Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy működik az anorexiások...

Hogy működik az anorexiások szervezete?

Figyelt kérdés

A kérdés onnan jön, hogy szerintem hasonló helyzetben vagyok én is, de ne értsétek félre, közel sem vagyok anorexiás.


Itt leginkább arra gondolok, amikor a szervezet alap kalóriaszükséglete nem annyi, amennyinek kellene lenni.


Pl egy anorexiás, legyen 170cm 45kg napi 1000 kalóriát eszik és nem hízik, holott a szintentartásnyi kalóriája jóval felette lenne ennek.

vagy, ha visszatér a normál kalóriájához, pl 2000, akkor rohamosan elkezd hízni, mintha 5000 kalóriát vinne be.


Nálam ugyanez a helyzet: Magas napi aktivitással rohadt keveset ehetek, különben hízok, és közel sem vagyok anorexiás.. BMI index szerint is a normál kategória felső harmadába esek, szóval teljesen egészséges a testsúlyom.


Mi ilyenkor a megoldás? Ha van..



2023. szept. 19. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Ez hülyeség. Voltam anorexiás, de nem híztam mikor 2000+ kalóriát kezdtem enni. Sőt, nagyon lassan szedtem vissza. Ilyen nincs, hogy megduplázza a bevitt kalóriák mennyiségét. Neked inkább a vérképedet kellene megnézni nem e valamilyen betegség áll a háttérben.
2023. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
az anorexiások pszichésen különböznek nem biológiailag
2023. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1#

Magán úton elmentem vérvételre, ahol az ft3 és ft4 érték épphogy a referencia érték határán volt, minden más teljesen normál, tsh 1 alatt, anti tpoval sem volt probléma. Az ft3 és ft4 lehetett volna magasabb, viszont ezek az értékek nem adnának okot arra, hogy ennyivel kevesebbet kelljen ennem..

2023. szept. 19. 16:59
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

A megoldás az úgynevezett reverse dieting. Tehát heti 50-100 kaloriaval emeled a bevitt erteket amig el nem ered a rendes szintentartasnyi kaloriadat.

Ha tudsz angolul, rengeteg reverse dieting youtube videot talalsz

2023. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Hu nagyon nem vagy tisztaban az anorexiasokkal. Ez szemelyenkent eltero, sok mindentol fugg, mennyi ideig ehezett az illeto, mennyi kart tett a szervezeteben, milyen az egeszsegugyi allapota. Sok ido utan el se kezdhet eloszor egy anorexias 2000kaloriat enni 300utan. Refeeding szindroma, keress ra, eletveszelyes. Fokozatosan epitik vissza. En eloszor 650-700kalorias etrendet kaptam es 2 honap alatt ment fel ez 1700ra. Ott kicsit megalltunk, majd mikor elkezdett ezzel is lejebb menni a sulyom jo lassan emeltuk 2100korulre. 1800! Kaloriaval meg mindkg fogytam annyira ki volt ehezve a szervezetem. 2100al sikerult felszedni 6honap alatt 6kgt. Meg mindig vekonynak szamitok azt mondjak, 18,7es bmi, de ezt mar tartom 3honapja stabilan nem fogyok, nem hizok es mar eszek rendesen. Nem hizunk orokre, meg az anorexiasok sem. Minel tobb ideig ehezett valaki, annal lasabban szedi vissza a kilokat, meg ha rengeteget eszik is.
2023. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4


De nem tudok reverse dietinget csinálni, ha már 2300 kalóriától hízok napi 15km séta és heti 4 edzéssel.. :D


Hogy csináljak reverse dietet, ha ennyi a szintentartásnyi kalóriám?

2023. szept. 19. 18:51
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Mennyi kalóriát viszel be egy nap?


Én pl azon lepődtem meg, hogy egy csomag sós szotyi kb 700 kcal. Ha eszek egy olyan, az már felér egy étkezéssel. Ha nap közben megennék 4 csomaggal, azt mondanám alig ettem, de akkor is bevittem volna a napi keretnél többet, és még nem is ettem rendes kaját. Ha nem számolod, lehet úgy érzed, hogy keveset eszel, és mégis hízol.

2023. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Fiu vagy lany vagy? Hany eves? Hany cm? Hany kilo? Mit sportolsz? Mennyit alszol? Mit dolgozol? Egy napi pelda etkezes?
2023. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

23 éves, férfi vagyok.


Napi kalóriabevitelem 2000-2200, 168cm vagyok és jelenleg 69kg. Sportolást tekintve heti 4-5 súlyzós edzés. Általában mindenhová sétálva megyek, így a napi aktivitásom ezzel követem, kb. 18-20 ezer lépésem van 1 nap.


Az alvás része a dolognak elég érdekes nálam, mert elég sokszor felkelek, viszont 10-11 órákat alszok épp emiatt, hogy kompenzáljam a dolgokat. A telefonom tényleges alvásidőre 9 órát szokott kiírni, illetve az alvásciklusokkal sincs gond. A REM, mélyalvás fázis is normál tartományban.


A munkám irodai munka, szóval nagyrészt ülök, viszont e mellett van ennyi lépésem.


Étkezést tekintve, 1. étkezés, edzés előtti -> 50g zabliszt, 30g fehérjepor, 250g alma


2. étkezés -> 75g gersli, 250g paradicsom, 100g uborka, 100g csirkemell (nyersen mérve)


3. étkezés -> 180g Teljes kiörlésű kenyér, 250g paradicsom, 100g uborka, 50-60g csirkemell sonka, 30g majonéz


4. étkezés pedig változó, de általában -> 200g tojásfehérje, 100g búzadara, 500ml növényi tej.


Mindig ugyan ezeket eszem, nekem ez kényelmes.


Makrókat tekintve: ~2000 kalória, 35g zsír, 290g szénhidrát, 120g fehérje.


Sok ideig nagyon kevés zsírt vittem be, nagyjából 20g-ot, 1600 kalórián.. A kevés zsírbevitel miatt vannak problémák?

2023. szept. 20. 13:20
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Lehet megindul a fogyás ha változtatsz a kakróidon de ez egyéni.


Amúgy nekem soknak tűnik az a 2000 kcal fogyáshoz. Szerintem az max a szintentartásid. És innen logikus hogy csak a szinted tartod és nem fogysz.


A fogyás egeszseges sulybol lassu. Kb havi 1 kiloval lehet szamolni egeszsegesen

2023. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!