Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tapasztalatok a mezoterápiáról?

Tapasztalatok a mezoterápiáról?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Parancsolsz?...:) Mi az a mezoteràpia?
2010. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Manapság egyre többet hallani, olvasni a mezoterápiáról. Ez a szépségiparban néhány éve teret nyert eljárás hatékonyságával és látványos eredményeivel méltán vívta ki a neki járó tiszteletet. Mert hát mi is ez a mezoterápia tulajdonképpen?


A név alapvetően egy subcutan (a bőr alatti mélyebb rétegekbe szúrt) injekciós eljárást takar, melynek a célja különféle hatóanyagok, gyógyszerek bejuttatása az emberi testbe. A technika már csaknem 50 éve ismert, egy francia orvoskolléga fedezte fel, kezdeti felhasználási területe kimerült izom és izületi fájdalmak kezelésében, két franciaországi orvosi egyetemen azóta is a kötelező kurzusok közé tartozik oktatása.


Körülbelül 20 évvel ezelőtt egy brazil doktornő felfedezte, hogy a zsírszövetekbe bejuttatott foszfatidilkolin hatására a kezelt szövet összezsugorodik, innentől fogva az eljárás diadalmenete a szépségszakmában töretlen. Jelenleg a világon több tízezer orvos alkalmazza a mezoterápiát a napi praxisban.


Maga a technika azóta gyakorlatilag nem sokat változott, hiszen az eljárás alapja továbbra is a bőr alatti különféle szövetek (zsír, kötőszövet stb.) injekciós kezelése hajszálvékony, pár mm hosszú tűvel. Az elmúlt évtizedben azonban a beadható anyagok száma 100 fölé nőtt, a kezelések indikációja is széles skálán mozog. Magában foglalja a műtét nélküli zsíreltávolítást, a hyaluronsavas kötőszöveti regenerációt, a hajhullás kezelését, illetve a narancsbőr végleges eltávolítását, hogy csak néhányat soroljunk a lehetőségekből.

2010. okt. 22. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Kozmetikai mezoterápiának nincs értelme, viszont az orvosinak igen. Eleve injekciót eü-i végzettségű ember adhat, ezen felül hatékony zsírsejtPUSZTÍTÓ, végleges anyagot is ő adhat be. Sok kozmetius koffeint, meg minden vackot ad be, ami ideiglenes. Én orvosin voltam, a hasamról szerettem volna eltávolítani a zsírt. Nálam epesavat és egy másik vegyületet használtak és nem géppel(volt gép is), hanem manuálisan, az orvos belecsípett a hurkámba, majd szúrt kb. 200-szor. Szerinte egyes esetekben pontosabban adható. 35.000FT/alkalom. Lidokainnal lefújtak, alig éreztem valamit. Utána kék-zöld folto volt kb 10 napig. 2x voltam, valamit használt, ugyanakkor maradandóan hepehupás lett. Akkor van értelme ennek, ha max 5-10kg a felesleged és úgy csináltatod ki zsírsejteket. Zsírleszívásnál is szabály, hogy max 3 liter lehet és 90%-a távolítható el a zsírsejtekből. Most egy 180kg-os nőnél nyilván nincs sok értelme. 1cm vastag zsírsejt 10 cm-esre is nőhet, ha minden igaz! Ha valakinek alig van zsíros területe és úgy távolítják el a 90%-ot az maradandóan drámai. Ez nem kövéreknek van kitalálva, ezt nem mondta az orvos!!! Lefogyasztom magam, aztán megyek mégegyszer a hepe-hupákat kijavítani. Testarányokon lehet javítani.
2011. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Úgy látom a Dr. Keresztes Balázs a mezoterápiás baromságával már itt is hirdeti magát...
2016. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az kimaradt, hogy a csaló a Dr. Keresztes Balázs...
2016. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!