Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azért vagyok kövér, mert azt...

Azért vagyok kövér, mert azt is gondolom magamról? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Valaki ezt mondta nekem és most elkezdtem rajta gondolkodni. A kövérséggel azonosítom magam és ezért nem tudok lefogyni?


Amikor kamaszodni kezdtem, híztam. Lett pocakom, combom, seggem, mellem. De normál alkatú voltam, csak nem vékony. Elkezdtek a suliban csesztetni emiatt, mindig dagadtoztak. Az akkor 170 cm/45 kilós lányok voltak a szépek, pedig szerintem ez eléggé alultáplált, de akkor ez volt a normális. Később híztam tíz kilót, amit anyukám rosszul kezelt, sokat bántott miatta. Egy idő után én is elkezdtem kövérnek látni magam, ami miatt annyira magam alatt voltam, hogy csak tovább ettem. Gyorskaja, chips, csoki, nekem ez a függőségem, nem a cigi meg a játékok.


Már 28 éves vagyok, voltam vékonyabb, mint most, de teljesen vékony soha. Nem tudom elengedni ezeket a beszólásokat. Meg vagyok róla győződve, hogy a férfiak csak a vékony nőket szeretik, annak ellenére, hogy van párom és volt több is. Ha valaki nem akart velem ismerkedni, azt hittem, azért, mert kövér vagyok. Ha valakinek nem vagyok szimpi, azt gondolom, emiatt van. Úgy érzem, sosem lehetek szép, mert tök mindegy, mit csinálok, én kövér vagyok.


Jelenlegi adataim: 163 cm/76 kg. Legkevesebb 58 kg volt de akkor is zsíros voltam és kövérnek láttam magam.


Fogyni meg nem tudok. Lehet lemegy valamennyi, de utána újra zabálni kezdek. Mintha valami meggátolna abban, hogy lefogyjak. Pedig mindig úgy érzem, hogy az egész életem egy odafigyelés a kajákra. Aztán mégsem, mert mindig találok okot arra, miért zabáljak...


2023. jún. 2. 13:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Én is így voltam ezzel, de már elmúltam negyven, és már nem e körül forog az életem. Sokáig tartott, amíg rádöbbentem, hogy ez egy badarság. Nem is érdekel már az alakom, sem a súlyom. Mondhatni, kinőttem belőle. Eszek rendes ételeket, édességeket, akkor amikor megkívánom, és amennyit akarok. Nem számolgatom a csomagolásra írt számokat, mert egyszerűen nem érdekel. Nem edzek, mert teljesen belefáradtam és őszintén kedvem sincs hozzá, mert számomra hasztalan időtöltés. De pár évvel ezelőtt én is erre voltam ráfüggve, holott csinálhattam volna mást is.
2023. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a függőséged okozza, a “kövérséget”…

Annak kellene kinyomozni az okát, hogy miért alakult ez ki, és miért maradt fent ilyen sokáig.

2023. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Szard le, kövér nőkkel csalják meg a sovány feleséget is.
2023. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

#2

Leírta, hogy mi az ok. Gyerekként csúfolták, hogy kövér, ezt nem tudta feldolgozni, elhitte, hogy ő valójában kövér és az évek során ezt be is bizonyította magának (mindent megtett azért, hogy igazolja az állításukat), úgy, hogy ételfüggővé vált, emiatt a kérdező elhízott.


Ezen pedig csak pszichológus fog tudni segíteni.

2023. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Utolsónál van a pont, ételfüggő vagy, ezt kezelni kell. Ha ezt megteszed, le fogsz fogyni.
2023. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szeretsz enni, akkor érzed jól magad, ha megemelkedik a vércukor szinted. Egyébként meg feltehetően egyik partnered sem nyújtotta neked azt a biztonságot (érzelmileg), ami mellett elhagyhattad volna a túlevést.
2023. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Az, hogy régen kövérnek láttad nagad, az egyértelmű, hogy mentális problémák miatt volt.

Viszont, most 163cm és 76kgosan simán láthatod magad "kövérnek".


Bár ez relatív, hogy kinek mi a kövér, viszont egy 15kg felesleg legalább van rajtad, szóval elképzelhető a dolog simán.


"A kövérséggel azonosítom magam és ezért nem tudok lefogyni?"

Mint mondtam, nem kell azonosítanod magad ezzel, mert 163cm/76kg az túlsúly. Más lenne a helyzet, ha 45kg lennél, mert az még kevés is..


Azért nem tudsz lefogyni, mert nincs elég akaraterőd, hogy tartsd a deficitet. Ilyen egyszerű.

A fogyás a kaján múlik, ez pedig annak, aki kövér/felesleggel küzd ez egy mentális próbatétel.


170cm 106kg voltam, 8 hónap alatt lefogytam 35kgot, majd most szintén egy 10kg lement az utóbbi 3 hónapban. (Izomépítés-szálkásítás, stb) és nem fizikailag terhel meg, hanem mentálisan, fejben, mert szeretek enni.

Igen, jó lenne betömni 3 doboz jégkrémet, meg megenni 2 tábla csokit, de az nem fog közelebb vinni a célomhoz. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amíg fejben nem határozod el magad maximálisan és nem tartható a diétád, (értsd azt, hogy mindent megvonsz magadtól, hatalmas deficit, stb) addig felesleges neki kezdeni bárminek, mert ezeknek az a vége, hogy tartod 1 hónapig a diétát, éhezteted magad, megunod, utána bezabálsz és visszaszeded a dupláját legalább.

2023. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ez nem ennyire egyszerű. Olvasd el (de te is, Kérdező) Dr. Máté Gábor: Normális vagy című könyvét.

Máté Gábor a traumák szakértője.


6-os, ez nem az érzelmi biztonságról, meg partnerségről szól, ez attól már sokkal több. Ez gyerekkorból ered. A kérdezőnek van egy traumája, amit fiatalként szenvedett el, amit nem oldott meg, nem dolgozta fel és ezen semmilyen férfi partner, vagy érzelmi biztonság nem segít, ha önmagában nem tudja lezárni a múltat, feldolgozni a sérelmeket és lezárva elengedni azt.

2023. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
"Azért nem tudsz lefogyni, mert nincs elég akaraterőd, hogy tartsd a deficitet. Ilyen egyszerű." Milyen szép is lenne, ha ilyen egyszerű lenne - de akkor ez a kategória valószínűleg nem is létezne a gyakorin (sem).
2023. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem sok oka lehet, nem csak az önfegyelem. Annyiban igazad van, hogyha arra koncentrálsz, hogy úgyis kövér maradsz, akkor inkább bele se kezdesz dolgokba, ultimátumokat adsz magadnak ("addig nem csinálom ezt, meg azt, amíg nem leszek 60kg" et cetera). Egyéb aspektusokban nem hiszem, hogy ez az oka. Pl. ha úgy sejted, hogy az emberek figyelmesebbek lennének veled kevesebb felesleggel, az egy nagyon jó sejtés. Vagy amit írtál az odagigyelésről.. én is azt gondoltam mindig, hogy odafigyelek, aztán időközben kiderült, hogy nem 100-150 g egy adag rizs, hanem 65 g, és hasonlók.


Ilyen pazichonalízisekkel nehéz lefogyni. Huszonévesen ami számít: mindig legyen munka, program, menj le edzeni, ne legyen időd otthon leülni! Én amikor otthon ülök, akkor csak a súlyomat tudom tartani, de fogyni azt nagyon nehezen.

2023. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!