Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szinte teljes szénhidrátmegvon...

Szinte teljes szénhidrátmegvonástól lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
fogom bírni 2 hónapig? nem leszek túl fáradékony, nyűgös vagy akármi??? arra gondoltam, hogy leginkább fehérjén (túrón, husin, joghurton), zöldségen (brokkoli, sárgarépa. karalábé) és almán (kis mennyiségben) élnék, ezalatt az idő alatt. mellette sportolnék is. azt fogom bírni? olyan 8 kg-tól szeretnék megszabadulni. sikerülni fog?
2010. okt. 10. 17:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
látom, látom. sikerül is. holnaptól így fogok enni (:
2010. okt. 10. 18:52
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
de ugye dolgozni nem dolgozol, nem vezetsz, és nem tanulsz, mert ezek nem nagyon fognak menni....a koncentrálóképességed romlani fog, a vesédet meg extrém mértékben leterheled, a reggeli zabpehely és a rizs nyugodtan belefér még egy alacsony szénhidráttartalmú diétába is és még az agyad is működni fog
2010. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Teljesen jól csinálod,így kell diétázni.A tojásfehérjét kihagytad.Az is mehet,meg alacsony ch tartalmú fehérje turmix vízzel,főleg edzés után és reggel éhgyomorra.

Én 1 évben 1x szoktam szálkásítani így és semmilyen szédülést nem tapasztaltam a ch csökkentéstől.

Egyébként ha számolod a ch-t,akkor később be tudod majd állítani,hogy mennyi az a mennyiség amitől fogysz-tartod a súlyod-hízol.

A legtöbb joghurt meg tele van cukorral,azt kihagynám.

2010. okt. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Most nézem,írt egy "veséző".Semmilyen tudományos bizonyíték nem támasztja alá,hogy az emelt fehérjebevitel kárt okozna egészséges szervezetben,akár hosszú távon sem.Pl a Mongolok csak fehérjét fogyasztanak évezredek óta,de van erre számos kutatási eredmény is.

A vese betegek szervezetét terheli csak meg.

2010. okt. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
az meg nem vagyok, amúgy natúr joghurtra gondoltam.
2010. okt. 11. 18:22
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csináltam kb.2-3 hónapig (de nekem plusszban szénhidártgazdag volt a reggelim) az lett a vége, hogy ledobtam 10kilót, de azok a falási rohamok, amik a diéta után rámjöttek, rémálmok voltak. Ezekután döntöttem úgy, hogy inkább az egészséges életmód mellett szavazok, mindent eszek, csak megvan mit mikor, van egy kis sport is az életemben. Bár most felborult a rendszer, mert éjjszakázni is járok néha, de azért próbálom tartani magam:) ja, és egy dekát sem híztam vissza. Ez már lassan 2 véve...


A 10 kiló nem 2 hónap alatt ment le.az beletelt 1 évbe, az első 2 hónap volt ez a megvonós diéta, ami egy nagyon nagy löketet adott a fogyásnak:)

2010. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Ezzel csak az aprobléma ha utána megint elkezdessz enni úgy szénhidrátot mint eddig akkor visszamegy amit leszenvedtél. Mindenki nagyon mondogatja a fehérjedús táplákozást meg csak fehérje diétát, amivel az aprobléma hogy ahoz hogy a fehérje tápanyaggá váljon és építse a szervezeted ne csak felesleges legyen ahoz szénhidrát kell(ugyanis a szénhidrát segít átalakítani) Persze a zöldségekbe is van szénhidrát de pl ha megeszel naponta reggelire egy szelet teljes kiörlésű kenyeret semmi bajod nem lesz nem fogysz lassabban(van pl már a fekete kenyér ami tiszta rost)
2010. okt. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
A lehet e valami bajom? kérdésre pedig csak annyit hogy max felborítod az anyagcseréd. Mindenkinek más az anyagcseréje ezt ki lehet számítani a magasság testsúly arányból meg táplálkozási szokásokból (dietetikus segítségével) és hogy milyen tápanyag (fehérje, szénhidrát,zsír) hány % ban szükséges. Pl 170 cm hez ha kb 60-62 kg az ideális súly de van 5--6 kg felesleg akkor: pl jelenlegi bevitt 1800 kalória . fogyáshoz ezt csökkenteni kell 1400-500 kalóriára( a százalékokat sajnos fejből nemtom. remélem nem irtam túl zavarosanXD (előző)
2010. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

szóval úgy érted nem eszel kenyérfélét??

én is csináltam 3 hónap alatt a bőrömnek lett egy kis baja, aztán bevezettem a napi egy kiflit és ok volt, fogytam is, de ezt nem leheet egy életen át követni, azóta lett még egy gyerekem, ( az első után ettem főleg zöldséget, gyüm, sovány húst és tejtermékeket), most sajna az akkori 58 lement 51, re - az már nem is volt szép, szóval most a 65 -ről kéne legalább 58 ra lssza menni, de egyszerűen éhes maradok a zöldség gyüm, kevés hús kombinációtól. nem tudom hogyan kéne.

2010. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen. Kezdetben fejfájás, gyengeség, koncentrációs zavar, tanulási nehézség (ha tanulsz).

Később anyagcserezavar.


És igen, a túlzott húsfogyasztás köszvényt és vesebetegséget okozHAT. Hosszú távon, és nem mindenkinél, de nem tudhatja senki, hogy nála okoz-e.


A kiegyensúlyozott táplálkozásba a szénhidrátok, sőt a cukrok is beletartoznak. Nem véletlenül! És attól, hogy valaki fogyókúrázik, még nem kell, nem szabad a kiegyensúlyozottságot feladni.

2010. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!