Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha fogyni...

Mi a megoldás, ha fogyni szeretnék, de nem tudok másoknak nemet mondani?

Figyelt kérdés

Most kifejezetten arra gondolok, hogy a párom családjának. Többen vannak, akikhez megyünk, havi 1-2 biztos, de volt már, hogy ennél több alkalom is. Ha az anyjához megyünk, akkor mivel ő messze lakik, szombattól vasárnapig vagyunk, a többiekhez csak ebédre vagy vacsorára megyünk. Na, hát náluk nincs olyan, hogy nem, maximum akkor, ha az adott ételt nem szeretem, de akkor kitalálnak valami mást. A szombattól vasárnapig tartó tömésnél már szóltam, hogy nem akarok én ennyit enni, anyós válasza "ne hétvégén koplalj". Hát egy koplalós módszer mondjuk lehet bejönne, akkor hétköznap nem eszem szinte semmit, hétvégén meg amennyit ő akar, aztán akkor lehet meglenne a deficit :D Amúgy elsőre tudok nemet mondani, de csak rávesznek arra, hogy egyek... És bunkónak gondolnak, ha nem, csúnyán néznek rám, forgatják a szemüket. Azt hiszik, nem merek enni, szégyenlős vagyok, pedig ez nem igaz. A múltkor azzal próbálkoztam, hogy mondtam, most nem vagyok éhes (tényleg nem), mert sokat reggeliztem, majd eszem később. Na ezt mintha meg sem hallották volna, 5 perc múlva mondták, hogy menjek enni kész a kaja.


Sajnos gyenge jellem vagyok, nem tudok nemet mondani, semmilyen téren, mert fontos nekem, hogy kiszolgáljam az embereket, mármint akikhez közöm van. Illetve nem is nagyon akarom reklámozni, hogy fogyni szeretnék, mert már próbálkoztam korábban és nem jött össze sajnos, akkor meg ciki, hogy találkozunk egy hónap múlva és miért nem fogytam még semmit. Kollégák is kínálnak néha édességgel, olyankor van, hogy veszek belőle és hazaviszem a páromnak, csak hogy ne legyen az, hogy tukmálják, vagy hogy mondanom kelljen, hogy fogyni próbálok.


Amúgy nem is azzal van a baj, hogy havi kétszer túllépem a keretet. De én akarom eldönteni, hogy az mikor van és milyen ételekkel.


2023. aug. 24. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyél mindenből nyugodtan, de csak a fele mennyiséget és sokkal lassabban.
2023. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyél keveset. Ha utókínálnak akkor a "köszönöm, jól laktam"


Szerencsére engem nem tukmálnak de órákig szokott enni, az asztalnál ülni a család és nehéz megállni a repetát. Szedek a tányérra kis adagot, amit meg fogok enni. Minden falat utan leteszem a kest es a villat, ezzel lassitva a folyamatot. Amikor mas befejezi az elso adagjat, en a felen jarok.

Max az elejen megjegyzik h keveset szedtem de akkor megmondom hogy majd szedek meg ha ehes maradok

2023. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig te akarsz donteni akkor ha megmondod hogy nem gagy ehes es mesz enni akkor egyszeruen nem eszel. Semennyit. Mert ha szt mondod h nem kersz es utana megos eszel az tenyleg szegyenlossegre enged kovetkeztetni
2023. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a megoldas hogy nemet mondasz. A fogyashoz eleve sok lemondas es onkontroll kell. Itt kezdheted gyakorolni
2023. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gond mélyebben van.
2023. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 5-össel, ha nem tudsz másoknak nemet mondani a saját érdekedben, itt elég erős megfelelési kényszer és önbizalom probléma lehet. Próbálj meg ragaszkodni ahhoz, hogy te mit szeretnél, azt tartsák tiszteletben mások is, meg te is. Nemcsak az evésben, az élet minden területén. De kezdetnek a rokoni kínálgatás tényleg jó terület arra, hogy gyakorold az önmagadért való kiállást. Csak annyit egyél, amennyit te szeretnél. Ne mentegesd magad hazugságokkal, mondd az igazat: köszönöm szépen, nem szeretnék többet enni. Kitartóan. Majd megértik.
2023. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az 5ös es 6os irja.

Aterzem am amit irsz...mert az szerintem is nehez falat amikor a rokonok kinalgatnak, es fincsi is az a süti a 3 fogasos kaja utan...


Sajna ki kell birni, at kell esni rajta vagy nem mesz el

2023. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha nem kizárólag unintelligens emberekhez járnátok?
2023. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!