Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindenmentes diétára vannak...

Mindenmentes diétára vannak jó oldalak amiket ismertek esetleg online shopok?

Figyelt kérdés

Sajnos glutén-tej-tojás, valamint zab, mogyoró és élesztő intoleranciám van. :(


Nagyon el vagyok emiatt keseredve, de muszáj lesz betartanom szigorúan, mert a hasmenésen kívül más kellemetlen tüneteket is okoznak (pl: bőrtünetek, mogyorótól erős köhögési inger, mindegy h sima vagy földimogyoró).


Szerencsére mogyorón kívül minden magot ehetek, mandula és kókusztejet iszom főleg, minden hús, zöldség-gyümölcs jöhet.


Mindenféle tippnek, segítségnek örvendek, mennek majd a zöld kezek! :)


27/N



nov. 12. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%

Minél jobban elhatárolódsz az átlagos étrendtől (nem a zsírban, cukorban dúskálásra gondolok), annál inkább jelez a szervezeted ha mégis becsúszik valami "tiltott" dolog.

Nem véletlenül vagyunk a vegyes étrendre berendezkedve kiskorunktól kezdve, hogy a szervezet megtanuljon alkalmazkodni és tolerálni,

nov. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Fittkamra.hu
nov. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
1-es, ne zavarjon, hogy a kérdezőnek ételallergiája van.
nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Diétabc, szafi shop
nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

3

Igen, tudok olvasni és értelmezni, köszönöm. A véleményemet ami nem csak az enyém, fenntartom.

nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Úgy képeld el, mintha a kérdező mától egy steril búra alatt szeretne élni, mindentől elzárva ami az immun- és emésztőrendszerére hatással lehetne.

Aztán mégis ki kell merészkednie a nagyvilágba, a szervezet pedig nem tanult meg alkalmazkodni.

nov. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
5. Ja, akkor rendben, véleményed természetesen lehet, bárki mondhat akármekkora butaságot, sőt, még veszélyes dolgokat is az interneten, igazad van.
nov. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1-es végigjártuk ezt a hosszú utat, lassan 7 éve szenvedek. Elsőre a laktózérzékenységem derült ki, később nem tudtuk eldönteni h IBS beteg vagyok-e, az egészségügyben nem foglalkoznak velem, mert fiatal vagyok, ha elmentem UH-ra akkor is non-stop fel voltam puffadva és letoltak. Depressziós lettem, szedtem gyógyszert, ami némileg csökkentette a bél-agy kapcsolat okozta stressz hatására induló hasmenést. Jobban lettem, a mellékhatásai miatt abbahagytam a Scippát, azóta megint minden bajom van.


Képzeld el, tegnap este meg mertem kostolni egy barátnőmnél 1 db csokis kekszet, ami nyilván tejes és búzaliszt van benne. Ma reggel szintén hasmenéssel indult a napom.


Szerinted ha elhagyom ezeket, van ilyen bajom? Nincs.


Próbálhatsz ellenállni, de ha nem tudod megenni az adott dolgokat, akkor aztán sokat ér a mindenevő hozzáállás elve. Még a sertéshúst sem bírom, mert annyira zsíros, hogy masnapra kirügyezem, rossz az epém, ezt anyai ágról örököltem, nem jól bontom a zsírt. Az alkoholt sem amúgy.


Mindenkinek másnak 1000 hála! ;)

nov. 13. 09:25
 9/18 A kérdező kommentje:

És természetesen vannak napok, amikor piszkosul megkívánom a mekis kaját, de kb. 3 orán belül kijön az egész. Akkor mi értelme volt drágán megvenni és megenni? Semmi. Vitaminokat eszem, mert a sok hasmenéstől alig marad meg bennem valami értelmes. De ha te így akarsz élni, hajrá. Igyekszem mindenből e-szám mentes dolgokat venni, ha már feldolgozott élelmiszerről van szó. Ha lenne annyi pénzem, csak biot vennék mindenből, de sajnos az sincs.


Ne akard megtudni, mennyire kegyetlen ez!

nov. 13. 09:28
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

1-es: tudod, azért ennyire nem egyszerü, ilyet csak nagyon ostoba valaki ír. Ha véletlen olyasmit eszem, amire túlérzékeny vagyok, pár napig asztmarohamszerüen köhögök éjjel-nappal, az arcom teljesen bedagan, nem látok ki a szememböl, az egész testem tele lesz csalánkiütéssel, viszket! Nem hiszem, hogy ezt vállalnád egész ételedben úgy, hogy minimum hetente belefutsz valamibe, amit nem bír a szervezeted.

Éppen azért "fedeztem fel", mire vagyok érzékeny, mert ilyen erös tüneteim lettek töle, nem pedig azért lettek tüneteim, mert elöször kihagytam egy csomó mindent és utána féletlen mégis ettem ezekböl.

Neked úgy, hogy semmi ilyen problémád sincs, könnyü okoskodni, csak éppen hülyeségeket írsz és adott esetben ha valaki véletlen megfogadja, kórházba kerül sokkos, sok esetben életveszélyes állapotban!

nov. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!