Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vissza akarom kapni a régi...

Vissza akarom kapni a régi önmagamat. Hogyan tegyem? (Hosszú lesz, és köszönöm, ha végigolvasod, pláne ha SEGÍTESZ is! )

Figyelt kérdés

Húú,hol is kezdjem!? Kb. 3 évvel ezelőtt kezdődtek el a rossz dolgok az életemben. Kezdődött azzal,hogy elvesztettem a munkámat,ami nagyon jó állás volt,jól kerestem. A főnököm felesége kirúgatott,mert féltékeny volt,és mint utólag kiderült nem is alaptalanul,ugyanis a kedves férje kiszemelt magának.2 hétig bánkódtam,majd összeszedtem magam,és máris lett új állásom.Egy év után ez az állás megszűnt.Rá 2 hétre ismét volt új munkám,majd 9hónapra rá ennek is vége lett.Ez már nekem sok volt. Elmentem munkanélkülire,otthon maradtam,erős önsajnálatba kezdtem,teljesen befordultam,a barátaim hiába kerestek,kerültem őket,majd lassan magamra maradtam,és depressziós lettem. Egy ideig jártam pszichológushoz,aki felírt mindenféle antidepresszánsokat,amiket sosem szedtem be,majd felhagytam a kezeléssel is,mert teljesen feleslegesnek éreztem,nem láttam be,hogy szükségem lenne rá. Most már egy éve nem dolgozom,emberek közé sem járok,mert nagyon elhíztam,és szégyellem magam. Az evésbe menekültem,és ennek következménye képpen 30 kilót híztam.Tavaly már egyszer belekezdtem egy fogyókúrába,de egy hónap alatt nem ment le egy kiló sem,ezért abbahagytam,és még jobban elkeseredtem. Iszonyatosan nézek ki,és erre igazából egy héttel ezelőtt ébredtem rá.Mélyen a tükörbe néztem,és nagyon nem tetszett amit láttam.Rám sem lehet ismerni.Annak idején nagyon adtam magamra,mondhatni,hogy csinos voltam.Sosem voltam az a "piszkafa",de nagyon formás,nőies alkatom volt(amit a rendszeres tornának,és odafigyelésnek köszönhettem),és mindig megnéztek a pasik. Most meg itt állok 25 évesen és a 168 centis magasságomhoz 92!!!!kilósan. Erősen elgondolkodtam,hogy jelen állapotomban egy emberi selejt vagyok,akit gyakorlatilag a szülei tartanak el,de ennek most véget fogok vetni.

Most valahogy nagyon nagy erőt érzek magamban,és tavaszra vissza akarom kapni a régi kinézetemet,és azt a mindig vidám embert aki voltam. Így hát múlt hét szerdán elhatároztam,hogy felhagyok a zabálásokkal,és a tévé előtt dögléssel,és ahogy kikeltem az ágyból letöltöttem Norbi duci tréningjét,és tornázni kezdtem. Azóta már 3szor tornáztam(tudom,hogy nem sok,de valahol el kell kezdeni,és egyenlőre még nem bírom a strapát annyira),kevesebbet eszem,de igazából valami diétaszerűséget elkezdenék,ami nem annyira kőkemény fogyókúra.Vagy inkább mondjuk ezt életmód váltásnak. Gondoltam,hogy a szénhidrátot,cukrot,édességeket,tésztákat teljesen elhagyom. Például kezdhetném a napomat mindig gyümölccsel,mármint,hogy az lenne a reggeli? Ebédre párolt zöldség,csirke,vagy hal.Délután pedig már csak valami könnyű joghurt,meg mondjuk egy alma. Ez mondjuk így jó lenne? És természetesen heti 4-5 alkalommal torna.

Nagyon köszönöm annak,aki elolvasta,és még annyi,hogy nagyon szívesen cserélnék eszmét olyanokkal,akik hasonló helyzetben vannak,és estleg erőt adhatunk egymásnak. :)


2010. okt. 13. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Hosszú kérdésre rövid válasz :)

A szénhidrátot ne hagyd el, mivel az a szervezetünk alapvető mozgatója, ha nem ennél ch-t, összeesnél és kaputt.

Egyél mindent változatosan, mértékkel. Sok gyümölcs, zöldség lehetőleg nyersen, gyümölccsel ne helyettesítsd a reggelit, hisz az ad neked kezdőlökést a naphoz.

Inkább egyél szendvicset sok zöldséggel, hússal, lehetőleg teljes kiőrlésűt.

A főtt étel is fontos, napi 1x mindenképp.

Tízóraira mehet a gyümölcs, uzsonnára is, vacsira pedig vagy kevesebbet abból, amit ebédre, vagy natúr joghurt, egy pár virsli, melegszendvics, zabpehely, túró...

Ne koplalással akarj fogyni, és ne egy hét alatt. A tartós fogyás hosszú folyamat, de a zsír nem jön vissza.

Kiegyensúlyozott táplálkozás, koplalásmentes lét, sok sport :)

2010. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
felezd meg az adagaidat.délután csak fehérjét egyél meg gyümölcsöket,kivéve banán.és tornázz.de mindig egyél normálisan csak kevesett.lehet hogy hosszabb ideig tart a fogyókúra hónapokig.de jóbb igy mint hogy lefogy gyorsan és visszajöjjön a duplája.Kitartás.
2010. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia

szóval eloszor is.

kb egy ev alatt fog lemenni, sajnos.

Én szules utan hiztam el (mondjuk en alapbol 80 kilóról indultam, 20at szedtem fel terhesseg alatt, 15öt szules utan) (aki most fujjog, szeretnem kozolni, hogy inzulinrezisztenciam lett, amit eszrevettunk, viszont a gyogyszer kiut, elol hatul jon belolem minden, es meg rosszul is vagyok, vegigprobaltuk az osszeset).


szoval en picit nehezebb helyzetben vagyok, mert hormonproblemam van, es bogyokat sem szedhetek ra. DE nem adtam fel.

