Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan legyek izmosabb?

Hogyan legyek izmosabb?

Figyelt kérdés

Ez nem annyira fogyókúra kérdés de nemtudom hova máshova tudnám kiírni


Nem súlyvesztést szeretnék, hanem izmosodni

Tudtommal sok kalóriát kell ennem, és az edzéssel ez átalakul izommá... Vagy mi


Sosem érdekelt ez a dolog annyira, de egy ideje azon gondolkoztam hogy találnom kellene magamnak valami hobbit

Gondoltam ez jó lenne, izmosodni, edzeni :)


Mindent írjatok le amit csak tudni kell, vagy linkeket is küldhettek (bár amint kiírom ezt a kérdést majd ráguglizok, de a googlenek nem mindig lehet hinni a "idd meg ezt a port és izmos leszel" cuccok miatt :D



Ha számít:

21 L

74-75 kg (most még a zsír miatt annyi, ezért is szeretnék formásodni)



2023. máj. 28. 20:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
21%

Ha izmot szeretnél építeni akkor kalóriatöbbletben kell lenned. Az pedig azt jelenti hogy többet kell enned, mint amennyit a tested felhasznál, és a legfontosabb a fehérjebevitel; 2-2,2g/testsúly kilogramm.

Tehát kb 150-165g fehérjét kéne bevinned egy nap.

Meg persze súlyzós edzés heti 2-3x kezdésnek tökéletes lenne.

Sok sikert! :)

2023. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Kövesd Dubi Annát
2023. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

"Tudtommal sok kalóriát kell ennem, és az edzéssel ez átalakul izommá"

Hátööööö, tulajdonképpen igen. De ez bőven nem ilyen egyszerű, még annyira sem, mint az 1-es mondta - azért nem is atomfizika, de egy pár dologra kezdetben érdemes figyelni, aztán ahogy haladsz egyre több dologra. Persze el lehet kezdeni bárhogy, de jobb, ha az ember már az elején a helyes úton jár.

Ezért javaslom menjél el (egy jó) személyi edzőhöz, kérj tanácsot, hogy neked most megfelelő lenne-e a tömegelés (izmosodás) vagy nem, hogyan mit, milyen gyakorisággal kellene edzeni stb.

Te is utánanézhetsz alaposan, de még nagyon az elején vagy, ez elég sok munka lesz. Kezdetben Három Harmad videóit ajánlom, illetve ha jól tudsz angolul, akkor kinyílik a világ.

[link]

[link]

Érdemes az e-könyveiket is megvenni a témában, rendkívül hasznosak.

2023. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Én minden nap edzenék súlyzóval, az kezdésnek sok lenne?



#3 Tudok angolul :)

És nem igazán van pénzem, és azt se személyi edzőre költeném. Hisz mégiscsak a pénzre mennek, nem hiszem hogy igazi egyenest választ kapnék, inkább a "idd meg ezt a szert és csoda fog történni!!!" :D

2023. máj. 28. 23:33
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
OK, ha így állsz hozzá, azzal sincs semmi gond, nyilván. Sok sikert.
2023. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

https://www.youtube.com/watch?v=OYiwPH6pWHw&t

https://www.youtube.com/watch?v=W1W7XeJh7sE

Ha ezt a két videót megnézed, akkor kezdőként/középhaladóként minden tudást megkapsz izomépítés és sporttáplálkozás kapcsán.

2023. máj. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Ha azt mondod, higy van rajtad zsír, nem kell akkorának lennie a kalóriatöbbletnek, mintha vékony lennél.


Ja, és vannak olyan porok, amik tényleg használnak, saját tapasztalat.

2023. máj. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha még soha nem edzettél, akkor felesleges a kalória többlet, szintentartó kalória elég. Inkább az ételek minőségére figyelj, vigyél be elegendő fehérjét (nem kell ezt se túltolni, 1,5-2 g/ttkg bőven elég). A "porok" egyébként ebben tudnak segíteni. Ha küzdesz azzal, hogy elegendő fehérjét vigyél be, egy fehérje shake sokat tud egyszerűsíteni a helyzeten, ettől függetlenül nem csodaszer, és nem is kötelező.

