Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális/normál...

Mennyi az ideális/normál testsúlyom?

Figyelt kérdés
Úgy értem melyik módszerrel jobb kiszámítani.BMI-vel,magasság-110,vagy nézzem meg egy táblázatban?
2008. dec. 31. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen tablazatban? Ez a -110 teljesen normalis szerintem. Persze, van aki vekony alkat, van aki dundi, mindenki mas. Van aki csontosabb, nagy mellu, kis feneku, van aki eros hasban, kis fenekkel nagy mellel, vastag labbal....stb. Ahany ember, annyi fele!

Te latod, hogy mit kell alakitani magadon, a kg nem mindig a legeslegjobban mutatja az idealisat.

2008. dec. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

BMI csalóka, mert nem számol a csontozattal, ami eltérő lehet két ugyanolyan súlyú embernél, ill. nem számol az izomzat súlyával, ami azért is nagyon torzító hatású, mert az izomzat sűrűsége nagyobb (kisebb a térfogata, nagyobb a súlya). Tehát egy élvonalbeli, izmos sportoló BMI-je lehet, hogy túlsúlyt jelezne, ami nonsense.

Inkább a testzsír százalék lehet alkalmasabb, ahhoz viszont pontos mérés kell.

2008. dec. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A második hozzászólónak igaza van: fiatal koromban, mikor sportoltam a BMI táblázat szerint nemhogy túlsúlyos voltam, hanem kövér, mindezt úgy, hogy sem a hasamon sem máshol nem tudtál megfogni a bőrömön kívül semmit.
2009. jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindkét számítási rendszerben van hiba: a magasság-110 sem számol azzal, hogy valakinek izomból vagy zsírból áll-e a súlya inkább. Én. pl. 170 centi vagyok, 62 kiló, ezek szerint két kilót fogynom kellene, ezzel azonban nem értek egyet, mert rajtam sincs semmi háj, az izmaim viszont nagyon fejlettek. Ilyen típus vagyok.

A BMI-be szintén bele lehet kötni, bár annak előnye, hogy "-tól -ig" határokkal számol, és megenged némi súlyingadozást.

2009. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. jan. 1. 12:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen testzsir% mero muszer, en arra eskuszom.

Konditermekben, taplalekkiegeszito boltokban, gyogyszertarakban szokott lenni, es altalaban ingyen vagy olcson megmerik vele a delikvens testzsir szazalekat.

Az megmondja a frankot :)

(Tigi)

2009. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi.majd megmérem
2009. jan. 2. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 180cm vagyok, tehát ahogy énis tudom 180-110, tehát 70kg-nak kéne lenne. Most kicsit elhíztam, de amugy 83kg-osan teljesen vékonynak számítottam. Erős csontozatú is vok. Nem mindig ezt kell nézni. Ez a számolás egy megközelítő értéket mutat sztem. Onnantól kezdve h ennek az értéknek a közelébe vagy, már te fogod látni hogy mennyi felesleg áll jól.
2009. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösszentyű
2009. jan. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!