Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el fogyókúrázni?

Hogy kezdjek el fogyókúrázni?

Figyelt kérdés

163 cm vagyok 74 kg, kb. 20 kiló felesleg van rajtam. Hogy kezdjem el? Milyen ételeket mellőzzek? Kb. mennyi idő lesz míg ezt sikerül leadnom?


[link]

[link]



2023. jún. 10. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Ez legalább 30kg felesleg. Kerüld a cukrot, a szénhidrátot, mozogj többet, egyél kevesebbet kalória deficitben. Ennél többet nem lehet tenni.
2023. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
A testtartásodat javítsd ki mindenképpen olyan az alkatod mint egy cumisüveg. Húzd ki magad, már az is sokat javítana ha lenne vállad.
2023. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%

Én is el akarom kezdeni nekem sokkal több feleslegem van sajnos :(


2 módszert tudok ajánlani.

Az egyik a ketogén diéta. 2 éve fogytam vele és elég gyorsan.


A másik a 80/20-as diéta. Ezt még nem probáltam de elvileg könnyebb mint a keto.

Ennek az a lényege hogy 80%-ban egészségesen étkezel a 20% ban ehetsz amit szeretnél.

Így lassan szerintem a fogyás de legalább nem sóvárogsz.


A 160 grammos diétát meg ehhez hasonlókat nem ajánlok szerintem sokkal nehezebb mint amikről írtam. Én pl sokkal éhesebb voltak ezek alatt (akármennyi zöldséget ettem) mint a keto alatt.

2023. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2%
A kiforott nyári forma 👍
2023. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1%
Egyél egy nap egyszer és birdki másnapig evésnélkül. Másnap egyél föt tojást uborkát barna kenyérrel következő nap egyél meg 3db almát. Tudom ez kemény de én nagyon hamar lefogytam így és még mindíg sovány vagyok de már eszegetek de csak nagyon mértékkel. 42kiló vagyok 55kiló voltam
2023. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
6 os, te sem vagy ép 😂
2023. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Számold a kalóriákat, egy nap ne egyél többet mint 1500 kcal, fogj hozzá rendszeresen mozogni (rengeteg tornavideó van fent a neten), krlerüld a gyorsan felszívódó szénhidrátok, a cukros üdítőket, az ételnek nem nevezhető vackokat (chips, pékáru, cukrok, pizza, hamburger..stb), egyél sok gyümölcsöt és zöldséget. Legyen erőd és kitartásod. 53-54 kg célnak teljesen oké. Sok sikert. 🙂
2023. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Akaraterővel
2023. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha megismerkedsz a kalória deficittel, kalória számolással. Mindenképp kelleni fog hozzá egy konyhai mérleg. Számold ki, hogy most mennyit eszel átlagosan egy nap (legjobb, ha egy hetet átlagolsz, bár tény, hogy időigényes). Ebből vonj le 500-at, és ez lesz a kezdeti beviteled értéke. Igyekezz otthon készült ételeket enni, ne péksüttiket, mirelit kajákat, gyors kajákat. Hozzáadott zsíradékokkal óvatosan, mindig számold bele, ha mégis használsz. A fehérjére érdemes leginkább figyelni a makrók közül: a minimum, amit be kell vinni a 0,8g/ttkg, de diéta alatt bátran ehetsz 1-1,5g/ttkg-ot, főleg, ha aktívabban mozogni is kezdesz. Alapvetően ezt zsír nélküli tömegre szoktás számolni, de nem kell nagy ügyet csinálni belőle, hozzávetőlegesen jó lesz, ha a céltömeghez számolod ilyen túlsúly mellett.

Igen, ez elég pepecs, meg körülményes, jól látod. Sokat segít, ha van minden étkezésedre 2-5 étel, amit tudsz variálni, és mérőkanállal ki tudod mérni (ilyen pl a zabkása natúr zabpehelyből), illetve ha nagyobb mennyiségeket főzöl, amit kiporciózol, így valójában nem kell minden nap külön lemérned mindent, csak x naponta egyszer.

Érdemes kicsit többet is mozognod, eleinte a napi rendszerességű séta is sokat segít, de yt-on rengeteg kezdő barát torna van, sok youtuber csinál konkrét edzésterveket teljesen ingyen (pl Chloe Ting, Pamela Reif). Nyilván kereshetsz olyan sportot, amit élvezettel csinálsz, új emberekkel ismerkedhetsz meg, akik támogatnak, ez nagyon sokat tud segíteni, csak nem ingyenes.

2023. jún. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Először is verd ki azt a fejedből, h fogyókúra! Semmi értelme. Életmódot kell váltani. kell egy étrend ami hosszútávon tartható,nem valami csoda fogyikúra… másodszor kezdj el sportolni. ( konditerem, futas vagy amit szeretnel…) neten talalsz minta etrendeket de igazabol neked kell kitapasztalni, hogy mi az a mennyiseg ami mellett fogyni tudsz. Muszaj kaloriadeficitben lenned. Vagy legjobb ha elmesz egy szakertohoz es osszeallit egy testreszabott etrendet, mert nulla tapasztalattal nehez belevagni. Itt GyK- n meg mindenki nyomja a sajat okossagat… persze vannak hozzáértő válaszolók is
2023. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!