Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Chipsfüggőségből gyógyulás,...

Chipsfüggőségből gyógyulás, de hogyan tovább?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Korábban évekig chipsfüggő voltam elég keményen, napi 2-3 zacskó, sokszor étkezéseket helyettesítettem vele, aminek az lett az eredménye, hogy pár év alatt 10 kilót híztam, 55-ről 65-re, és ehhez 158 cm vagyok.

Saját erőmből sikerült leszoknom, úgy érzem, drasztikus módszert alkalmaztam. Anyagilag sem mindegy, már nagyon megterhelő volt. Most az "egy falatot sem" elvet alkalmazom, inkább éhezem, amikor nassolhatnékom van, vagy helyettesítem sós pálcikával, amit nem szeretek, így hamar befejezem a nassolást, mert elmegy a kedvem tőle (egyéni módszer, tudom :-))

Gyümölcsből nem tudok annyit venni, hogy ahányszor rámjön a nasizás, annyiszor egyek, az almát nem szeretem igazán, a szőlőt azt most nagyon, de nem az igazi.

A kilók viszont nem nagyon mennek le, eddig 2 kilót sikerült fogynom, és nem tudom hova tenni ezt a plussz nyolcat még. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lefogyni, mert bezzeg meghízni azt könnyű volt. Ruhában nem is látszik annyira, de ha levetkőzöm, vannak párnácskáim. Míg 55 kilósan picinek és üdének éreztem magam, addig most egy bálnának.

Az az igazság, hogy gyerekkorom óta ettem chipseket, szegény nagyszüleim mindig chipset adtak nekem tízóraira, hogy kedveskedjenek, és nagyon megszerettem őket. Pár évvel ezelőtt azért alakult függőséggé, mert egypár lelki bajom miatt a jó ízekbe menekültem.

Hála Istennek, a lelki függőség elmúlt, már a boltban a chipsek előtt is hidegen megyek el, nem érdekelnek, nincs kísértés, hogy vegyek, inkább már az bosszant, hogy mivel tudnék a normál étkezés mellett fogyni, illetve azért az is érdekelne, hogy a nasizási ingert az éhezésen meg a gyümölcsökön kívül mivel lehetne még elfojtani.


Köszönöm előre is.


2010. okt. 11. 16:53
 1/5 anonim válasza:
Így hirtelen az extrudált kenyerek, meg puffasztott rizs, ilyesmi jutott eszembe. Amúgy meg hajrá, és sok sikert :)
2010. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a csokival voltam ugyanígy, durva függő voltam, napi 1-2 tábla simán ment egy időben. Én is drasztikusan szoktam le, kb. egyik napról a másikra, mondjuk én azért, mert rájöttem, hogy rosszabb tőle az arcbőröm, és megért nekem ennyit. Mostmár egyáltalán nem eszem sem csokit, sem más édességet, de én is tapasztaltam, hogy ezt önmagában elhagyni kevés, ettől még nem fogyok. Ami fura, mert azért elég sok kalória, és nem pótoltam mással, de mindegy is... Ugyanakkor viszont azt is tapasztaltam, hogy más ételeket, amikhez hozzá vagy szokva, ugyanúgy nehéz elhagyni, még ha konkrétan nem is függsz, én ezért vagyok képtelen az ún. "életmódváltásra", amit mindenki hangoztat itt, mintha olyan marha egyszerű dolog lenne. De megvannak a saját módszereim, nekem így megy a fogyás, úgy meg nem. Majd még próbálkozom, mert az egészség fontos, eh, tudom, viszont egyéb betegségem miatt jelenleg képtelen vagyok átállni. Csinálja mindenki úgy, ahogy neki jó, szerintem....
2010. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"életmódváltásra", amit mindenki hangoztat itt, mintha olyan marha egyszerű dolog lenne"


Semmi se egyszerű, ilyen az élet. Ha valaki valamit el akar érni, azért tenni kell, ez van,

2010. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem én tettem, mert pár éve el se tudtam volna képzelni, hogy lesz idő, amikor egy falat chipset se fogok enni. De a pufibúzát ki fogom próbálni, az jó ötlet, köszi. Nem tudom, hogy a kocogás jó ötlet-e, meg fogok azzal próbálkozni a szabadban, amíg le nem esik a hó. Azzal vajon mennyit fogynék a napi stressz meg rohangálás mellett?
2010. okt. 11. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen... lefogyni nem (lesz) könnyű. 1 kg hízáshoz 7500 fölösleges kalóriát kell bevinni, 1 kg fogyáshoz ugyanennyit elégetni. Tehát ha lemondasz a chipsről, attól lefogyni nem fogsz, csak nem hízol tovább. A bevitt 10 kg x 7500 kalóriát, összesen 75000 kalórát el kell égetned. (Vagy ennyivel kevesebbet bevinni...)


Próbálj meg biokölesgolyót enni (nem drága, dm-ben is tudsz venni, ízesített is van), ezek nem hízlalnak és egészségesek, mert magas a rosttartalmuk.

Nasinak jó még, ha natúr joghurtot összeturmixolsz 1 teáskanál mézzel, kis fahéjjal, teszel bele idénygyümöcsöt vagy fagyasztottat. 1 zacskó fagyasztott málna/szeder stb. nagyon sokáig elég, pár szem kell csak a joghurtba. Nem kerül többe, mint a chips.


Vigyázz, mert hiába nem szereted a ropit, hamar függővé válhatsz attól is. Nem a chipstől lettél ugyanis függő, hanem a benne lévő ízfokozótól, az meg a legtöbb rágcsálnivalóban van. A só pedig megköti a vizet, rossz hatással van az erekre és a szívre.

Ugyanez igaz az üdítőkre is, én kólafüggő voltam... (vagyok). Ha nem iszom egy ideig, nem kívánom. Hetek óta áll egy dobozzal a hűtőben (kaptam ajándékba, mert segítettem), eszembe se jut kivenni. Ha vendégségben megkínálnak egy pohárral és elfogadom, nem bírom ki, hogy másnap, harmadnap... ne vegyek magamnak. Pedig pontosan tudom, mitől van és hogy működik... Ráadásul még cukros is... (csak azt szeretem)

2010. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!