Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hónapig voltam kórházban,...

2 hónapig voltam kórházban, ezalatt feljött rám 15 kg ( olanzapint szedtem). Hogy tudnék fogyni antipszichotikum mellett? Most vagyok 55 kg (155 cm) legalább 5 kilót szeretnék fogyni. 28/N

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Fogyni a tartós kalóriadeficit által lehetséges. Ha az egyén tartós kalóriadeficitben van, akkor antipszichotikum mellett is fogyni fog. Viszont a te eseted elég speciális, ezért azt javaslom, hogy ne gyakorikerdesek.hu-s anonim, végzettség nélküli kommentelőket kérdezz meg erről, hanem keress fel egy orvost/szakembert (pl. dietetikust), aki egyénre szabottan tud neked segíteni.
2022. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2022. szept. 15. 09:45
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
5 kilot szerintem 10 hét alatt kényelmesen, de fegyelmezetten le tudsz adni. Többet ne is akarj szerintem! A 40 kg szerintem nagyon kevés.
2022. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
No lám, milyen kiváló a kórházi étkeztetés !
2022. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
67%
Olanzapin mellett nagyon kell figyelni, kalóriadeficit + minél több edzés a minimum. Nem tudom, neked van-e megnövekedett éhségérzeted mellette, nekem az is van, elég nehéz dolog. Sajnos ez elég általános, nem könnyű antipszichotikum mellett fogyni vagy egyáltalán szinten tartani, mert az anyagcserébe is rendesen belepiszkál.
2022. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hosszúhajú ***** válasza:
50%

30 év gyógyszerkezeléssel ebbe nagyon sok valós tapasztalatom van. ha nem tudod lecserélni valamivel.

nálam volt olyan antipszichotikum, ami mellett 3 hétig nem ettem semmit!! és két kiló ment le. volt olyan is, amitől nem híztam. és volt olyan is amitől kicsit. szóval nem akarlak elkeseríteni, de sajnos létezik olyan gyógyszer ami mellett szinte lehetetlen fogyni. ismeretségi körben ( van sok ) ugyanezt látom. nálam a gyógyszercsere mindig megoldotta a dolgot, mert semmit nem kellett tennem és lefogytam. 30 kilós gyógyszerhízás fél év alatt ment le nulla sporttal és nulla diétával, - ez a jó hír a dologban. tudom írnak itt kalória-deficitről meg minden másról, és az antipszichotikumok nélkül valóban így van. ez egy speciális helyzet és sajnos ki kell kísérletezned hogy tudsz-e mellette fogyni. a másik tapasztalatom hogy van olyan antipszich ami mellett elég normálisan lehetett fogyni, csak többször annyi sporttal, mint egy átlagesetben gyógyszer nélkül. és ez a legáltalánosabb tapasztalatom. hogy míg más tesz valamit érte, nekünk többször annyit kell ugyanezért. azért írom ilyen őszintén, hogy ne járj úgy mint én. az orvosaim a kajálásról beszéltek folyton, de mikor 3 hét koplalással lement a 2 kiló, akkor bezzeg csöndbe lettek. szóval tarts egy 1 hetes próbát, látni fogod majd.

2022. szept. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hosszúhajú ***** válasza:
25%
csak nevetek azon hogy a 3 évtizednyi tapasztalatom hogy le lett pontozva. levihettek 0-ig is, a tények azok tények, ami megtörtént azzal nem lehet vitatkozni.
2022. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem lesz gyógyszercsere, mert állandó éhségérzet van. Próbálok sok vizet inni, újra elkezdtem futni és úszni. Kórházba csak annyi mozgásunk volt amennyit folyosón sétáltunk.
2022. szept. 17. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Öhm, te anorexiásan kerültél be, 40 kg-san, tökéletesen megértem, hogy híznod kellett, és nem, nem kell fogynod!


Bár igazán foglalkozhattak volna az étkezési zavaroddal.

2022. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!