Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 46 éves vagyok és 15- 20 kg-...

46 éves vagyok és 15- 20 kg- túl szeretnék megszabadulni. Csirkemellet nem bírom meglenni,mozogni nem tudok 2 térdprotézis miatt. Hogy segíthetnék magamon?

Figyelt kérdés
2022. nov. 25. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Fekvőtámasz
2022. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Te már sehogy
2022. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Kalóriaszámolás. Nehéz elkezdeni de vannak applikációk ahová betudod írni, hogy az adott ételből mennyit eszel. Én mindent eszek ami bele fèr a napi keretbe és most 4kilót fogytam. Szóval semmilyen étel kategóriát nem vonok meg magamtól,eszek abból ami jól esik csak mérni kell H miből mennyit eszel.
2022. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
90%
Tényleg hatásos, amit a 3-as mond. Nekem a salátázás jött be ( sajt, vagy hús vagy halat teszek rá) vacsorára meg tojás, vagy virsli (kenyér nélkül) a baj, hogy szeretem az édességet, uhogy kinéztem néhány nekem is ehető kategóriát (édesítőszeres, gluténmentes). Ha nagyon kívánom, heti 1x eszem ilyet. Reggelire zabot szoktam enni, gyümölccsel dúsítva. 1 hét alatt 4 kg ment le mozgás nélkül, de én elég nagy súllyal kezdtem. Amúgy felüléseket tudsz csinálni. Nem kell teljesen felülni. 1 kg-os súllyzóval is tudod dolgoztatni a felső testedet. Ha beszélsz gyógytornásszal, ő tud neked segíteni, hogy milyen gyakorlatokat tudsz biztonságosan elvégezni.
2022. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Elöször is el kellene felejteni azt a hülyeséget, hogy fogyni csirkemellel lehet csak.

Ha tényleg tartósan le akarsz fogyni és tartani a súlyodat, akkor életmódot kell váltani, olyan étrendet alkalmazni, ami életed végéig magad. Erre a legjobb megoldás a kalóriaszámolás, úgy semmit, de tényleg semmit nem kell (nem is szabadna) letiltani, csak a mennyiségekre kell odafigyelni.

Másrészt térdprotézissel igenis kell mozogni, gyors séta mindenképpen belefér, másrészt a sport nem csak futást jelent, bármilyen más mozgás megfelelö. Súlyzós edzések a felsötestre, karokra mindenképpen mehetnek, lábra is vannak megfelelö, térdkimélö gyakorlatok.

2022. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyéb kifogás?

Akkor ne egyél csirkét. Kismillió más húsféle van. + Mozogni is lehet, bàrmit amire képes vagy. Ha nem vagy fekvőbeteg, mozogni is tudsz, ha akarsz.

Amúgy én sem eszem csirkemellet általánosságban, mert baromi drága. Esetleg ha anyóstól kapunk néha napján😂. Mégis lefogytam.

2022. nov. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csirkemell baromi drága és nem fér bele akkor milyen húst eszel? Mert attól csak drágább húsfélék vannak: sertés karaj, tarja, comb, marha, halak. Talán a csirkecomb kilója kicsit olcsóbb mint a mellé, de annak meg jó része csont, szóval összeségében a csirkemell jobban megéri árban mert azt úgy ahogy van meg tudod enni a comb csontja meg a kukában landol.
2022. nov. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem azért nem eszem csirkemellet, mert drága.Egyszerűen nem szeretem
2022. nov. 27. 06:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mások is írták, attól fogysz, ha kevesebb kalóriát eszel, mint amennyit felhasználsz. Nem kell csirkemellet enned, elvileg bármit ehetsz. Persze jobb ha vitamin és fehérjedús ételből viszed be az adott kalóriamennyiséget, mint mondjuk süteményekből.
2022. nov. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!