Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta mellett (fogyás a cél)...

Diéta mellett (fogyás a cél) szokott valaki csalónapot tartani? Normális keretek között pl hetente?

Figyelt kérdés
2023. jan. 16. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feleslegesen drasztikusa szabni a kalóriadeficitet, továbbá nem kell íztelen, fűszertelen szarokat enni normális ételek helyett, és akkor semmi szükség "csalónapra".
2023. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes mondja.
2023. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
15%
Minden nap csalónapot tartok :)
2023. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten sosem tartottam csalónapot. Mármint, nincs rá szükségem. Alapból elsőnek fontos tisztázni, hogy te miért értesz csalónap alatt. Azt érted alatta, hogy több kalóriányi ételt viszel be mint szoktál, vagy pedig olyan típusú ételeket ("egészségtelen ételeket") is eszel, amiket amúgy nem szoktál. Vagy pedig neked a csalónap a kettő ötvözését jelenti? Én pl. mindenből eszek, de mértékkel. Szóval ha úgy adódik, simán megeszek egy hamburgert vagy egy gyrost, én azt nem tartom csalásnak. Kiegyensúlyozott étrendem van, nem lesz semmi bajom, ha néha eszek ezt-azt. Viszont olyan nálam sosincs, hogy eldöntöm, hogy pl. most szombaton összeeszek minden vackot. Nálam ilyen nincs, sosem volt és sosem lesz. Meg vagyok elégedve az étrendemmel, nem érzem szükségét annak, hogy kijelöljek egy napot arra, amikor minden vackot összeehetek, mert ahogy írtam, ha pl. akarok enni egy hamburgert, akkor beillesztem egy átlagos napomba, nem tartok külön csalónapot hogy ehessek ilyesmit.


Illetve a kalóriakeretemen van, amikor túl megyek, de az sincs előre betervezve általában, hanem ha pl. este úgy érzem, hogy én még tényleg éhes vagyok, akkor jól van, eszek többet egy kicsit.


Szóval én nem érzem szükségét egy előre megtervezett csalónapnak, mert én így is mindent megengedek magamnak, csak mértékkel, meg tök jó kajákat eszek, nem éheztetem magam, hanem normális kalóriadeficitben vagyok. Igazából az első válaszolóval egyetértek, ha normális étrended van, akkor nincs szükség ilyesmikre.

2023. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szükség van csaló napra, akkor valami gond van a fenntarthatóságban.


Csaló étkezés még oké, de csaló nap? Ne vonj meg mindent magadtól.

2023. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez igenis egyéni dolog. Valaki igényli és működik a dolog, valaki megvan nélküle is. Számomra például a csalónap, hogy többet eszem, mint ami az aznapi kalóriakeretembe beleférne és egeszségtelen ételt. Jöhet nekem bárki a kiegyensúlyozott étkezés mellett nincs szükséged csalónapra szöveggel, de nekem van. Nekem ez jólesik, én ettől tudom tartani a súlyom (már több mint 10 éve), ez az én utam.

Ez nem azt jelenti, hogy a többi napokon sóvárgok bármi után, vagy brokkolin meg csirkén élek, csak akkor odafigyelek az ételek minőségére, összetételére, de belefér pl a hamburger is, ha úgy hozza.

Csalónapon viszont megeszem a 2 szelet tortát is, meg gyrost olajos sültkrumplival, ropival. Vagy egy nyaraláson, ünnepek alatt nem azon rettegek, hogy jajj vajon belefér-e? Nem számolom a kalóriát.

Nekem működik.

2023. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

A csalónap a dietetikában nem értelmezhető, nem létező dolog, csak a nők lapja femina meg hasonló fitness-szrságok között, ahol a konstans, már-már éhezést meg kell törni egy-egy nap 2x annyi kalóriával.


Semmi értelme, a szervezetnek meg főleg nem tesz jót.

2023. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Már megint a Nók lapja....annyira unalmas már, valami más lemezt nem tudsz feltenni vagy csak szimplán gúnyolódást mellőzve válaszolni? (ok, ha képtelen vagy rá, megértem, vannak ilyen emberek)
2023. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A fogyás eleve egy csalás, és az, hogy sanyargatod magad, hogy nem ehetsz ezt vagy azt. Már ez is pszichikailag is nyomást tesz rád, mert szeretnél olyat enni, de nem akarasz, mert fogyózol.


Egyél mindent, én volt, hogy egy zacskó chipset is megettem simán egy esti film alatt, vagy egy családi szotyit, vagy süteményeket.... Más kérdés, hogy reggelente éhgyomorra futottam 10 km...... na ez a nem mindegy...

2023. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!