Tornanak en a vibraciós trenert valasztottam (mas orszagokban minden konditeremben van, itt meg nem annyira elterjedt sajnos), 2 perc utan izzadok, mint a paci :) egy óráig szoktam edzeni, heti ketszer, plussz ugye minden nap séta :)

Diétában probaltam mindent, de igazsag szerint a napi 5x etkezest magamtol a bebi miatt nem tudtam megoldani :( ezert dietas kajat rendelek, 5x eszek kevesen (el tudom vinni, nem kell vele szorakoznom, kenyelmes, es tenyleg tartható).


De bemasolok neked egy etrendet, amit remelem haszunosnak fogsz talalni:


Reggeli:2dl gyümölcsös joghurt+30gramm natúr zabpehely


Tízórai:Tonhalas szendvics puffasztott rizsre kenve vagy magvas barna kenyérre


Ebéd:150-200gramm csirkemell vagy pulykamell de lehet panír nélküli hal is.Bármilyen+120gramm rizs/héjában főtt burgonya


Uzsonna:250gramm zsírszegény túró+édesítőszer+mehet bele pár szem eper vagy vmilyen aktuális gyümölcs


Vacsora: 120gramm hal vagy csirkemell,sok sok salátával(fejes saláta,paprika,paradicsom,uborka,olivabogyó,mozarella sajt)


Nekem nagyon lassan telik az ido, sok a feleslegem, 6 hónap alatt 16 kiló (jo, a doki gratulalt, es mondta, hogy tudja milyen nehez, de akkor is lassunak erzem)


amugy van msnem, meg ilyemsi, ha beszelgetni szeretnel, szolj (csak ne priviben, hanem itt, mert fake a mailcimem :))

2010. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy abbahagyd az önsajnálatot és a vetítést:

1. mindig tök hamar találtál állást, ritka az ilyen szerencsés ember - miért hagytad el magad? nem azért rúgtak ki, mert nem dolgoztál rendesen... semmi okod nem volt, hogy "neked ez sok" legyen

2. a pszichológus SOHA nem ír fel antidepresszánst (gyógyszert csak pszichiáter írhat), nincs is orvosi végzettsége - úgyhogy a sztoriban nagyon nem stimmel valami


Ha már elkezdted a Norbi tréninget, vedd meg a Titok c. könyvét is. Ha elolvasod, látni fogod, hogy amit tervezel, az kőkemény koplalás, amit ha abbahagysz, többet hízol vissza, mint amennyit önsanyargatással lement.

2010. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok - ezeket a szétválasztós cuccokat felejtsd el: a keményítő is szénhidrát :) Méghozzá raktározott ch, ergo tápanyagforrás, energiaraktár.. Mozogni nem tudnál, ha nem vinnél be MINIMUM a zsírmentes testsúlyod kilójával szorzott 3-6 grammot belőlük. És szénhidrát is van mindenben.
2010. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12.58 azt, vibrációs trénert egy munkanélkülinek, akit a szülei tartanak el. Láttad te mennyi egy bérlet arra?
2010. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

annyiba kerul, mint egy szobabicikli, ha valaki otthon akarja. mellesleg jópár konditeremben van, sot sok konditeremben fitness orakra is be lehet jarni. nem luxus. (bar nyilvan vannak olyan helyek, amik dragabbak)

mondanam, hogy tornazzon otthon egyedul, de magamból indultam ki, es amikor "versenysulyban" voltam, akkor tudtam otthon egyedul tornazni, amikor mellette eljartam tancolni, amikor mellette eljartam edzesre.

magamtol nem.

mellesleg nem azt irtam, hogy o is ezt csinalja, azt irtam en mit csinaltam.


a masik amit irnek a kerdezonek, hogy foglalja le magat otthonra. en szules utan otthon kezdtem dolgozgatni (azt csinalom, amihez ertek, nem távmunka), vagy csak forditottam, elkezdtem spanyolul tanulni (mielott oltanátok, vannak ingyenes tanfolyamok), es egy ev alatt 100 havi fixet tudok felmutatni. persze, normalis munkahelyet is fogok keresni, mert ugye tb meg minden kell, de egyreszt sikerelmenyt ad, masreszt meg penzt egy kis munka


mellesleg nem tudom miért kell rogton oltani. sose voltunk gazdagok, sokszor jartam a kutra vizert, kenyeret ettem magaban mert nem volt más, vacogtam vegig a telet.. de meg akkor is, megvettem amit akartam. es most egy egy konyvrol beszelek nyilvan,es hasonlo volumenu dolgokrol, nem luxuscikkekről. egyszeruen azert mert a dolgokért meg kell dolgozni. mindenért. es ezt nem negativan kell felfogni, hanem egy kuzdelem, amikor elered a celt, akkor igazan jo erzes.

2010. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg kell dolgozni a dolgokért. Csak mikor nincs munkád az nem könnyű és nyilván nem az az első, hogy anyuciii vegyél nekem vibrációs trénert, vagy legalább kondibérletet.
2010. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bíztatást. 13:37-es! Hidd el én kívánom a legjobban,hogy ez a sztori bárcsak sántítana,bárcsak kitaláció lenne.... Pszichiáter,vagy pszichológus,nekem tök mindegy,szerintem szart se ért. És igen mindig volt állásom(eddig az a három amit leírtam),vendéglátós vagyok,ott nem nehéz találni. És ha végigolvasod amit írtam,épp most hagytam fel az önsajnálattal. De azért köszönöm a Te kommentedet is! :)
2010. okt. 13. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!