Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Exorexia? Túlhajtanám magam?

Exorexia? Túlhajtanám magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon röviden a sztori:


Túlsúlyos voltam, leadtam 40kgot és sajnos nem lett túl jó kapcsolatom a mozgással.


Heti 4-5-6 edzések, napi 13km séta, ha esik, ha fúj..


Leginkább azt érzem, hogy a séta az, ami hátráltat.


Tegnap letudtam a szokásos sétát (1 éve minden egyes nap ennyit sétálok), hazaértem és azóta rosszul vagyok. Émelygek, szédülök, hányinger.


A probléma pedig az, hogy ha pedig nem sétálok ennyit, akkor bűntudatom van, hogy nem teszek meg mindent. Volt olyan, hogy közel 50 ezret léptem 1 nap csak azért, mert előző nap többet ettem 600 kalóriával..


Úgy érzem kezdek belefáradni. Ennyi edzés, mellette minden egyes nap 2 es fél óra séta..

Bármi tanács?



2023. szept. 17. 08:38
 1/9 Flagstaff ***** válasza:
49%
Te is tudod, hiszen le is írtad. Megromlott a kapcsolatod a mozgással. A mozgás egészséges, de ha kimerít és hátráltat a mindennapokban, az már nem jó. Próbáld meg leküzdeni a bűntudatot és tudatosítani magadban a pihenés fontosságát, de ha nem megy, keress fel bátran egy ezzel foglalkozó pszichológust, aki segíthet megoldani az ennek hátterében húzódó problémádat. Ennyivel tartozol magadnak. Sok sikert!
2023. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

A pihenest nagyon sokan alabecsulik, pedig elengedhetetlen a fogyashoz es az izomepiteshez egyarant.

Van egy Youtube csatorna , Harom Harmad a neve, nem veletlenul. Edzes - Taplalkozas - Regeneralas . Ennek a haromnak osszhangban kell lennie, nem mehet egyik a masik rovasara, kulonben hosszu tavon nem ersz el eredmenyeket, vagy nagyon nehezen, illetve fennall a veszelye a kiegesnek, mint ahogy az esetedben is tortent. Mindent mertekkel kell csinalni, annak nincs ertelme ha hanyingerig hasznalod a testedet. Egyszer megunod es soha tobbet nem fogsz mozogni, akkor pedig az egesz kontraproduktivva fog valni.

2023. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Mennyit eszel ezek melle? Lehet ennyit sportolni? Csak joval tobb kaloria mellett, bar mindennap nem egeszseges. Ha rosszul vagy a tested jelez, hogy nem birja. Egyel! Es pihenj! De ebbol egyedul nehez kikeveredni, ha buntudatod van az nagyon rossz jel. Pszihologus segithet!

Napi etkezesed hogy nez ki?

Heti 4-5edzes boven eleg

Es heti 3-4kardio is meg sok is, normal ember ennyi edzes mellett nemis kardiozik de mondjuk egy 2-3 normalis etkezes mellett bele is ferhet, de melle sokat kell enni. ( igen, ennyi seta kardio, raadasul nem is keves!)

Hogyan eszel most? Gondolom ha a sportra, akkor erre is figyelsz

2023. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A bűntudat nagyon árulkodó! A lelki egészségeddel is törődj.
2023. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem vagyok magas, valamivel az átlag alatt, 170cm körül mozgok, e mellé társul 69-70kg (3 éve ez 105kg+ volt)


Komolyan próbálom venni a sportot, mert alapvetően olyan beállítottságú vagyok, hogy ha valamit csinálok, akkor abba vagy mindent beleadok, vagy el sem kezdem.


2300 kalória körül eszem. Edzés előtt általában teljes kiörlésű kenyér, majonéz, sonka, zöldség, ~600 kalória értékben


Edzés után a legtöbbször bulgur + csirkemell + zöldség, ~500 kalória értékben


Délután egy saját készítésű fehérjeporos sütemény, de ezt is csak azért, hogy a fehérjebevitel meglegyen és ne az legyen, hogy eltelik 2 étkezés között 6 óra.. Ez ~280 kalória


Majd vacsorára teljesen változó, ~500-550 kalória értékben.


A fennmaradó pár száz kalória meg mikor hogy alakul. Nem készülök versenyre, számomra tarthatatlan is lenne egy szálkás forma. Már próbáltam, és lehetetlen, hogy 12% tzs alatt jól érezzem magam. Sőt, már ez a 12%-hoz extrém mértékben csökkentenem kellett a kalóriát. 1600 volt a bevitelem, a mozgás pedig változatlan a mostanihoz képest.


Alapvetően csak a kalóriára, a fehérjére, illetve a rostbevitelre figyelek. Zsír minimális, éppen annyi, hogy az még ne befolyásolja negatív irányba a hormonháztartásom (kb ~40g), cserébe viszont a szénhidrát magas (~300-320g), illetve a fehérje is (~140g).


Víz 3 liter, mellette a rostfogyasztásom valahol 30-40g között alakul / nap.

A kalóriabevitel lehet kevésnek tűnhet ennyi mozgás mellett, de úgy látszik, hogy ennyire van szükségem, mert ez az a mennyiség, amivel nem hízok és nem fogyok.


Keveslem én is ezt a mennyiséget. Voltam endokrinológusnál, kifizettem magán úton jópár ezer forintot, mert pajzsmirigy alulműködésre gyanakodtam, aztán kiderült, hogy habár az ft3 és ft4 érték a referenciaértéket épphogy eléri, ez közel sem eredményezhet ennyire korlátozott kalóriamennyiséget, szóval egyszerűen ilyen a genetikám és ennyire van szükségem.

2023. szept. 17. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi mozgas mellett keves ez igy. Ferfi vagy? Minimum 2500egy atlag ferfinak, ilyen aktivitas mellett 3000kaloria siman kene. Hidd el szepen lassan megemeled azzal se fogsz hizni, vagy ha a mozgasbol veszel vissza se fogsz. Beall ra a szervezeted. Nem hizunk orokre
2023. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez pszichés probléma, talán ocd. Kényszeres dolog, napi 13 km-t sétálni. Szerintem nálad ez egy rituale, amit ha nem csinálsz meg, szorongani kezdesz egészen addig amíg meg nem csinálod, pszichiáterhez menj el.
2023. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6#

Egyenlőre marad a kalória, viszont a lépésszámot megpróbalom lefelezni.. A mai nap 10.000 lépés viszont már most bűntudatom van és erősen gondolkoztam, hogy elmegyek még sétálni.. De muszáj megállnom, "anno" 10 ezerrel kezdtem, és 20 lett belőle.

Magamat ismerve, ha most nem állok meg, akkor jön majd a 30.000, később a 40.000..


Illetve, igen, férfi vagyok. Nagyon remélem, hogy szakember nélkül is kitudok ebből jönni, de, ha nem javul mindenképpen fel kell keresnem valakit.


7#

Igen, teljesen jól látod.

Maximalista vagyok, túlzottan, mellé pedig OCD-ra is nagyon hajlamos vagyok. Régebben ebből voltak is problémáim, amit nagy nehezen letudtam már küzdeni, vagyis csökkenteni.

2023. szept. 17. 17:41
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
49%
Ugye ezt mondják, a mozgás egészséges, és mozogjunk minél többet. Valójában észszerű keretek közé kell szorítani a mozgást is, mert különben a fáradtságod stresszfaktorként fog működni.
2023. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!