Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy léptetek túl a stagnáláson?

Hogy léptetek túl a stagnáláson?

Figyelt kérdés
165 centi vagyok. 80 kilóról indultam, most vagyok 66. Még 5-6 kilót akarok fogyni, de stagnálok. Tudom ezt az utolsó 5 kilót leadni a legnehezebb. Szerintem ez a fogyás dolog fejben dől el, szóval kéne valami jó gondolat, motiváció, amivel túllendülök ezen a stagnáláson. Ötletek? Nektek hogy sikerült?

2023. máj. 9. 00:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát nyilván többet eszek, mint kéne, csak nem érzem. Különben nem lenne ott az a toka, úszógumi. A kalória számlálás nem nekem való, én ehhez lusta vagyok. Meg az ilyen táblázatok, számolgatás csak elvenné a kedvem. Mozogni nem mozgok semmit, tudom, hogy kéne. Csak közben depressziós is vagyok (nálam ez régóta alapállapot), így nehéz komolyan elkezdeni mozogni. Szóval egyelőre ez is kilőve. Annak a 14 kilónak a leadását se technikai értelemben értem el, hanem ráálltam a mérlegre és amikor 80 kilót mutatott teljesen kiakadtam. Szóval ez fejben dől el, azt kell elérni, hogy felnyíljon az ember csipája, hogy megváltozzon egy csapásra a hozzáállása. Ezért kérdeztem, hogy van e itt valaki, aki szintén bestagnált és történt valami a fejében, hogy tovább tudott fogyni. Ez érdekel, hogy fejben mi okozott változást. Ki hogy érte el a további fogyást. Mert szerintem ez a lényeg, nem a kalóriaszámlálás.
2023. máj. 9. 16:08
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"kalória számlálás nem nekem való, én ehhez lusta vagyok"

Akkor sajnos innentől kezdve minden leadott kiló a véletlen műve lesz.

2023. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%

"A kalória számlálás nem nekem való, én ehhez lusta vagyok."


Akkor sajnos, vagy nem sajnos, de nem fogsz lefogyni. Meg kell értened, hogy ilyen mértékű feleslegnél ha nem vagy tisztában a kalóriákkal, akkor csak a véletlen műve a fogyásod. Persze, koplalhatsz is, ahhoz nem kell kalóriát számolni és biztosan lefogysz, csak utána a tripláját vissza szeded.


"Mozogni nem mozgok semmit, tudom, hogy kéne. Csak közben depressziós is vagyok (nálam ez régóta alapállapot), így nehéz komolyan elkezdeni mozogni."

Nem kötelező mozogni, elég lenne, ha a kajára figyelnél kalóriákat tekintve, mert egyedül a kalóriadeficit kell fogyáshoz. Ezt elérheted csak azzal is, ha a kajára figyelsz. Az már más kérdés, hogy mozgás nélkül kb. éhezned kellene annyira le kellene csökkenteni a kalóriát.

A depresszióra a mozgás pedig még hasznos is lehet.


"Szóval ez fejben dől el, azt kell elérni, hogy felnyíljon az ember csipája, hogy megváltozzon egy csapásra a hozzáállása."


Nem, nem fejben dől el, hanem azon, hogy deficitben vagy-e vagy sem.. Hiába határozod el magad fejben, ha nem figyelsz a kajára, akkor nem fogsz fogyni, ez ilyen egyszerű. Ha annyira elhatároznád magad fejben, akkor elkezdenél kalóriát számolni.


Én azt látom, hogy Te ezt nem akarod és csak a kifogásokat keresed, amivel nincs semmi probléma, mindenki a saját egészségéért felel. De arra hivatkozni, hogy lusta vagy kalóriát számolni (amikor ez a világ legegyszerűbb dolga) az nagyon gyenge mentalitás.

