Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy léptetek túl a stagnáláson?

Hogy léptetek túl a stagnáláson?

Figyelt kérdés
165 centi vagyok. 80 kilóról indultam, most vagyok 66. Még 5-6 kilót akarok fogyni, de stagnálok. Tudom ezt az utolsó 5 kilót leadni a legnehezebb. Szerintem ez a fogyás dolog fejben dől el, szóval kéne valami jó gondolat, motiváció, amivel túllendülök ezen a stagnáláson. Ötletek? Nektek hogy sikerült?

2023. máj. 9. 00:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem léptem túl rajta, hiszen nem egy határidős diétát tartok, hanem életmódot váltottam. Nincs hová sietni. Ha fél év múlva sem mozdult a mérleg, csökkentettem 200-zal a kalóriabevitelt. Így lement az utolsó 3kg, de akkor rájöttem, hogy nem volt már erre szükség, szóval szépen visszaépítettem. A korábbi, tartásnak megfelelő kalóriakeretet tartom azóta is, már több mint egy éve.
2023. máj. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Mennyi a napi kalóriabeviteled, kérdező?
2023. máj. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem számolom a kalóriákat egyáltalán. Azt a 14 kilót is úgy fogytam le, hogy nem "fogyókúráztam". Csak letettem az édességet (amit addig napi szinten toltam), meg vissza vettem valamennyit a zabálásból. Olyan random módon. Fogalmam sincs mennyi a kalória bevitelem. És nem is akarom elkezdeni számolgatni, mert fárasztanak az ilyesmik. Néha ráállok a mérlegre, ami féléve konstans 66 kilót mutat. Maradt egy kis tokám, egy kis úszógumim, ami nagyjából azzal az 5-6 kilóval le is menne. Bmi szerint is 60 körül lennék ideális és ezt látom magamon a tükörbe nézve is. Kéne valami motiváló erő, gondolat.
2023. máj. 9. 01:34
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
#3 ha fél éve nem mozdul, akkor az nem valószínű, hogy stagnálás. Egyszerűen annyit eszel, hogy tartod a súlyodat. Vagy módosíts még valamit, pl az adagok méretét, vagy legyél aktívabb, vagy számolj kalóriát, hogy tudd, mennyit kell még változtatni.
2023. máj. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

"Nem számolom a kalóriákat egyáltalán. Fogalmam sincs mennyi a kalória bevitelem"

Innentől kezdve sajnos sok mindent nem lehet írni. Az eddigi kilókat is azért adtad le, mert szerencsédre kalóriadeficitben voltál. Ha nem számolod a kalóriákat, akkor továbbra is a szerencsére van bízva a fogyásod. A legegyszerűbb és legértelmesebb az lenne, ha letöltenél egy kalóriaszámláló alkalmazást, aztán hajrá! Bár 165 centivel a 66 kiló tökéletes BMI, úgyhogy drasztikus kalóriadeficit helyett én valamilyen erősítő edzést, sporttevékenységet ajánlanék, ami izmosít, formásít, ezáltal megelégednél az esztétikáddal.

2023. máj. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb testtömeggel kisebb lett a kalóriaszükségleted is, tehát az eddigi módszer nem elég. Több mozgás kell.
2023. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Több mozgás, vagy kevesebb étel. Nem vagy deficitben.
2023. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem véletlen, hogy a testépítő versenyzők is egy felkészülési időszakban van, hogy 1600 kalóriát esznek a vége felé. Minél inkább az egészséges tartomány alatt szeretnél lenni, annál nehezebb a fogyás.


Ugyanígy vagyok én is. 170cm, 70kg, még 5kg lenne hátra és már naponta van, hogy 30.000 lépésem van, e mellé heti 5 súlyzós edzés és az elmúlt 1 hónapban 1.5kg ment le, ami ilyen magas aktivitással kevés. Persze, simán benne van, hogy elszámolom a kalóriát, de az tény, hogy az utolsó kilókat a legnehezebb leadni. Én már nem fogynék a helyedben, hanem szépen lassan visszatérnék szintentartó kalóriabevitelre (fokozatosan emelve, reverse diet angolul).

Én is erősen gondolkozom, hogy elég volt már ennyi.

2023. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Magyarul folyamatosan túleszed magad, és nem érted, miért nem megy le a súlyod.


Kalóriadefeicit nélkül nincs érdemi fogyás :d

2023. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Az elkerülte a figyelmem, hogy nem számolod a kalóriát.. :D


Hogy akarsz így lefogyni? Az elején, amikor nagy a túlsúly, akkor még rendben van, hogy fogysz kalóriaszámlálás nélkül is, mert ilyenkor a legkisebb változtatás is eredményhez vezethet.

De, ilyen relatív kevés felesleggel már nem ilyen egyszerű a dolog. A fogyáshoz kalóriadeficit kell, a kalóriadeficitről pedig úgy tudsz a legjobban megbizonyosodni, hogyha kalóriát számolsz.


Így ne várj csodát, az eddigi fogyásod is a szerencsén múlt.

2023. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!