Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Panela reif edzései és edzes...

Luna113 kérdése:

Panela reif edzései és edzes terve valóban használ ?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ mi a cél.
2023. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Valóban nem. A gond az a fitnesz YouTube videós ugrálgatásokkal, és a "20 min full body workout" típusú földön fetrengésekkel, hogy sehova nem vezetnek, semmilyen célkitűzést nem tartalmaznak, nem létezik bennük a progresszió, és a mozgásanyag is igénytelen. Ritka az, aki néhány hétnél/hónapnál tovább képes cicanadrágos influenszerek videóira guggolgatni, a legtöbb embernek hamar elmegy a motivációja ettől az értelmetlenségtől.

Ha a fogyás a cél (gondolom újévi fogadalom), akkor életmódot kell váltani, ehhez pedig meg kell szerezni a kellő tudásanyagot. Először is válassz olyan mozgásformát, amiben lehet fejlődni, amiben mérföldköveket lehet kijelölni, amiben lépni tudod a szinteket, ezáltal folyamatosan motivált maradhatsz, mert megvan a progresszió. Ez lehet foci, úszás, bicikli, súlyzós edzés, calisthenics, box, bármi. Ami még nagyon fontos, hogy megismerkedj a kalóriaszámolás és a kalóriadeficit fogalmával. Amíg az alapok nincsenek lefektetve, és Pamela Reif videóktól várod a megváltást, addig nincs esély hosszútávú fejlődésre.

2023. jan. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A semminél nyilván hatásosabb. Egyébként a legegyszerűbb, próbáld ki, emlékeim szerint ő is ingyenesen teszi ezeket közzé, aztán meglátod. Ha tetszik, élvezed, érzel/látsz különbséget, akkor szuper. Ha nem, akkor váltasz.

Nyilván alakot formálni leghatékonyabban teremben lehet, de őszintén, teljesen megértem, ha valakinek nincs kedve, ideje, pénze erre.

2023. jan. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Karantén alatt kezdtem el a videóit, soha életemben nem mozogtam előtte kb semmit. Így természetesen volt hatása, volt hova fejlődni, fogytam is vele nem keveset (nyilván az étkezésemen is sokat változtattam). Szűk egy év után éreztem, hogy már kevés, váltottam konditeremre. Elindulásnak jó volt, de egy ideje már nem követem. A heti edzéstervek emlékeim szerint nem rosszak.
2023. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valahol minden válaszolónak igaza van. Én is próbálkoztam ilyen tornákkal. Max 2 hónapig hatott meg. Utána nagyon unalmas lett, tényleg igaz, hogy nem fejlődsz stb..

A semminél jobb. Az is maximálisan igaz hogy egy teremben sokkal jobban fejlődsz persze ha jól csinálod. Mert ott is csinálhatod rosszul és nem lesz eredmény. Neked kell eldöntened mire van kedved, időd, pénzed.

És persze kalóriadeficit mert az nélkül nem lesz fogyás.

2023. jan. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Az Pamela, és kb úgy össze van aszalódva, mint a fonnyadt füge. Rémületesen néz ki, sztem memtálisan is hazavágta magát. Elég baj, hogy néhányan ilyen abszolút nem nőies lényről vesznek példát.
2023. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az hogy használ-e, attól függ, hogy mit szeretnél elérni vele.


Kerek fenék, lapos has és társai sajnos nem igazak, ezektől nem lesz izmos feneked vagy kerek vállad.


Én világ életemben sportoltam, rg, lovaglás, aerobik, cross training, kondi, joga, futás. Jelenleg csak a kondit és jogát tolom, nekem tök jó kiegészítés ezek mellé egy kis kardiónak. Viszont amikor csak az aerobikot csináltam, akkor nagyon nem így nézett ki a testem, ahogy most a konditól.

2023. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne törődj azzal, aki azt mondja, hogy abszolút semmit nem használ. Egy olyan embernek, aki évek óta mindennap súlyokkal edz, ki van gyúrva, neki lehet, hogy nem használ. De egy kezdőnek, aki fogyni és/vagy formásodni szeretne, nem az a célja, hogy ki legyen gyúrva, hanem egy átlagos testalkatot szeretne elérni, ami nem skinny fat, annak igenis használ. Én most kezdtem Pamela Reif Beginner edzését tegnap. Nagyon kemény :o Én edzettem már más videókra de így nem mozgatott meg :D Jó volt nekem, hogy lightosabbal kezdtem, most jöhet Pamela, ha már ez is könnyű lesz, akkor vannak nehezebb videói is.


Szóval a lényeg, hogyha te nem szeretnél nagyon izmos lenni, akkor nem kell komoly súlyzós edzés. Egyébként gondolom te tudod, inkább azoknak írom, akik ellene vannak: nem egy 10-20 perces videót kell csinálni, hanem többet, hogy 30-45 percet kitöltsön. A Beginner edzése heti 5 napos. Ez biztos használni fog nekem, mert jelenleg túlsúlyos és gyenge vagyok. Kérdező, te is vágj bele :) Töltsd le az appot és hajrá, amint hazaérek én is csinálom a keddit :)

2023. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!