Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tudtok tanácsolni érzelmi...

Mit tudtok tanácsolni érzelmi evésre?

Figyelt kérdés
10 kg-ot sikerült fogyjak tudatosan, viszont munkahelyet váltottam, és a stresszes új munkahely miatt sajnos evéssel vezetem le a feszültséget. Heti 3-4-szer járok le konditerembe, nagyon szeretem, de ettől függetlenül zabálok sajnos. Van ötletetek, hogyan fogjam vissza a falásrohamot?

2023. okt. 3. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár igaz refluxra vettem ukko teát, de fogytam is vele, mert egyszerűen mintha csökkentette volna a gyomorsavat és elvette az étvágyam. Meg ittam is eleget. Kipróbálhatod még az alma cékla répa kombót is.
2023. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ebben vagyok. Nekem pszichológus mondta, hogy ilyenkor ne evéssel vigasztalódjak, hanem sporttal meg olyan hobbival, amit szeretek, pl én szeretek írni és jobb, ha kiírom magamból a dolgokat. Illetve arra gondolj, hogy bőség van, oké drága már minden, de azért éhenhalni biztosan nem fogsz a fizudból, nem kell mindent megenni ma, ha amúgy nem is vagy éhes, azt a kaját ugyanúgy holnap is meg tudod (v)enni. Én mindig akkor zabáltam tele magam, amikor egyedül voltam otthon, mert úgy éreztem, akkor van rá lehetőségem. De igazából rá két hétre megint volt, úgyhogy tényleg nem kell mindig megragadni.


Írja az első az ukko teát, én is néztem amúgy, de végül csak sima zöld teát próbáltam és az is elveszi az étvágyat, de ne ízesítsd. Meg erre ott van még a fibershake is. De gondolom nem fizikailag vagy éhes, hanem lelkileg. Fontos ezt megkülönböztetni. Nekem is csak mostanában megy, vagyis inkább nem törődök vele, ha éhes vagyok, csak eszem, amikor hazaértem, mert időszakos böjtölök, úgyhogy napi 1x vagy 2x eszem. Napközben már nem vagyok éhes, vagyis ritkán igen, akkor vagy teázom, vagy csak ülve maradok és várok fél órát és el is múlik. Ezzel megakadályozom, hogy többet egyek, mint kellene (kivéve vendégség, ünnep).


Illetve próbálj meg több fehérjét, zöldséget és (jó) zsíros ételeket enni, bevallom ez nekem se sikerül túl gyakran, de tényleg jobban laktatnak ezek. Például egy rántotta és mellé két egész paprika jobban laktat, mint egy paradicsomszószos tészta. Zöldséget nyugodtan told jó sokat, kevés kcal, egészséges és tényleg tovább leszel tele. De ha csak napi 1x eszel akkor meg belefér akármi tényleg, én pl 300 kcal értékben ettem chipset is az egyik vacsimhoz valamelyik nap és mégis fogytam.

2023. okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bázis étrend

Előre kiszámolt menük, minden héten tudatosan előre bevásárolva, nincs más, az van otthon, azt kell enni… ha 3kor rámjön a falásroham és megeszem a nap hátralevő kajáját, akkor is csak pontosan azt ettem amit ennem kellett.

2023. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Oké, #3, és ha nem egyedül laksz, pláne ha otthon vagy egy kisgyerekkel, akit etetned kell? A másik probléma, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy a nap hátralévő részében k.o. legyek, ha már elfogyott az aznapi kaja.


Nem leszólni akarom a módszeredet, biztosan sok helyzetben működik. De hátha valaki tud mondani valamit a bonyolultabb esetekre is.


Nekem az segít, hogy mindig van szem előtt alacsony kalóriás kaja a konyhában. A múlt héten volt egy durva zabálós napom, ettem egy kiló cukkinit, fél kiló sárgarépát, fél kiló répa-karfiol-brokkoli keveréket (ezeket párolva, kis olajjal, de az olaj nagyja a tálban maradt) és öt paradicsomot. Csokit is ettem, összesen 50 db sütéshez való csokipöttyöt (kb. 8 g étcsoki). Mindezt a normál, tervezett étrendemen felül, ami viszont valamivel kevesebb volt, hiszen már teleettem magam zöldséggel.

2023. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3vagyok, én sem egyedül lakom, 4en lakunk a 2 gyerekkel, tök egyszerűen külön koszton vagyok mint a többiek…

És miért lennél ko, ha a megfelelő napi kaloriamennyiséget bevitted?

Amúgy ezen kívül önuralom gyakorlása, nincs csodamódszer.

2023. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!