tejfölben, tejtermékekben, olajos magokban is van elég sok, a húsokban, szalámikban felvágottakban, sajtokban, tojásban is, szóval nem feltétlen kell külön zsiradékként bevinni.
2022. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Utolso,tehát akkor nem baj, ha a vacsoramban szinte nincs zsír, ha a reggeliben és ebedben van??
2022. aug. 26. 15:41
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Na de mi nem szívódna fel egy lencsében? Ugyanúgy megemészted, a zsírban oldódó vitaminok meg nem étkezési zsírban(olajban) oldódnak, bármilyen ételben van egy kevés zsír, még magában a lencsében is.
2022. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
6-os: nem minden élelmiszerben van zsiradék és az étkezési zsírokban igenis oldódnak a vitaminok.
2022. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Írj nekem egyetlen olyan (teljes napos!) étkezést, ami értelmes, és nem tartalmaz semmi zsírt!


Napi 2 kiló alma és egyéb baromságok nem érdekelnek.

Mint írtam, majdnem mindenben van zsír.

2022. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%
Én chia magot teszek hozzá, mert abban van omega3 és tökjó állaga lesz a kajának
2022. aug. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A chiamag jó ötlet. Tudom, a lencsével is van zsír de elég kevés és hozzá csak ch-t eszek és így nem tudom jó e vagy nem
2022. aug. 26. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!