Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi hizlal jobban az édesség...

Mi hizlal jobban az édesség vagy a Zsiros ételek?

Figyelt kérdés
2023. márc. 17. 19:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Kapaszkodj meg: a kalóriatöbblet.
2023. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Egyik se, illetve az, amelyikből többet eszel. Nem egyik vagy másik élelmiszer hízlal, hanem a tartós kalóriatöbblet. Az tény, hogy amíg a szénhidrát 4 kcal/gramm, addig a zsír 9 kcal/gramm, tehát egy zsírban gazdag étel ilyen értelemben hízlalóbb lehet, mint egy szénhidrátban gazdag édesség (bár az édességek legnagyobb részében bőven van zsiradék is, úgyhogy ezt ilyen élesen szétválasztani nem lehet). A lényeg, hogy a hízásról egyedül a kalóriabeviteled dönt. Ha nem vagy kalóriatöbbletben, akkor semmitől sem hízol, ha viszont kalóriatöbbletben vagy, akkor mindentől hízol. A legfőbb kérdés, hogy mennyi a napi kalóriabeviteled, tisztelt kérdező?
2023. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Amelyikből több kalóriát eszel.
2023. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

A zsírban több kalória van, de pl egy süteményben is van zsír, tehát nem lehet így megállapítani.

Pl kb egy adag sült oldalas is 400kcal, meg egy adag francia krémes is.

2023. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%

Az édesség. Nagyon intenzív az ízélmény, és Simán képes függőséget okozni, ami által túl sokat eszik belőle, ha az ember ha nem tanulja meg kontrollálni ( amihez jó a függőség felismerése is társul).

Ez sokaknak nagy probléma. Olyanról viszont még sose hallottam, aki literszám szlapálja a zsírt mert az annyira finom:). Persze az ételeket finomabbá, laktatóbbá teszi, de nem kell belőle sok, és nem is ad olyan ízorgiát mint pl egy cukros csoki.

2023. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%

"Simán képes függőséget okozni"

Fizikai függőséget nem okoz az édesség, ugyanis a szervezeted nem látja, hogy a bejuttatott anyagokat hogyan nevezte el az ember. Ő csak bekerülő glükózt, zsírsavat, nyomelemet, rostmolekulát, egyebet lát. Édesség, péksüti, rágcsa, snack, ezek emberi elnevezések, a szervezeted nem elnevezések alapján szelektál. Az viszont tény, hogy az ízfokozókkal telepumpált ipari vackok képesek pszichológia függőséget, addikciót okozni. Ezért gond az, ha valaki unalomból, önjutalmazásból, örömszerzésből, vagy ténylegesen függőségből zabál, ugyanis így könnyen kalóriatöbbletben találja magát az ember.

"Olyanról viszont még sose hallottam, aki literszám szlapálja a zsírt mert az annyira finom"

Ahogy kristálycukrot sem eszik senki magában evőkanállal, vagy aki igen, az hamar végtagok nélkül marad, de ez tényleg nem életszerű. A zsírt sem magában szlapálják az emberek, hanem napi szinten pörög a szalámi, a kolbász, a párizsi, felvágott, a virsli, a szalonna, a bacon, a löncshús, sokaknál a hamburger, a pacal konzerv, aztán estére ott tarta az egyén, hogy bevitt 400 gramm zsírt, 4500 kalóriát, és nulla vitamint, nulla érdemi mikrotápanyagot, de nem érti, miért hízik folyamatosan, amikor nem is eszik kenyeret, meg újabban már csokit se vesz.

2023. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
16%

Attól, hogy sok zsírt eszik valaki még nem feltétlen hízik😂 A tápanyag arányokon lehet módosítani, ha az egyén úgy érzi, hogy a köztudatban elterjedt sablon 50%körüli szénhidrátos tápanyag arány ajánlás neki nem jó.

Én is ezzel a móddal élek, az étrendem 60%-a zsír, 12-20% közt szénhidrát, és így fogytam le. Így is érzem jól magam. Minden laborértékem évek óta rendben van.

Amugy anno a nagyapám meg nyugdíjasként is bizony napi többször evőkanállal ette a kristálycukrot elbújva a spajzban ( nem vicc). Sose volt kövér, de még túlsúlyos és cukorbeteg sem.

Ez annyira egyéni dolog hogy kinek milyen betegsége alakul ki, vagy elhízik e ha sokat eszik stb. Mert nem feltétlenül.

A függőségről meg annyit, hogy ha nem okozna fizikai függőséget, akkor fizikai elvonási tünetek sem lennének, pedig vannak. Hetekig voltak, amikor anno leálltam a cukros édességekkel. Szóval ez ennyi. És több ismerősöm hasonlókat tapasztalt mikor ugyanúgy megpróbálta visszaszorítani az édességfüggőségét.

2023. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%

Én ezt sok éves tapasztalatból tudom állítani: a zsír.


Egész életemben csokit csokival ettem és soha nem híztam tőle. Egy tábla csokit naponta simán megeszek.

Ha eszem egy pizzát, vagy valami hasonló zsíros ételt. Rögtön feljön rám 2 kiló..


400gramm cukor 1200 kalória

400gramm zsír 4500 kalória

2023. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
A pizza pl pont nem csak zsíros, de rengeteg szénhidrát is van benne.
2023. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
26%
Fura dolog ez. Én pl zsírból eszem a legtöbbet a tápanyagok közül és így fogytam le😂
2023. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!