Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik módszer a jobb? Mindent...

Melyik módszer a jobb? Mindent enni kalória kereten belül, vagy egészségesen enni számolás nélkül?

Figyelt kérdés

Tehát vagy van egy adott kalória keret, eszel mindent, de kiszámolod és az alapján tudod, hogy belefér e az adott étel.


Vagy nem számolsz, adagokat sem mérsz, csak nagyjából kevesebbet eszel, egészségesen, kb tudod, mi magas és mi alacsony kalória tartalmú és az alacsonyat választod.


Nektek melyik vált be jobban?


2022. nov. 24. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A kettő kombinációja.
2022. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Az első opció az egészséges kajákkal. Természetesen becsúszott néha egy-egy meki, de azt is kereten belül
2022. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha egészséges étkezés alatt azt érted, hogy hozzáadott cukrokban, telített zsírokban és feldolgozott élelmiszerekben szegény, zöldségekben, gyümölcsökben, hüvelyesekben, gabonákban, olajos magvakban, sovány húsokban és halakban gazdag táplálkozás, igénynek megfelelő kalóriabevitel mentén, akkor igen, ez az opció a helyes.
2022. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy pl kalória számolásnál mehet heti 1-2 meki is ha belefér épp az adott napba, az egészséges étkezésben meg szinte soha nem eszel gyorskaját, csokit, chipset, csak mondjuk havi egyszer egy kicsit.
2022. nov. 24. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Élhető kcal keret mellett szerintem iszonyat nehéz mindent enni, mert nem laksz jól. Ha meg igen, akkor esélyesen nem fér bele. Nincs élvezhető mennyiség.

Én ezért is inkább azt nézem mit eszek. A beltartalom számomra fontosabb mint egy adott kalóriaszám.

Nagyon egyénfüggő is. Kinek a szervezetére milyen tápanyagtartalmú ételek milyen hatással vannak. Nem mindegy, hogy ha megeszem egy bizonyos adag ételt, hogy 2 óra múlva már kopog a szemem, korog a gyomrom az éhségtől, vagy csak 6 óra múlva kezdek éhes lenni. Én ezeket a hatásokat is megfigyeltem magamon attól függően mit ettem. Így nem is kimondottan kcal keretet figyelek, az csak ilyen legutolsó dolog.... Inkább a makrotápanyagokat, számomra azok fontosabbak, tehát az összetétel. És igen, alapvetően egészsegesebben eszem a mindennapokban, mert máshogy nem megy a dolog.

2022. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Én 18 évesen lefogytam 4 hónap alatt 11 kilót úgy, hogy egészségesen ettem, futottam rendszeresen. Nem számoltam abszolút semmit, de csaló étkezés is annyi volt, hogy 4 hónap alatt összesen egy zacskó chips, egy tábla csoki, egy kókusz rúd meg egy étkezés a Mekiben. Igen így emlékszem :D Na de ez vissza is jött, egy idő után abbahagytam sajnos. Most vagyok 27 és most kalóriát számolok. Ebbe meg többször is beleférnek a fent említett dolgok, persze nem mindig, illetve nem egészséges, de deficitben vagyok úgy is, hogy Mekit is és csokit is ettem a héten. Ha épp nem eszem olyan sokat aznap, nem direkt, csak így jön ki, és látom, hogy ehetek még 500 kcalt, akkor simán megeszem egy sajtburgert, ami még el sem éri az 500-at. De még az elején vagyok, nekem könnyebb átállni így.


Csak érdekelt, kinek mi vált be :)

2022. nov. 25. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a cél, sokan tojnak az egészségükre és csak az érdekli őket h jól nézzenek ki. És lehet h rossz minőségű ételeket esznek de mivel deficitbe vannak fogynak. Nem csak egészséges kajával lehet fogyni. Meg van aki full egészségesen táplálkozik de van rajta 10 kg plusz mert egyszerűen túl sokat eszik, kalória többletben van, egészséges kajaktol is el lehet hízni. Szóval ha csak az egészsége számít vkinek akkor nem kell kalóriát számolni, ha számít az alakja is, zavarja az az x kiló felesleg akkor számolni kell a kalóriákat. Egyébként olyan max. a mesében van h vki csak és kizárólag egészséges kajákat egyen és soha ne egyen csokit vagy egy jó pizzát, ez már beteges. En azt mondom ha jól akarsz kinézni számolni kell a kalóriát és 80%-ban egyél tisztán, max 20%-ban jöhet a trash food, pizza, hambi, csoki stb
2022. nov. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!