Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindenhol mást hallok, olvasok...

Mindenhol mást hallok, olvasok. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Légyszi olyanok írjanak, akik tényleg biztosak benne. Ha pl a combom nagy (nem nagyon, csak nem mondható vékonynak), és ilyen combformáló, comberősítő, vagy nem tudom minek mondjam, ilyen gyakorlatokat végzek, (pl lépcsőzés, futás, torna, stb)akkor mi lesz az eredmény:

1. lefogyok a combomból, és szép karcsú lesz, és még izmos is valamennyire

2. nem vékonyodik, hanem átalakul izommá, és ugyanolyan vastag marad

Hallottam már mind a kettőt, és én az 1. variációra tippelek, de igazából fogalmam sincs, nem értek hozzá.


A másik pedig az, hogy ha elmegyek futni (szintén fogyás céljából), akkor hogy csináljam, hogy érjen is valamit:

1. folyamatosan fussak, és meg se álljak tegyük fel fél órán - 3/4 órán, vagy ilyen sok időn keresztül

2. vagy futok pár percet, megállok pl 1 percre, megint futok, megint megállhatok.

A 2. is hatásos, vagy csak az, ha nem állok meg közben?


Köszi!17L


2010. okt. 15. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

1. Ezt így egyszerűen nem lehet megválaszolni, hogy csinálsz valamit comba és akkor "átalakul izommá". A táplálkozáson sok múlik. Fehérje bevitel stb. Annyi biztos, hogyha combra edzel erőgyakorlatokkal, akkor az izom stimulációt kap és megfelelő pihenés, táplálkozás hatására növekszik, vastagszik, ha úgytetszik.


2. Ha viszont úgy edzel combra, hogy aerob módon stiumlálod, vagyis, amit írtűál futás, vagy gyaloglás, bicikli, akkor zsírégetés lesz, persze ez se ilyen egyszerű. Van ún zsírégető tartomány, ami függ edzettségi szinttől stb.


És végül de nem utolsó sorban combról fogyni magában nem lehet. tehát olyan, hogy innen is, meg onnan is fogysz kívánság szerint olyan nincs. Az egész testről fogsz szálkásodni.


Remélem segítettem legalább abban, hogy adtam egy rálátást ezekre a folyamatokra egy kicsit.

2010. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nincs helyi fogyás. ha fogysz akkor mindenhonan, és lehet hogy pl te a combodból fogysz le legutoljára..

a zsír nem fog izommá alakulni. ha elkezdessz futni, vagy más aerob edzést végezni és figyelsz a diétára nem fog megvastagodni a lábad.

a futáshoz csak annyit hogy elsőre tuti nem fogsz bírni 40 percet. fokozatosan szoktasd hozzá magad.

2010. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha bírsz futni egy fél órát akkor fuss.

Ha nem bírod akkor fuss annyit amennyit jónak tartasz,ha fáradt vagy akkor csak sétálj, ha úgy érzed jöhet a futás akkor fuss.

2010. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A futást hagyd ki,ne kínozd magad ha nem muszáj.A szénhidrát,zsíradék hízlal,ezért ne egyél nagy kalóriatartalmú ételeket,és akkor nem fogsz "combosodni".Mozgás után ne edd tele magad.A kerékpározás lenne igazán hasznos,szoba vagy utcai.
2010. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kajálásodon múlik.Ha sok szénhidrátot eszel és edzel mellé,akkor nőni fog.Ha a táplálkozásban csökkented a szénhidrátot=diéta,akkor le tudod magadról pucolni a zsírt és esetleg kiderül,hogy nem is izmos a combod,csak hájas.

ch csökkentést csinálj,szoba bicajozz,spinningelj.

2010. okt. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Böse ***** válasza:

Ha a combodra edzel izmosodni fog. Fogyni csak akkor fogsz ha diétázol, de akkor mindenhonnan.

A futással kapcsolatban a 2. variációt javaslom, ez invervallum kardiónak vagy HIIT-nek hívják, és sokkal hatékonyabb mint a monoton kardió.

Ami még fontos a fokozatosság elvét tartsd be: ha hirtelen, egyik hétről a másikra elkezdesz diétázni, kondizni, meg kocogni is lelassul az anyagcseréd, megáll a fogyásod és befásulsz. Szerintem amíg kocogás nélkül is jön az eredmény, addig ne kezdd el, vagy csak nagyon lightosan. Ugyanez a helyzet a diétával is: ha nem eszel elég szénhidrátot eleinte megörülsz mert hirtelen leürülnek a szénhidrátraktáraid a vízzel együtt amit megköt (ez több kiló is lehet), viszont hájból meg nem fogsz fogyni ami az igazi célod lenne.

2010. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Ment a pont mindenkinek ;)
2010. okt. 16. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!