Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok tartani a...

Képtelen vagyok tartani a diétát.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


El voltam hízva pár évvel ezelőtt és sikerült leadnom 35kg felesleget, majd megismerkedtem a konditeremmel.

Izomépítés miatt újra kalóriatöbbletben voltam, majd 82kgosan elhatároztam, hogy 70kg alá lemegyek ismét.


(Tehát: elhízott -> skinny fat -> izomépítés -> szálkásítás)


Akkoriban még nem voltam annyira képbe, hogy mennyit is kellene ennem ehhez, de az egész izomépítés -> szálkásítás folyamat egy szenvedés volt.


Rohadt sok mozgás, kevés kalória. 1600-ra lőttem be a dolgokat, és 70kg alá egyszerűen nem mentem le bárhogy akartam. Fizikai meló mellett, heti 4-6 súlyzós edzés és semmi eredmény nem volt 70kgnál már.


Ki is égtem belőle, és konkrétan 1 hét alatt felszedtem 4kgot újra.


Most újra belekezdenék, de képtelen vagyok tartani az 1600 kalóriát, 65kg lenne a cél (175cm, férfi). Ezzel az 1600 kalóriával is csak heti fél kg menne le, ami jó ütem, de többet várnék.


Nagy volumenű ételeket eszek, rengeteg zöldséggel, kevés kalóriával, de így sem megy..


Ideig-óráig megy a betartás, de a nap végére 2500 kalória alatt nem állok meg, pedig már ez is egy elég nagy többlet nálam (kb 2200 a súlytartásom)


Oké, akaraterő. De nem sok embert ismerek, akik tudnák tartani az 1600 kalóriát férfiként, fizikai meló mellett. Nem is tudom hogyan fogytam le anno, mert 100+ kgosan is 1400 kalória körül ettem, így visszatekintve hihetetlen kitartás és akaraterő kellett hozzá..



A probléma gyökere szerintem az, hogy imádok enni (nem véletlenül voltam annyira elhízva..), konkrétan minden étkezésem után a másik étkezésemen gondolkodom már (ami 1600 kalórián nem meglepő mondjuk..)


Bármi tanácsot szívesen fogadok!



2023. okt. 7. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Mind küzdünk, szinte naponta csatába indulunk, az étellel, önmagunkkal, a környezetünkkel.

Ez ilyen szerintem annak, aki gyerekkorától kezdve az étellel vigasztalta, érezte jól magát.

Újabban rámentek az érzelmi evésre a lélekkel foglalkozó szakemberek (eü), de gyerekcipőben jár szerintem a gyógyítás.

2023. okt. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Megpróbálhatnál a konditerem helyett valami energiazabálöbb sportot. Már ha nem fontos neked a nagy izomtömeg. Fél-egy óra intenzív kerékpározás hozzáad párszáz kalóriát a kerethez, nem hangzik soknak, de mégis sokat számít.
2023. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai meló mellett 4-6 súlyzós edzés?! Persze, hogy kiégtél. Ha ezt újrakezded, megint ez fog történni. Ha amúgy irodában dolgoznál, még akkor is nagyon oda kellene figyelni, hogy ennyi edzés ne ártson meg (ha nem csak maszatolsz).


175 centihez 70 kiló melyik univerzumban nem megfelelő neked, ha a súlyzós edzésektől feltételezhető, hogy valamennyi izom is ragadt rád? 1600 kalóriával csak annyit érsz el, hogy nincs elég energiád se az edzéshez, se a munkához, egekben van a kortizol szinted, amitől tartod vissza a vizet, így nem látsz a mérlegen változást, és valószínűleg aludni se bírsz eleget. Fogadj fel szakembert, hogy alakítson ki számodra egy fenntartható programot, mert ennek így nem lesz jó vége.

2023. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

175 centihez 65 kiló akakrsz lenni FÉRFIKÉNT, meg 1600 kalórián éhezteted magad???


Kezeltesd a testképzavarodat.

2023. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3# Nem csak maszatolok, tényleg elég komolyan veszem ezt a sportot.


4# Nem jó kedvemből "éheztetem magam", itt a legnagyobb problémám az, hogy valamiért rohadt keveset ehetek még szintentartáshoz is ennyi mozgás mellett. Úgy vagyok vele, hogy ha 2000 a szintentartóm, akkor olyan mindegy lenne egy alacsonyabb deficitbe menni (azaz 1600 kalóriára) mert egy szálkásabb fizikum mindig is a vágyam volt, de nem tudom, hogy ilyen áron megéri-e.. Hihetetlennek tartom, hogy fizikai meló és heti 4-6 edzés mellett 2000 kalóriával tudok súlyt tartani férfiként.


Bármi tipp, hogy ez mi miatt lehet? Ez amolyan "ezt dobta a gép" kategória?

2023. okt. 7. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, örülök, hogy megragadtad a lényeget abból, amit leírtam.
2023. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6#

Megragadtam a lényeget. Értem, hogy mit akartál mondani, de nem 70kg vagyok, hanem 74kg, (jó, 4kg se ide, se oda kategória) illetve egy szálkásabb fizikum mindig is a vágyam volt főleg úgy, hogy kövérként kezdtem. Ha 2500 lenne a szintentartó kalóriám, eszembe nem jutna fogyni, de így, hogy már eleve a szintentartó kalóriám is kevés (2000), így olyan mindegy, ha egy minimális deficitbe rakom magam..

2023. okt. 7. 15:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem rosszbol, de ez mar tenyleg nagyon sokadik ilyen kerdesed, ami igazabol nem is kerdes csak panaszkodas, hogy tul keves a szintentarto kaloriad ferfikent melo, edzes mellett…. Magadnak csinalod, mert elvileg te mar 1 het alatt latod ha tobbet eszel hogy hiztal. Egyel 2300-500kaloria korul. Lehet hogy 1-2het alatt 1kiloval tobbet nutat a merleg, de csak mert TOBB ETEL van benned valamint TOBB SZENHIDRAT EZALTAL VIZ. Ez szepen beall utana es nem “hizol” a vegtelensegig egeszsegesen etkezve 2200-500kaloriaval, keptelenseg. Ha 1600al ehezteted magad ugy ki van urulve a szervezeted hogy azert latszik meg egybol kicsit tobbtol a bevizesedes. Es az hogy folyamatosan az evesen jar az agyad azert van mert nem eszel szinte semmit az aktivitasodhoz kepest=> epp hogy csak az ehenhalast kerulod ki, ennek elobb utobb fizikai kovetkezmenyei lesznek. Ezt nem is lehetne tartani. Ha ennel rendes dietas egeszseges de megis ferfi adagot az aktivitasodhoz merten , nagyon szepen beallna a sulyod es nem szenvednel. Azt meg nem is kommentalom , hogy meg ebbol a 70kilobol fogyni szeretnel, ha elvileg ennyit edzel es fizikai melozol a 70kilo nagy resze izom kell, hogy legyen , hova szeretnel ebbol fogyni? Meg ha nem izom lenne se lenne sok nem hogy igy. Es ha folyamatosan izmot epitesz mitol varod hogy kevesebb kilo legyel? Dobd mar ki azt a merleget az ablakon, semmi szukseged ra. Valamilyen szinten biztos van valami etkezesi zavarod , ha ennyire foglalkoztat egy het alatti 1 kilo “hizas” mert epp 500kaloriaval tobbet ettel(tehat a normal mennyiseget)
2023. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Ha természetes kajákat ennél, nem az önkínzásról szólna az életed.
2023. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!