Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan adjak le 8 kilót, hogy...

Hogyan adjak le 8 kilót, hogy ne jöjjön vissza?

Figyelt kérdés

Próbáltam úgy, hogy kevésbé hízlaló ételeket eszek, de egy idő után olyan éhes lettem, hogy a hűtőt is fel tudtam volna falni...

Szeretnék szinte mindent ugyanúgy megenni, sajnos nem tehetem meg, hogy válogatok és magamnak külön főzök. Mit tegyek ennek érdekében? Mennyi idő alatt tudom ezt a 8 kilót leadni?

Köszönöm előre is!


2010. okt. 18. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

A családodnak sem fog megártani, hogy mostantól egészségesebben kajálnak. 8 kiló nem sok.

Reggeli: mehet ami eddig, 2 különbséggel: max. 2 kicsi vagy egy nagy szelet teljes kiörl. kenyér, sokkal több zöldség, mint eddig.

Ebéd: mint eddig

Vacsora: sovány hús salátával vagy párolt zöldséggel.

És minden másnap fél óra intenzív sport.

Mindezt véglegesen így kell csinálnod.

Ha nincs időd sportolni, sajnos az ebédedet fel kell áldozni: diértásan enni. De attól meg éhes vagy... mellesleg nem értem, miért, húsból és zöldségből nyugodtan jól lehet lakni, és kell is.

2010. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Életmódváltás! Akkor nem jön vissza... Nem kell csodakajákat enni...Csak egy kis odafigyelés és kész. Nálam ez bevált. Kaja reggel, délben és este.. Közben semmi nasi, és sok folyadék! Annyi üres kalóriát viszünk be a nassolnivalókkal, és ráadásul drágák is. Megválogatom, hogy mit eszek, kenyér semmi, krumpli néha..stb. Szerintem meg lehet találni a nekünk legmegfelelőbbet. A családra is odafigyelek, bár nekik több kaja kell, párom fizikai munkát végez és sportol mellette, a fiam meg növőidőszakban van... Ja, és a testmozgás sem hanyagolható el!
2010. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még valamit hozzátennék az előbbiekhez: sok minden a fejben dől el. Ha arra koncentrálsz, hogy mit nem ehetsz és mikor nem ehetsz, akkor te még mindig fogyókúrázni fogsz.

Én rendszeresen meditálok és ezt összekötöttem azzal, hogy másképp gondolkozzam az evésről is. Azt vésem az agyamba, hogy undorodom az édességtől és a hízlaló ételektől. Viszont kívánom a zöldséget és a gyümölcsöt. Keveset eszem, mert kevéssel is beérem (én a régi nagy zabás!) és szükségem van a testmozgásra, ezért minden nap örömmel sportolok.

Ezeket a dolgokat bevéstem. Eleinte csak várakoztam, nem éreztem semmit. De aztán ráébredtem, hogy ott a csoki és hozzá se nyúlok. A férjem hozta a kedvenc boromat és föl se bontottam. És igen, rendszeresen eszem gyümölcsöt.

Tök jó!

2010. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolj bele eddig mit csináltál? Hízlaló életmóddal és szellemiségben éltél. Most csináld azt, hogy sportos szellemiségben fogsz élni. A szalonna helyett csirkemellett a kenyér helyett krumplit, hamletet, a sütemény helyett gyümölcsöt eszel. A fekvés helyett meg elmész sportolni. Egy idő után észre se veszed és ez lesz a normális!
2010. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem ettem eddig sem hízlaló ételeket, nem éltem zsírszalonnán és zsíros pörkölteken, nem is szeretem őket. Sok gyümölcsöt és zöldséget, joghurtot eszem. Nem eszek egészségtelenül, annyi az egész, hogy 1,5 éve elkezdtem fogamzásgátlót szedni és sajnos benne van a betegtájékoztatóban a hízás, mint ritka mellékhatás (meg a mellnövekedés), nálam sajnos mindkettő kijött, de mire észrevettem már fel is jött ez a 8 kiló plusz. :(

Nem fekszem egész nap, hiszen főiskolára járok, nem tehetem meg. De mivel párom nagyon vékony, nem szeretnék zsírszegényen főzni, mert neki szüksége van a nehezebb ételekre, és nem is szereti a csirkemellet meg salátát rágcsálni. Meg neki inkább híznia kellene. :)

Sportolni nem igazán van időm, a futást a térdeim miatt sajnos nem bírom (el vannak gyengülve a szalagok és könnyen kiugrik, 2 perc után pedig megfájdul). Szobabiciklire gondoltam, de sajnos olyan pici lakásban élünk, hogy nem férne el (ahol lenne helye, ott egy 300 literes akvárium van bútorral együtt...azt meg nem lehet sehová máshova eltenni). Szóval nem tudom milyen mozgást találhatnék ki. :(

2010. okt. 18. 20:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah és nem eszek csokit, chipset meg ilyeneket. Nem is kívánom őket. :) Nagyon ritkán megeszek egy szelet csokit, de annyi. Sütit se sűrűn eszek, max. heti 1x van vasárnap ebédkor, nagymamám ekkor szokott leginkább sütni. Akkor megeszek 1-2-t de nem vagyok annyira már édesszájú, mint gyerekkoromban.
2010. okt. 18. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!