Ami fontosabb, az maga az edzés. Mindenképpen progresszív terhelés kell, illetve a helyes kivitelezés fontos. Ha súlyzós edzést szeretnél csinálni, nem pedig más konkrét sportot, akkor azt mondanám, hogy elsőre súly nélkül csináld az alapgyakorlatokat, csak a tartásra figyelve, mondjuk 1-2 hétig. Ezalatt azért szépen meg lehet tanulni az alapokat. Egyébként a személyi edző pont erre jó, segít odafigyelni, korrigálni, hamarabb tudsz súlyokkal dolgozni, hiszen azonnal lesz hozzáértő visszajelzés. Ha magad csinálod, akkor sokszor már azzal elrontod a tartást, hogy ránézel a tükörre. Nem lehetetlen, de nehezebb. A videózás, visszanézés hasznosabb lehet ebben az esetben, mint a tükör.

Ami még fontos, az a regenerálódás. Ezen tudsz segíteni, ha rendesen bemelegítesz, lenyújtasz, kellő mennyiségű folyadékot fogyasztasz, eleget alszol, és nem edzed túl magad. Könnyű terhelés esetén edzhetsz minden nap, de ha komolyabb terhelést adsz az izmaidnak (amitől jobban is fejlődnek), akkor heti 2-4 edzés bőven elég lesz, és igazából nem is fog több menni, mert mindened fájni fog. Illetve ha nem elég magnézium dús az étkezésed, egy minőségi pótlás jól tud jönni, mivel a terhelés miatt több magnéziumra is van szüksége az izmaidnak. Ha meg már nagyobb súlyokkal dolgozol, egy porc védő/erősítő sem árt. A nagy súlyok azért igenis megterhelik az ízületeket, nem árt vigyázni rájuk. Ezen az tud még enyhíteni, ha inkább moderált súlyokkal dolgozol közepes ismétlésszámban.

Mint láthatod én is írtam kiegészítőket, de egyik sem olyan, ami ne lenne elengedhető, ha az étkezésed hibátlan. Viszont az emberek nagy része nem fog hibátlanul étkezni. Vagy az étkezésre figyelsz borzalmasan kritikusan, vagy 1-2 ilyen "extrát" beiktatsz, hogy étkezésben legyen több mozgástered. Mindkettő járható út, és szerintem kb ugyanannyiba is kerül, bár nyilván mindkettőt meg lehet oldani drágábban meg olcsóbban is. Ez rajtad áll.

2023. máj. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"És nem igazán van pénzem, és azt se személyi edzőre költeném. Hisz mégiscsak a pénzre mennek, nem hiszem hogy igazi egyenest választ kapnék, inkább a "idd meg ezt a szert és csoda fog történni!!!" :D"


Fél éve járok személyi edzőhöz, de még semmilyen szert nem adott a kezembe, és azt sem mondta, hogy csoda fog történni. Csak hogy minden edzésen kemény meló lesz. És nem hazudott, tényleg megdolgoztat, de cserébe látványos eredménye is van.


Persze, ha beleteszed az energiát, és megtanulod a biológiai/edzéselméleti alapokat, rendbe teszed egyedül az étkezésedet, akkor felesleges a személyi edző. Én úgy voltam vele, hogy a kaja kérdésben veleástam magam, az edzés részre már nincs időm/energiám. Ott vagyok a teremben, teljes erőbedobással csinálom, de több időm erre nincs. Ha neked van, hajrá.

2023. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tölts le egy jó edzestervet vagy még jobbnha van pénzed személyi edzőre akitől megtanúlhatod az alapokat és szorgalmasan edzzél. Idő után ha a helyes úton haladsz menni fog egyedűl is.
2023. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!