Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 kilót lehet fogyni 5 hónap...

20 kilót lehet fogyni 5 hónap alatt? 27/L 163 cm 78 kg

Figyelt kérdés

De ha 15 jön össze annak is nagyon örülni fogok.


Van tippetek a kalóriaszámolás mellett, amitől sikerülhet?


Ugye azért kérdéses mert a végén már alig lesz rajtam túlsúly.


2023. febr. 2. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
15-20 kiló fogyás lehetséges lehet 5 hónap alatt, de valahol itt húzódik az egészséges és tartható kalóriadeficit határa. Ezt azért vedd figyelembe.
2023. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
52%
Piszok nehéz lesz, de történtek már csodák. Természetesen a kalóriaszámolgatás csak az egyik része a dolognak, de ezt gondolom te is tudod, a másik része az intenzív mozgás. Kardió, könnyű súlyzós edzés, és aerobik. Ami nagyon fontos ezzel kapcsolatban, hogy változatosan mozogj, ne szokjon hozzá a test mindig egyféle mozgáshoz, mert akkor a fogyás is meglassul. Tehát, legyen olyan hónap, amikor rendszeresen futsz. Aztán egy másik hónapban mehet a spinning, utána egy kis intenzív tánc, mindenféle kardió gépek, és a kézi súlyzózást sem szabad elhanyagolni. Sok kitartást, és precízen összeállított étrendet kívánok!
2023. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Lehetséges, csak ennél nagyobb súlyból.

Szinte 100%, hogy amikor olyan 65 kg körül leszel, akkor nem fog lemenni, csak max. havi 2 kg.

De ha eljutsz 5 hónap alatt 65 kilóig, akkor is sokkal jobban fogsz kinézni, és sokat teszel az egészségedért, szóval ez ne tartson vissza.

Illetve, nem értem, hogy miért ez az időhatár? Mert mi lesz 5 hónap múlva? Akkor egyszer megméred magad, és 58 kiló leszel (nem 59, nem 57, PONT 58), és akkor mi lesz?

Mert ha nem eszel rendesen UTÁNA IS, akkor bizony gyorsabban visszahízod a 20 kilót (meg még jó párat), mint ahogy lefogytad...

Szóval nem ilyen időszakokban kell gondolkodni, hogy x hónap, hanem abban, hogy normálisan eszem ÉLETEM végéig, az életem RÉSZÉVÉ teszem a rendszeres testmozgást, és így egy idő után (ami lehet 5 hónap, vagy 10, vagy 2 év) be fog állni a testsúlyom az ideálisra.

2023. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

5 hónap alatt 20kg az már nagyon a határ.

Reálisabb 5 hónap alatt 10kg, de az legalább minőségi fogyás lesz, sanyargatás nélkül.


5 hónap alatt 20kg -> 1 hónap alatt 4kg -> 1 hét alatt 1kg -> 1000 kalóriás deficit. 1000 kalóriás deficit az nettó éhezés és koplalás kategória.


Én 170cm vagyok, 76kg, de, ha fogyni szeretnék havi 2kgnál több nem megy le (tudom, mert épp most hagytam abba a 6 hetes szálkásításom). Nem az számít, mennyit mutat a mérleg, hanem a testösszetételed. Minél kevesebb zsír van rajtad, annál lassabb lesz a fogyás.


Heti fél kgnál többet ne akarj fogyni.

2023. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

"változatosan mozogj, ne szokjon hozzá a test mindig egyféle mozgáshoz"

How to ne fejlődj soha semmiben tutorial video episode 1. Pont így lesz valakiből egy nem jó futó, egy nem jó spinninges, egy nem jó táncos, egy nem jó testépítő. Pont, hogy egy sportágat, egy mozgásformát érdemes megtalálni, amiben az ember megtalálja magát, amit örömmel csinál, amiben motiváltan tud fejlődni időről időre, szintről szintre. Persze lehet azt, hogy X hétig ezt csinálod, aztán Y hétig azt, csak így leszel mindenben maximum középszerű, így nem leszel jó semmiben, így nem fogod megtalálni semmiben a motivációdat. Persze lefogyni le lehet így, csak utána még van egy teljes élet, amit le kéne élni egy kiegyensúlyozott táplálkozás és egy rendszeres sporttevékenység mellett.

