Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik fogyasi módszer a...

Melyik fogyasi módszer a hatásosabb, amelyikkel hosszabb ideig meg lehet tartani a fogyást?

Figyelt kérdés

2023. jan. 9. 00:55
A kérdező szavazást indított:
100%-os koplalás 4-7 napig (csak víz, illetve bármilyen zero üdítővel)
500, max 600 kcal bevitele + rengeteg gyaloglás minden nap
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Abszolút minimum 1200, de optimális esetben 1400+ kcal (átlagos testmagassághoz) és napi 45-60 perc sporttevékenység heti 5 nap. Ez az, amivel hatásos és hosszan fenntartható fogyást lehet elérni.


Amiket felsoroltál, azokat csak idióták csinálják.

2023. jan. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez mindenkinek más....nem vagyunk egyformák, mindenkinek más más stratégiai eszközök azok, amikkel tartósan életmódot tud váltani.

De amiket te írsz, kb garanciája annak, hogy egy szép kis evészavar ördögi köre alakuljon ki.

Koplalsz, igyekszel rengeteget mozogni, azaz túlhajszolod magad és éhezteted a tested. Ennek nagy eséllyel az lesz a következménye, hogy folyton éhes leszel, fáradt, sose élvezheted az evést mert bűntudatot fogsz érezni, azaz mentálisan is egy zsákutca a dolog. Egyre kevesbé lesz kedved, energiád mozogni is. Az anyagcseréd belassulhat, ez nehezíteni fogja a fogyást, mert a szervezeted próbál túlélni, egyre erőtlenebb, fáradékonyabb leszel, de jelentkezhet ingerlékenység, hajhullás, gyomorfájdalom, menstruációs zavarok is. Ha nem csap át kórosba a dolog, pl anorexia, akkor előbb utóbb a szervezeted ösztönei felül fognak kerekedni azon hogy te ezt teszed magaddal, fel fogod adni az egészet, emiatt elkeseredsz amiért nem tudtad folytatni, falási rohamaid lehetnek, bűntudat, bánatevés, még több bűntudat, ezen időszakban azt a kicsit amit esetleg lefogytál, simán visszahízhatod, sőt még többet is. Ezek után utálni fogod magad, minél több ilyen kört futsz, annál jobban. Majd egy újabb nagy elhatározás jön, újabb kampányszerű éhezés stb stb, és ez így fog ismétlődni addig amíg rá nem jössz, hogy nem ez a módja...

Mindezeket tapasztalatból írom, megjártam a poklot sok éven át, mire rájöttem, hogy ez egy rossz kezelése az adott problémának.

Azóta rátaláltam arra az útra ami engem a gyógyulás felé vezetett, 4 éve életmódot váltottam, lefogytam, 1 éve tartom is.

2023. jan. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ezek közül egyik se. Mindkettő koplalás.
2023. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Baromság mindkettő, így nem is szavaztam. Az egyiknél hét végén jojózod vissza a leadott vizet, a másiknál meg amikor elkezdesz nem 500 kalóriát enni.


Normálusan nem lehetne?

2023. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Még mindig nem mentél pszichológushoz?
2023. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideje már mondjuk hogy menjél orvoshoz, de te meg a szüleid is nagy ívben szrnak rá.


Mindegy majd 40 kilósan remélhetőleg elvisznek.

2023. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha az utcán esik össze a sok gyaloglás és 500kcal étrend miatt, akkor majd beviszi a mentő, a szülőkkel meg beszélget a gyámügy.
2023. jan. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én nem vagyok dietetikus.

A böjtnek lehet értelme egészségügyi szempontból (beindul az autophagia) és egyszer csináltam egy egyhetes böjtöt, de ugye sok izmot is veszítesz ilyenkor, szóval ez a fogyás megőrzésére nem alkalmas.

2023. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!