2023. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem fejben dől el, hanem tányéron.
2023. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ja, biztos azért fogytam 14 kilót, mert annyira gyenge a mentalitásom. Ezt a 14 kilót se úgy adtam le, hogy számolgattam a kalóriákat, vagy méricskéltem magamat heti szinten. Ráálltam a mérlegre 3 havonta és annyi volt részemről a nagy ellenőrzés. Az, hogy valakinek a kalóriaszámlálás válik be rendben van, de ne állítsa már azt, hogy csak így lehet fogyni, mert ez nem igaz. Az, hogy te csak így tudsz lefogyni az nem azt jelenti, hogy akik más módszerrel fogynak bármivel is gyengébbek lennének nálad. De inkább nem írok ki ide kérdést, mert szerintem toxikus emberek vannak itt.
2023. máj. 9. 21:34
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

"14 kilót se úgy adtam le, hogy számolgattam a kalóriákat"

Erre mondtuk azt, hogy szerencsédre kalóriadeficitben voltál. Egyébként először szerintem küzdd le a depressziód és a pszichés sérültséged, aztán szedj magadra egy minimális tudást táplálkozás terén, és rendben leszel. Kérj segítséget, mert egyedül láthatóan esélyed sincs. Hajrá!

2023. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
"Egyedül láthatóan esélyed sincs" ja, eddig se volt.. Milyen kedves, normális emberek vannak ezen a fórumon. És ti akartok tanácsot adni. Hát kösz, de kár volt kérdezni. Te biztosan sokkal erősebb vagy nálam fejben. Azért kell napi szinten ellenőrizned, számolgatnod minden egyes bevitt kalóriát. Gondolom hetente ráállsz a mérlegre is, hátha fogytál 30 dekát. Ezzel nem azokat akarom bántani, akik kalória számlálással fogynak le, mindenki úgy fogy, ahogy tud. Csak ez a stílus nagyon gáz, ahogy lenézed azt, aki nem úgy csinálja, ahogy te.
2023. máj. 9. 21:52
 18/22 anonim ***** válasza:

17: nézzük, mit mondasz te. “El kell dönteni és akkor lefogysz”


Mit mondunk mi? “Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit a szervezeted felhasznál, akkor fogysz”.


Na vajon melyikben van több ráció?

2023. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

"kösz, de kár volt kérdezni"

Én is ezt érzem.

"Azért kell napi szinten ellenőrizned, számolgatnod minden egyes bevitt kalóriát"

Én történetesen egy versenysportoló vagyok, aki mellesleg dietetikával és táplálkozáskutatással foglalkozik, szóval én nem egy fogyózó anyuka vagyok, ergo rossz helyen próbálkozol. Ha számít az értelem, akkor tényleg ismerkedj meg a kalóriaszámlálással, mert ez egy alapvetés. Ha nem számít, akkor úgyis mindegy. Én azért tényleg javaslom egy pszichológus felkeresését is.

2023. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Türelmes voltam, és éltem az életem, közben tartottam magam az életmódváltáshoz.

Én több év alatt fogytam le. Extrém nagy felesleget.

Háromszor stagnált a fogyás ez idő alatt, alkalmanként pár hónapig. ( A leghosszabb 3 hónapos időszak volt). Nem siettem sehova, tudtam, és elfogadtam már a legelején, hogy hosszú és nehéz vállalkozás lesz lefogynom, és így is álltam hozzá. Türelemmel, elfogadással, kitartással.

Mindig beindult újra a fogyás, miután pihent kicsit a szervezetem, nem kezdtem el rágörcsölve koplalni meg túlhajszolni magam, semmi ilyesmi nem volt. Folytattam azt az étrendet és a mozgást amit magamnak alakítottam ki, és idővel mindig tovább haladtam.

Most, 3 év fogyás és 1 év súlytartás után megint fogyni kezdtem picit, lement 2kg az elmúlt 2 hónap alatt., eddig ilyen " kicsi" súlyom számokban mèg sosem volt fogyásnak köszönhetően. Nem tudom hogy ez meddig fog tartani, majd kiderül. De nem erőltetem, és nem hiszem hogy sok súly lemenne még, mert már így is normális tartományban vagyok.

2023. máj. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!