A test egyébként különben sem az egyféle mozgáshoz szokik hozzá (illetve de, de ez pozitív), hanem az egyféle intenzitáshoz, ami ha egy idő után konstanssá és monotonná válik, akkor onnantól nem jelent az egyén számára kihívást, ezáltal fejlődést sem. Ezért nem lesz soha erős vagy izmos az, akinek hónapokig/évekig abból áll az edzése, hogy minden nap lenyom otthon 50 fekőtámasz és 100 felülést, ugyanis az elején lehet, hogy ez elegendő intenzitás az egyén számára, de aztán később nem lesz az, márpedig fokozódó stimulus hiányában a tested semmi nem fogja fejlődésre, erősödésre, izmosodásra sarkallni.

2023. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
32%
5-ös, akkor most elmesélek egy rövid sztorit. Jártam Kangoo-ra pár hónapig. Meg mellette még sok egyébre. Mit vettem észre? Hogy az első 1-2 hónapban mindenki tök jól fejlődik, mindenki szépen fogy lefele, erősödik a karja, a lába, és legkésőbb a harmadik hónapban viszont hozzászokik a test az adott mozgáshoz. Hiába ugrál végig egy ember 45-70 percet, már el sem nagyon fárad a végére. Az izommemóriába beépül a tudás, a test pedig tartalékos üzemmódban is képes lefolytatni az edzést, aminek az eredménye, hogy a test onnantól kezdve kevés zsírt éget, de cserébe a "mozgás utáni jutalom zabálás" meg megtörténik otthon. Hidd el, amikor maga a Kangoo tanár is túlsúlyos, pedig ezt csinálja heti háromszor, és nemhogy fogyna, de szép lassan még hízik is, akkor azért az ember életkedve is elmegy. Emlékszem, volt olyan, hogy körbeültük a termet, és mindenki elmondta, kinek hogy változott a súlya. Az újak vidáman számoltak be a fogyásról, a középhaladók egykedvűen számoltak be a súlyuk stagnálásáról, még a haladók szomorúan konstatálták, hogy csak tovább híztak tőle, heti 2-3 edzés ide vagy oda. Miért? Mert leugrálják azt a bő egy órát, amihez a testük már hozzászokott, utána meg mennek haza felszabadultan kanalazgatni a nutellát, hogy "ma már mozogtam, megérdemlem!". De ez mindenféle mozgásról elmondható. Volt egy 40-es nő a konditeremben, aki minden áldott nap futópadozott vagy 40 percet. És egy petagram-ot nem fogyott tőle. Mert csak azt csinálta, semmi mást. Ez van. Akár tetszik, akár nem, még ha le is leszek pontozva. El kell fogadni, hogy a genetika jegyében lehet könnyű is a fogyás, de lehet piszok nehéz is, és mindent bele kell adni.
2023. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem egészséges, de nekem így volt:

- 1 hónap alatt - 10 kg

- 1,5 hónap alatt - 10 kg.

Szóval 2,5 hónap alatt -20 kg. De nagyon nehéz volt, 15 óra után nem ettem egyáltalán, megvontam minden egészségtelent és borzasztóan sok kardió edzést csináltam (futás és biciklizés). Viszont nekem nagyon fontos volt a célom, úgyhogy bevállaltam és végig csináltam.


Viszont hozzá kell tennem, hogy amilyen gyorsan tudok fogyni, olyan gyorsan is tudok hízni, ha nem figyelek oda a helyes étkezésre. Ezért nekem nagyon szigorúan kell venni az evést.

2023. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Van tippünk.

Pl ne a kalóriát számold (csak), hanem a makró tápanyagokat. Zsírből és szénhidrátból minimálisat vigyél be, feherjébol lehet tobbet mint e kettobol. Ha ezeknek a grammjai, vagy kaloriai belefernek a napi kaloriadeficitedbe, akkor jo. De onmagaban ez a szamolom a kaloriakat akkora bullshit. Be lehet vinni csirkebol meg fankbol is 2000 kaloriat egy nap es mas lesz a vegeredmeny...


26/F

2023. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

A makrotápanyag számolás jó, de nem kell az égbe emelni a fehérjét. Ez butaság, csak túlterheled vele a veséd. 40-50% szénhidrát, legalább 20% fehérje, a többi zsír. Szénhidrátból lassú felszívódású jobb, zsírból a telítetlen. Rost napi 25 g ajánlott, akár több is lehet, de ne ess túlzásba.


És én is inkább 10-15 kg-ot terveznék. Meg is kell tartani az új súlyt, az lesz a neheze.

2023. febr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én először a - 10-et céloznám meg. Már most a végére gondolsz és még épp, hogy elkezded.
2023. febr. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!