Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mire jó a fehérje por?

Mire jó a fehérje por?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogyózni, számolom a kalóriát a 7 napból 6-ot tornázok inkább kardió meg Rubint Réka napi 40 perc kb, 87 kilóról indultam 20 napja kb most 82 vagyok. 60, 65 ig szeretnék elmenni, az lenne a kérdésem ha közben formálni is szeretném magam érdemes fehérje porozni? Vagy egyáltalán mire jó az? 155 cm vagyok 27/L

2022. nov. 5. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

"ha közben formálni is szeretném magam érdemes fehérje porozni?"

Amíg ilyen szinten vagy tudásban (nem sértés, majd fejlődni fogsz, ha eleget olvasol a témában), addig semmiképp ne költsd a pénzed teljesen felesleges méregdrága tápkiegészítőkre. Fogyni akkor fogsz, ha kalóriadeficitben vagy. Formásodni akkor fogsz, ha egy progresszív erősítő edzés mentén fejleszted az izomzatodat. Fehérje por pedig azoknak a sportolóknak kell, akik nem képesek bevinni napi szinten a fejlődésükhöz szükséges proteinmennyiséget (ami nagyjából 1,5 g/tskg).

2022. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Semmire
2022. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

A fehérjepor arra való, hogy KIEGÉSZÍTSD az étrendedet.


Izomépítéshez 1.6g-2.2g /testsúlykg fehérje szükséges. Ha te ezt megtudod oldani sima táplálékból, akkor semmi szükség fehérjeporra. Ellenkező esetben van értelme.

2022. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Neked semmi értelme. Az embernek az ajánlott a testsúlya 0.8szorosát bevinni fehérjéből (grammban). Edzés és/vsgy fogyás mellett ezt érdemes 1.3-1.5re emelni. Tehát neked ez kb 100-120 gramm fehérje.

Ha eszel húsokat, tehtermékeket és minden étkezésedben van fehwrje akkor ezt bőven be is visze.d

A fehérjepor akkor jó, ha valaki ezt az adagot nem tudja tohásból, húsból, túróból stb, tehát természetes összetevőkből bevinni. Pl egy 120 kilos testepitonek 180 gramm fwherjet. A kenyelem kedveert ennek egy reszet szoktak feherjeporbol bevinni.

De fogyasban egyebkent nem segit onmagaban a feherjepor

2022. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok, 94 kilóról fogytam 62re (153cm), edzéssel, kalóriaszámolással összesen 2 év alatt (volt benne sérülés, covid stb). Az utolsó 3 hónapban fogyasztottam életemben eloszor feherjeport, addig semmit. Akkor is azert kert meguntam a túrót, tojást stb. Meg szerettem volna tobb edesseget enni, viszont hagyomanyis cukormentes sutikben nem volt eleg feherje. Szóval ezert kezdtem port leverni pl palacsintahoz. De ahogy elottem is leirtak, ez csak kiegezsites. Es az elso kb 25 kilo siman lement anelkul is
2022. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát nekem létfontosságú, nem is tudnék élni nélküle, mivel én nem fogyasztok húst, meg tojást sem, meg igazából tejterméket se nagyon. Viszont aki rendes étkezéssel meg tudja oldani a fehérjebevitelét, annak valóban nem létfontosságú.
2022. nov. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "étrend kiegészítők" az élelmiszeripar egyes ágazatainak jók, ahol az emberi fogyasztásra alkalmatlan mellékterméket és hulladékot emberi fogyasztásra alkalmas formába alakítják és így abból hasznot húznak. Ha valaki normál étrenden él, akkor nem kell ilyenekhez fordulnia. Ehhez persze meg kell tanulni, hogy hogyan kell bizonyos ételeket elkészíteni. Sok ember számára ez kényelmetlen.
2022. nov. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Kidobni a kukába, kb arra jó. Évekig ittam, hirtelen abbahagytam, nem történt semmi... Egy marhaság, pénzkidobás, mint a többi táplálékkiegészítő.
2022. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 8-as! Tenyleg nem ernek semmit? Meddig ittad? Elkezdtem undorodni a hustol. Tejtermeket mar evek ota nem fogyasztok. Akkor mit egyek?
2022. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Pizzát ☝️😋
2022. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!